Kumral Saç Rengi ve Tonları

Kumral Saç Rengi ve Tonları

Kumral saç rengi ve tonları hakkında tüm eşsiz fikirleri sizler için derledik! Kendinize en uygun kumral tonunu seçin.

Merhabalar saç renklendirmesine önem veren veren herkese! Bana bayanlar arasında en çok ilgi gösterilen saç renklerinden birisi ne diye sorsanız kumral derim.  İşte bugün sizlerle kumral saç rengi hakkında harika ötesi bilgiler paylaşacağım. Bu yazımı sonuna kadar okuduktan sonra tek eksik saçlarınızı boyamak olacak.

Kumral saç hakkında baktığımızda geniş detaylı bilgiler pek fazla yok bu eksikliği de görerek sizlerle daha geniş bilgiler sunmak istedik. Şimdi de sözlerimizi daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

 

 

 

Kumral Nasıl Bir Renktir?

 

Nasıl bir renk olduğunu anlayarak tercih etmeniz çok çok önemlidir. Kahverengi ve sarının ortak noktası olan tona kumral denir. İki rengin karışımı ile ortaya harika bir yansıma çıkmaktadır. Çok sevilmesinin en büyük nedenlerinin başında doğala en yakın olmasından kaynaklanmaktadır.

Son zamanlarda yapay renkler basit duruyor. Bunun yerine daha doğal özellikli saç renkleri ise tercih ediliyor. İşte bundan dolayı da kumral çok popüler. Kahve ve sarı rengi çok seviyorsanız sizlerde kesinlikle bu saç rengine göz atmalısınız.

 

 

 

 

Kumral Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur?

 

Çok önemli bir nokta olduğu için detaylı bir şekilde açıklamak istedik. En güzel yönü de bu tüm cilt tiplerine yakışan bir saç boyasıdır. Kendi içinde birçok tonu vardır bunlar arasında daha doğru seçimler daha güzel yakışacaktır. Her cilt tonuna sahip olan bayanlar bu natürel rengi deneyebilir. Sadece bazı kumral tonları sizde daha güzel durabilir bunun seçimini iyi yapmanız size artı sağlayacaktır.

 

 

 

Kumral Saç Renginin Tüm Tonları ve Özellikleri

 

1.Koyu Kumral

 

 

Koyu saçlara güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Koyu renklerden vazgeçemeyenler kumral renklerle birleştirip saçlarını güzel bir havaya sokabilir. Ünlü yıldız Palermo’nun saç rengidir.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Beyaz ve açık buğday tenlilerde çok güzel durmaktadır. Koyu bir renk olduğu için açık ten ile güzel eşleşmektedir. Saçlarınızda kesinlikle güzel yansımalar olacaktır.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Bu saç rengini ayrık saç modelleri ile kullanmalısınız. Yandan ya da ortadan ayrık saçlar ile çok etkili görünümler kazanabilirsiniz.

 

2.Altın Kumral

 

 

Kumral saç renginin sarısı çok olan bir alt tonudur. Bir başka görünmek isterseniz kesinlikle tercih edin deriz. Parlak yansımalı bir renk istiyorsanız bu ton size göre diyebiliriz.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Beyaz, esmer, buğday tenlilerin hepsine yakışan bir saç rengidir. Parlaklığı için düzenli bakım yapmanız şarttır. Yoksa parlaklığı kaybolabilir.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

En çok yakıştığı saç stili dağınık saç modelleridir. Birazcık derli toplu saçlar bu renkle beraber pek hoş durmuyor. Hafif dağınık saç modelleri ile kullanabilirsiniz.

 

3.Fındık Kabuğu

 

 

Fındık kabuğu da kumral rengin bir alt tonudur. Fındık kabuğu renginden esinlenerek oluşturulmuştur. Güzel bir ara form renktir.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Tüm ten rengine sahip bayanlar fındık kabuğu saç rengini deneyebilirler. Kesinlikle bir sınırlama yoktur.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Uzun saç modelleri ile güzel sonuçlar vermektedir. Uzun saç modelleri veya geriye taranmış saçlara çok yakışmaktadır.

 

4.Küllü Kumral

 

 

Yaz aylarında güneşle beraber harika bir renk yansıması oluşturmaktadır. Hafif grilikler istiyorsanız kesinlikle deneyin deriz.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Tüm cilt tonları güvenle bu rengi kullanabilir. Şayet çok beyaz tenli iseniz bu rengi kullanmak istiyorsanız canlı bir makyaj tercih edin deriz.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Düz saç modelleri, kahküllü saç modelleri, hafif kıvırcık saç modelleri en güzel uyum sağlayan önerilerdir.

 

5.Açık Küllü Kumral

 

 

Son dönemin en trend saç renklerinden olan açık küllü kumral soğuk yansımalara sahip olan bir renktir. Ünlülerinde çok sık kullandığı renkler arasındadır. Saçlara çok güzel ışıltılar kattığı içinde çok beğenilmektedir.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Buğday ten rengi, esmer ten rengi ve beyaz ten rengi üçüne de harika şekilde uyum sağlamaktadır. Küllü saç rengi olduğu için birazcık solgun gözükebilirsiniz bunu önlemek içinde canlı renklerle makyaj yapmanızı öneririz.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Örgülü topuz saç modeli, yarım topuz, at kuyruğu, balıksırtı örgü saç modelleri çok güzel uyum sağlamaktadır.

 

6.Doğal Kumral Tonu

 

 

Açık veya koyu bir kumral olsun diyorsanız doğal kumral güzel bir seçenek olacaktır. Çok dengeli bir kumral tonudur. Görünümünüze çok canlılık ve dinamiklik katacaktır.

 

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Açık ten özelliğine sahip bayanlara yakışmaktadır. Her mevsim bu tonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Fönlü saç modelleri, uzun kıvırcık saç modelleri, uzun dalgalı saç modelleri çok ideal tercihlerdir.

 

7.Koyu Küllü Kumral

 

 

Bu saç renginin özelliği soğuk yansımalara sahip olmasıdır. Sonbahar ve kış için harika bir renklendirmedir. Aşağıdaki cilt tonu ve saç modelini dikkate alırsanız kusursuz görünüme sahip olabilirsiniz.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Her ten rengine sahip olan kişiler bu tonu kullanabilir. Küllü renkler son dönemde çok popüler sizde bu tonu kullanabilirsiniz.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Dalgalı saç modelleri ve katlı saç modelleri en çok yakışanlardır. Eğer saçlarınızı bu renge boyattıysanız kesinlikle bu iki saç modelinden birini tercih edin deriz.

 

8.Açık Kumral

 

 

Natural görünümlü bir renk hayal ediyorsanız ve de güneş değdikçe parıldamasını istiyorsanız açık kumral saç boyası ile saçlarımızı boyamak gerekecek.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Buğday ve esmer tenli bayanlar çok şanslılar gerçekten kesinlikle bu tonu denemeleri lazım. Açık renkle beraber koyu cilt tonlarında çok güzel uyum sağlayacak.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Uçları dalgalı saç modelleri ile bu rengi kullanın çünkü tüm denemelerle beraber en güzel saç modeli bu.

 

9.Orta Kumral

 

 

Bu da dengeli bir tondur. Koyu ve açık tonların bir arada bulunduğu kumral alt tonudur. Müthiş bir yansımaya sahiptir.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Buğday ve koyu buğday tenlilerde çok güzel durmaktadır. Bu renkten sonra çevreniz tarafından çok ilgi görebilirsiniz.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Çoğu saç modeli bu dengeli tonla uyum sağlamaktadır. Yüz şeklinizi dikkate alarak bir saç modeli tercih etmeniz çok doğru olacaktır.

 

10.Kumral Dore

 

 

Çok özel bir kumral tonudur. Dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez uzun süre kumral dore saç rengini kullandı. Bu saç tonunu elde etmek için kesinlikle profosyonel bir kuaföre gitmelisiniz.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Kumral dore saç rengi buğday ve esmer tenli bayanlarda çok güzel durmaktadır. Şayet beyaz tenli ise başka bir kumral tonu deneyin deriz.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Düz ve yüksek at kuyruğu saç modelleri sanki bu renk için oluşturulmuş modellerdir. Çok enfes bir şekilde saç rengine yakışmaktadır.

Küllü Kumral Saç Rengi ve Tonları Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

 

 

Evde Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

İlk önce şunu ifade edelim kumral renge saçlarınızı boyarken çok fazla kızıl, turuncu yansımalar olmaktadır. Bu noktaya dikkat ederek aşağıdaki adımları tek tek takip edin ve size vereceğimiz formülde kesinlikle turuncu ve kızıl yansımalar olmayacaktır. İşte size gerçek kumral saç rengi nasıl elde edilir bunu adım adım anlatıyoruz.

1.Adım

İlk önce saç rengini sarı tonunda açtık. Kesinlikle beyaz olmamalıdır bunun altını çizelim. Çünkü beyaz tonlarda saçı açmak çok yanlıştır, beyaz tonlarda açarsanız saçın boyayı tutması çok çok zor olur. Saç rengimizi dore tonunda açarak şampuanla saçımızı yıkayarak  ilk adımımızı sonlandırdık.

 

 

 

2.Adım

İkinci adım ise 7.0 kumral saç boyası ile boyama yaptık. Bu aşamada oksidan olarak %6’lık oksidan kullandık ama 1 fincan kadar su ilave ettik. Neden derseniz saçı açıcı ile açtığımız için yüksek volüme kesinlikle gerek yoktur. Sonuç kızıl ve turuncu yansımasız kumral rengi elde ettik.

 

 

 

Notlar

 • Saç bu rengi bırakabilir bunun için 15 gün sonra saçınıza tekrar boya ihtiyacı olabilir.
 • Saçı dore tonunda açmadan bu rengi elde etmeden boyamamak gerekir.
 • Kahve gibi yansımalar sizi rahatsız etmez ise saçlarınızı açmadan kumrala boyayabilirsiniz.
 • Saçı platin tonlara kadar açıp boyarsanız kesinlikle yeşillenme olacaktır. Bunun için mutlaka dore tonunda saçlar açılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Küllü Kumral Saç Rengi 

 

Kumral Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Bu saç rengi ile ilgili saç boya numaralarını sizlere detaylı olarak aşağıda sunduk umarız işinize yarar. Saç rengi denilince saç boya numaralarını bilme sizlere kolaylık sağlayacaktır. İşte kumral saç boyaları

 • Palette Deluxe 7.0 kumral saç boyası (fiyatı :9.99 tl)
 • Koleston kit set saç boyası 7/0 kumral (fiyatı: 10.90 tl)
 • Natural Colors saç boyası 8N açık kumral (fiyatı: 15.90 tl)
 • Wella set saç boyası 7.1 küllü kumral (fiyatı : 11.65 tl)
 • Loreal Excellence 7.3 kumral dore saç boyası (fiyatı: 15.71 tl)
 • Syoss 6-8 koyu kumral saç boyası (fiyatı : 16 tl)
 • Wella Koleston kit set saç boyası 8/1 açık küllü kumral ( fiyatı:10.90 tl)
 • Garnier  Çarpıcı renkler serisi 7.0 yoğun kumral saç boyası (fiyatı : 5.50 tl)

 

 

 

Kumral Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Diğer saç renklerine nazaran daha az bakım ister bu durumda kumral saç renginin çok kullanılmasının sebeplerinden bir tanesidir. Tabi ki bu bakım yapmayacağınız anlamına gelmez sadece çok aşırı bir dikkat istemediği anlamına gelir.

Boyalı saçlar için şampuan: Kendinize çok pahalı olmayan ama boyalı saçlar için olan bir şampuan alın. Genellikle bu şampuanların üzerinde de yazar zaten boyalı saçlar için diye. Bunun yanında saçlarınızı aşırı derecede yıkamayın. Bir de sıcak su ile yıkamayın daha ılık su ile saçlarınızı durularsanız boyanızı kullanma zamanınızı uzatacaksınız.

Saç bakım maskesi: Saç renginin canlı kalması içinde saç maskesi olmazsa olmazdır. Saç bakım maskesi saç rengi parlak tutar ve sanki daha yeni boyanmış izlenimi verir. L’Oréal Paris Elseve Color-Vive saç bakım maskesi  sizin için güzel bir öneri olabilir. İlla bu markayı almanıza gerek yoktur ama kaliteli olmasına önem verin.

İlginizi Çekebilir : Küllü Sarı Saç Rengi

 

 

Kumral Saç Modelleri İçin Öneriler

 

Bu rengi kullanıyorsanız saç modelinize 2 kat daha önem vermelisiniz. Çünkü kumral renkler saç modeli ile beraber vardır tek başına sönük kalabilmektedir. Onun için saç stillerine bakarak doğru kararlar vermeniz çok çok önem taşır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

 1. Sizin paylaştiginiz 4.resimdeki kullu kumral istiyorum kizimin saci oyle hatta birazdaha sarimtirak ana rengi o cok hosuma gidiyo ama biturlu tutturamiyorum..en son sacimi tamamen sactim dore tonunda ustune palettenin 7.0 7.1 ni kullandim krairstirarak ama sacim koyu kumrala dondu acik olmasini beklerken koyu oldu..sizin tonunuzu tam olarak nasil tutturabilirim yardimci olursaniz sevinirim kizimla ayni tonda olmak istiyorum

  • Merhabalar resimlerdeki görünümleri tutturmak o kadar kolay değil, bunun için fotoğrafı götürüp uzman bir kuaförünüzden destek almalısınız. Evde tam elde etme şansınız yoktur.

 2. Merhabalar:)

  Size danışmak istediğim bir konu var; ben bir süredir koleston natural 8 açık kumral kullanıyordum, bunun bir ton koyusunu denemek istedim, 7 numarayı bugün yaptım ve renk siyah oldu resmen:( normalde arada bir kahve tonlarında bir renk yaptığımda dahi bu kadar koyu olmamıştı…. hala istediğim kumrala ulaşmak istiyorum ama bu renk de moralimi bozdu, bana yol gösterir misiniz? ben açık buğday tenliyim, 8 numarayı genelde kullandığım için renk saçımda kutudaki gibi çıkıyordu, 7 numarada böyle olmadı, düzeltmek ve tam istediğim gibi olması için ne yapmalıyım?

  Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim, sağlıcakla kalın:)))

  • Merhabalar biraz geç cevap verdik ama yoğunluktan dolay bize facebook sayfamız üzerinden fotoğraf gönderirseniz tam olarak size yol göstereceğiz teşekkürler.

 3. Ben saçımı siyah dan kumrala evde çevirdim cokda güzel tuttu herkez çok beğendi şimdiyse altin kumrala dönmek istiyorum bunu denedimde dipleri gayet güzel oldu ama uçları kırmızı gibi oldu tuhaf durmadı esasında begendim ama altin kumrala ulaşmak istiyorum ne yapmam lazım kirmizilik nasıl gider

  • Mor şampuan kullanırsanız bu durumdan hızlıca kurtulacağınızı düşünüyoruz yoksa boyama hatası var demektedir.

 4. Benim saçımda rofle War bend kumral istyorm ama uçları balyajli gibi Dursun istyorm nasıl yapabilirim

  • Evde yapmanız biraz zor bundan dolayı risk almamanız adına kuaförde yaptırmanızı öneririz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?