Bal Köpüğü Saç Rengi İle İlgili Her Şey

Bal Köpüğü Saç Rengi İle İlgili Her Şey

İçindekiler

Bal köpüğü saç rengi nasıl bir tondur? Bal köpüğü kimlere yakışır? Bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir?

Tüm saç rengi arayışında olanlara merhaba diyorum. Kombinkadin.com olarak sizlere saç renklerini tüm ayrıntılarına kadar tanıtmaya devam ediyoruz. Bugünkü bahsedeceğimiz konumuz bal köpüğü. İlk başta isim olarak sanki bir saç rengi adı olarak durmuyor gibi geliyor ama yine doğadaki bir maddeden esinlenilerek oluşturulduğu için bu ismi almıştır.

Çok dikkat çekici, çok canlı ve havalı bir görünüm katan bir yansımadır. Bu renkle beraber bir de uzun saçlarınız var ise adeta hiçbir göz sizi görmeden geçmeyecektir. Bal köpüğü saç rengi saçlara çok büyük enerji katmaktadır. Bu renk sizi her açıdan heyecanlandıracaktır. İşte şimdi de bal köpüğü rengi hakkında ayrıntılara bakalım.

 

 

 

Bal Köpüğü Nasıl Bir Saç Rengidir?

 

Kafanızda tam olarak nasıl bir renk olduğu konusunda somutlaşması için açıklamak gerektiğini hissettik. Kumral ve sarı rengin arasında bir ton özelliğine sahip olan bu renge diyoruz. Sarı renk ağırlığı biraz daha fazladır. Klasik sarı renklerden hoşlanmayanlar için güzel bir tondur. Sıcak yansımalara sahip olan bu rengi güneşin yoğun olduğu zamanlarda kullandığınız müthiş bir etki oluşturmaktadır.

 

 

 

Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur?

 

Bir saç boyası tercihi yapmadan önce bazı noktalara dikkat etmemiz gerekir. O rengin çok güzel durması bize yakışacağı anlamına gelmez. Bu renk cilt tonuma uygun mu, bu rengi ben kullanabilir miyim, bakımını yapabilir miyim gibi sorulara cevap vermemiz gerekir. Esmer ve sarışın bayanlar dahil olmak üzere herkese bu saç rengi yakışmaktadır. Şunu da dipnot olarak düşelim sarı tonlar olsun isteyen esmer bayanlar için en uygun tondur.

 

 

 

Hangi Göz Renkleri İle Daha Etkili Bir Görünüm Oluşturur?

 

Bazı saç renklerinde göz renkleri de bir başka önem kazanmaktadır. Yukarıda ten rengine uyumlu olması gerektiğini ifade ettik. Şayet göz renginizle de uyumlu olursa ortaya harikulade bir görünüm çıkıyor. Zaten çok hoş gözüken bayanların sırrı da burada yatıyor. Bunun içinde bu eşleşme noktalarına dikkat edin işte yakışan göz renkleri:

 • Kahverengi ve tonları göz rengi
 • Bal rengi gözler
 • Mavi göz rengi

 

 

Nasıl Makyaj Yapılmalı?

 

İlk olarak yapmamız gereken ruj rengimiz belirlememizdir. Sarı tonlarda bir saç rengi için en harika ruj rengi kırmızı tonlarıdır kesinlikle diğer renkleri tercih etmeyin. Ruj renginden sonra makyajımız çok aşırı dikkat çekici olmaması lazım çünkü zaten saç renginiz ön planda olacak. İkisi de abartılı olunca ortaya iyi bir görünüm çıkmıyor.

Makyajınızı yüzünüzde güzel bir hat çizerek oluşturmalısınız. Bir de makyajınızın pürüzsüz olmasına çok dikkat edin çünkü bal köpüğü rengi yoksa uyumsuzmuş gibi gözükür.  Bunun yanında ufak farklılıklar katarak görünümünüze son halinizi verebilirsiniz.

 

 

 

Bal Köpüğü Saç Rengini Kullanan Ünlüler

 

Bu rengi dünya çapında üne kavuşmuş yıldızlarda sürekli kullanıyor. Ayrıca bu renkten vazgeçmiyorlar. Bunun içinde özel bir yansıma olduğunu bilerek seçim yapmanızda fayda var. Ünlüler bize esin kaynağı da oluyorlar çünkü onlara bakıp daha güzel önerileri buluyoruz. İşte bu tonu kullanan ünlülerin isimleri

 • Karlie Kloss
 • Çağla Şikel
 • Miranda Kerr
 • Hadise

 

Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

 

Kendi içinde sadece 2 tonu bulunmaktadır. Diğer bazı renkler gibi çok çeşitli tonlara sahip değildir. Açık ve koyu olmak üzere iki tonu vardır. işte onun da örnekleri

 

Açık bal köpüğü saç rengi

 

Koyu bal köpüğü saç rengi

 

 

Bal Köpüğü Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Bal köpüğü saç boyası tercih ederken aşağıdaki önerilerimizi dikkate almanızda fayda var. Sizler için kanıtlanmış fikirleri aşağıda sunmaya çalıştık. Bu boyalar bizler tarafından denendi ve gayet de başarılı sonuçlar elde edildi. Evde kendiniz saçlarınızı renklendirecekseniz aşağıda detaylı anlatımını da yaptık orayı da aynen uygulayarak kendiniz bu rengi elde etmiş olacaksınız. İşte boya fikirlerimiz

 • Palette Deluxe bal köpüğü 8.0 krem saç boyası (fiyatı : 19.90tl)
 • Sea Color 8/3 bal köpüğü saç boyası (fiyatı : 9.89 tl)
 • Bioblas  7.3 bal köpüğü saç boyası (fiyatı : 25.50 tl)
 • Garnier Olia 8/43 bal köpüğü saç boyası (fiyatı : 19.40 tl)
 • Neva Color 8.32 bal köpüğü saç boyası (fiyatı : 9.95 tl)
 • Natural Colors Organik saç boyası 8d bal köpüğü (fiyatı : 24.25 tl)

 

 

Kendiniz Bal Köpüğü Saç  Rengini Nasıl Elde Edebilirsiniz?

 

Kendinizde kuaföre gitmeden bu rengi aşağıdaki adımları takip ederek elde edebileceksiniz. Bal köpüğü saç rengini elde ederken daha önceki saç renginiz çok önemlidir, çünkü saç rengine nasıl geçeceğiniz değişiklik göstermektedir. İşte yapılacaklar

Sarı ya da kumral saç rengine sahip olanlar bal köpüğüne nasıl geçmeliler?

Sarı veya kumral saç rengi saçlarınız var ise Loreal casting 7.30 saç boyasının yarısını, Koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının yarısını ve 1 şişe %9 oksidanlık birbiriyle karıştırıp elde ettiğinizi karışımı saç boyama kurallarına riayet ederek boyayın. Daha sonra ortalama 40 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak bu rengi elde edeceksiniz.

Açık platin sarısı saç renginden bal köpüğüne geçiş

Şuan ki saç renginiz platin sarısı ise yukarıdaki yöntem size uymayacaktır. Sizin için formülü biraz daha farklıdır. Loreal casting 7.30 saç boyasının 2/3 ile Koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının 1/3’nü karıştırarak elde ettiğimiz karışımı saç boyama kurallarına dikkat ederek sürün. Daha sonra 40 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayın işte o müthiş renge kavuştunuz.

Kumral ya da açık kahve saç renginden bal köpüğü saç rengine geçiş

Kumral veya açık kahve saç rengine sahipseniz şuan sizin içinde geçiş diğer 2 yöntemden farklı olacaktır. Evde bu saç rengini elde etmeniz için Koleston 9.3 altın sarısı saç boyasını, Palette 8.65 kahve köpüğü saç boyasının 1/3’nü ve %9’luk oksidan ile karıştırarak saçlarınıza boyama kuralllarına dikkat ederek sürün 40 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın ortaya çıkan rengi görünce çok beğeneceksiniz.

Siyah ya da koyu saç renginden bal köpüğüne geçiş

Şuan siyah ya da koyu renkli saçınız var ise bunu bir boyamada bir formülle hemen balköpüğüne döndüremezsiniz. En garanti yolu da uzman bir kuaföre gidip saçlarınızı açtırarak elde etmenizdir. Sizlere faydalı olmak için en doğru bilgiler aktarıyoruz.

 

Karamel Saç Rengi ve Tonları Hakkında Bilmediğiniz Ayrıntılar

 

Bu Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bu renkle ilgili bilmeniz gereken en temel nokta akmaya meyilli bir renk olduğudur. Düzenli bakımlarını yapmazsanız şayet çok kolay bir şekilde akar ve çok kısa süre kullanabilirsiniz ama düzenli bakımla çok uzun süre ilk günkü boya gibi boya yapılmış şekilde kullanabilirsiniz.

Mor şampuan kullanın: Sarı özellikli ve gri özellikli saçlarda mor şampuan çok güzel sonuç veriyor bunun için tercih edebilirsiniz. mor şampuanın  alternatifi olarak da boyalı saçların için kullanılan şampuanları tercih edebilirsiniz.

Çok sıcak su kullanmayın: Aşırı derecede sıcak su yerine ılık su kullanın bunu hemen hemen her saç renginde tekrarlıyoruz çünkü sıcak su boyanın baş düşmanıdır.

Güneşin zararlı etkilerinden korunun: Daha çok yaz ayları için geçerli bir öneridir. Yaz aylarında cildiniz gibi saçlarınızı korumalısınız. Bunun içinde güneşten koruyucu saç bakım kremleri alıp kullanın. Marka fark etmez kaliteli bir ürün olması yeterlidir.

Düzenli saç bakım yağı kullanın: Saç bakım yağı her açıdan saçlara yararlıdır. Boyalı saçlarda daha fazla işe yarıyor. Saç bakım yağı olarak kozmetikçilerde var alıp kullanmanız bu saç rengi için çok yararlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Küllü Sarı Saç Rengi

 

 

 

Bal Köpüğüne Yakışan Saç Modelleri

 

Bal köpüğü saç modelleri için güzel ve detaylı bilgileri aşağıda derledik. Bunun için size kısa bilgiler verip ayrıntılı anlatıma geçelim. bu renk için saçlarınızın uzun olması gerekmektedir. En iyi sonucu uzun saçlarda veriyor kesinlikle. Uzun saçın yanında dalgalı ve maşalı saç modelleri en güzel görünümü oluşturuyor. Uzun saç ve dalgalı bir model seçtiniz mi sürekli iltifat almaya başlayacaksınız deneyin görün deriz.

 

1.Hafif Dalgalı Saç Stili

 

 

2.Uzun Saç Stili

 

 

3.Düz Saç Modeli

 

 

4.Hafif Dağınık Saç Modeli

 

 

5.Kahküllü Saç Modeli

 

 

6.Şık Bal Köpüğü Saç Modelleri

 

 

7.Perçemli Saç Stili

 

 

8.Ortadan Ayrık Saç Modeli

 

 

9.Hafif Toplanmış Saç Modelleri

 

 

10.Hacimli Saç Modeli

 

 

11.Doğal Saç Modeli

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?