Çikolata Kahve Saç Rengi Hakkında Her Şey

Çikolata Kahve Saç Rengi Hakkında Her Şey

İçindekiler

Çikolata kahve saç rengini tanımaya ne dersiniz? İşte en özel bilgiler

Herhalde çikolatayı sevmeyen biri yoktur? İşte bu enfes tadın renginden ilham alınarak oluşturulmuş güzel, pürüzsüz, zengin saç rengi çikolata kahve. Kendi içinde  birçok açıktan koyuya doğru tonu mevcuttur. Çikolata kahve saç rengi önümüzde zaman dilimde çok daha fazla tercih edilen saç rengi olmaya en büyük adaydır.

Koyu tabanlı bir renk arayanlar için harika bir tercih olacaktır. Şunu da açıkça ifade edelim koyu saç renkleri arasında en beğenilen  ilk 3 saç rengi içerisindedir. Kafanızda netleştirmeniz adına aşağıda çikolata kahve saç rengi hakkında arayıp da  bulamayacağınız her şeyi anlattık. İşte tüm detayları!

 

 

 

Bu Rengi Niçin Seçmelisiniz?

 

 • Son dönemin en trend saç rengi olduğu için,
 • Çok doğal göründüğü için,
 • Saçlarınıza enerji ve canlılık kattığı için,
 • Yüz renginizi canlandırdığı için,
 • Saçlarınıza hareket ve ahenk kattığı için tercih etmelisiniz.

 

 

 

Çikolata Kahve Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur?

 

Çikolata kahve saç rengi kimlere yakışır? Sorusunun cevabını detaylı bir şekilde anlatalım. Sizlerin yapacağı verdiğimiz bilgiler ışığında uygun tonları seçmek olacaktır.

-Beyaz Cilt Tonuna Sahip İsen : Zıt bir uyum olacak ten renginiz var. Size yakışacak tonlar açık çikolata kahve saç rengi, kızıl çikolata kahve saç rengi ve karamel çikolata kahve saç rengidir. Bu üç tonda sizin cildinizi parlak gösterecektir. Bu üç tondan beğendiğinizi seçebilirsiniz.

-Buğday Ten Rengine Sahip İsen : Kendinizi çok şanslı hissedebilirsiniz çünkü tüm çikolata kahve tonları size tam uyum sağlayacaktır. Kendinizin en beğendiğini seçip saçlarınızda deneyebilirsiniz.

Esmer Tenli Bir Cilt Tonuna Sahip İsen : Koyu cilt tonuna sahipsiniz bunun için daha aydınlık kahve tonları tercih etmelisiniz. Size önerimiz naturel çikolata kahve, mocha çikolata kahve saç rengi, buzlu çikolata kahvedir.

 

 

 

 

Çikolata Kahve Saç Renginin Tüm Tonları

 

1.Buzlu Çikolata Kahve

 

 

Işıltılı ve parlak bir çikolata kahve tonudur. Küllü ya da akaju ışıltılarına sahip olmak istiyorsanız bu tonu denemelisiniz. Cildiniz için çok güzel parlak bir renktir.

 

2.Çikolata Kahve

 

 

Tam renk budur diğer saydıklarımız bu ana rengin tonlarıdır. O sürekli yediğimiz tam çikolata rengi saçlarımız da hayat buluyor. Bu renkten sonra saçlarınızdan kendinizi alamayacaksınız.

 

3.Açık Çikolata Kahve

 

 

Normal rengin daha açığıdır. Beyaz ve buğday tenliler için güzel bir seçim olabilir. Saçlarında daha çok açık tonları sevenler için oluşturulmuş bir formattır.

 

4.Mocha Çikolata Kahve

 

 

Mocha ve çikolata renkleri karışınca ortaya çok güzel bu ton çıkıyor. Mocha kahvenin ışıltısı gerçekten bir başka. Mocha’nın altın rengindeki yansımaları çok hoş görünüm katıyor bu sayede yüksek parlaklık saçlarınıza hayat veriyor.

 

5.Kızıl Çikolata Kahve

 

 

Ben kızıl tonlarından vazgeçmem diyenlerdeyseniz sizin içinde bir ton var. Gerçekten harika bir birleşim kesinlikle tavsiye ediyoruz.

 

6.Karamel Çikolata Kahve

 

 

Çok güzel bir ton daha karamel en beğenilen saç renkleri arasındadır. Karamel detaylar harikulade bir parlaklık sağlıyor. Bu görünümle beraber çok çekici bir hava yakalayacaksınız.

 

Çikolata Kahve Saç Rengi Boyaları ve Numaraları

 

Şimdi de bu rengin boya markalarına, boya numaralarına ve boya fiyatlarına yakından bakalım.

 • Palette Deluxe 3.65 çikolata kahve saç boyası (fiyatı : 14.46 tl)
 • Garnier color 5/52 çikolata kahve saç boyası (fiyatı: 6.90 tl)
 • Koleston doğal renk serisi 6/7 çikolata kahve saç boyası (fiyatı : 6.95 tl)
 • Loreal Excellence 6.35 çikolata kahve saç boyası (fiyatı : 21.84 tl)
 • Sea Color 6/7 çikolata kahve saç boyası (fiyatı : 5.99 tl)

 

 

Evde Çikolata Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Yukarıdaki saç boyaları ile bu rengi elde edebilirsiniz. Koyu bir çikolata kahve istiyorsanız 20 volümlük 6’lık oksidan kullanmalısınız. Açık bir ton isterseniz de 9’luk oksidan tercih edilmelidir. Bunların yanında bu rengi elde edemem diye kaygılarınız var ise uzman bir kuaförede bu rengi yaptırabilirsiniz.

Bunun yanında 6-7 kere saçlarınızı yıkadıktan sonra bu saç renginde bir miktar renk açılması olacaktır bu da aklınızda bulunsun.

 

Kızılın Tonu : Kızıl Kahve Saç Rengi

 

 

Çikolata Kahve Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Saçlarınızı boyattınız çok güzel ama bunu uzun süre kullanmak istiyorsunuz bunun için yapmanız gereken bu boya renginin bakımını yapmak olacaktır. Parlak ve  güzel görünmesi için aşağıdaki önerilerimizi kesinlikle dikkate alın deriz.

Saçlarınızı sık yıkamayın :  Saçlarınızı haftada 2-3 defa yıkamanız yeterlidir. Akan bir boya olduğu için çok fazla yıkamanız renginize zarar verecektir.

Havuza ve denize girerken bone takın: Tuzlu ve klorlu su kimyasal özellik taşıdığı için saç rengine direk nüfuz ederek saç renginin parlaklığını almaktadır bunun için bone takarak bu durumu önleyin.

İlk 2 gün saçınızı yıkamayın: Uzmanlar, boya yapıldıktan sonra 48 saat saçlarınızı yıkamayın çünkü saç boyası saç tellerine yerleşmesi gerekmektedir. Şayet yıkamanızda daha tam uyum sağlamadan saç boyasını uzaklaştırmış oluyorsunuz.

Sülfatlı şampuan kullanmayın: Sülfat saçlarınıza zarar veren bir kimyasaldır. Bunun için piyasada satılan sülfatsız şampuanlar saçlarınızı yıkayın.

Sprey kullanın: Saçlara parlaklık veren spreyler satılıyor. Bunu internet üzerinden ya da kozmetikçilerden temin edebilirsiniz. Saç boyasının ömrünü uzatmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Akaju Kahve Saç Rengi

 

Çikolata Kahve Saç Rengi İçin Saç Modelleri

 

1.Harika Dalgalı Saç Stilleri

 

 

2.Çift Örgülü Saç Stili

 

 

3.Yarım Topuz Saç Modeli

 

 

4.Düz Çikolata Kahve Saç Modeli

 

 

5.Kıvırcık Çikolata Kahve Saç Modeli

 

 

6.Hacimli ve Dolgun Saç Modeli

 

 

7.Uzun Saç Stilleri

 

 

8.Yandan Ayrık Şık Saç Modeli

 

 

9.Düz ve Hafif Dalgalı Saç Modelleri

 

 

10.Dalgalı Saç Modelleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Merhaba, saçlardaki beyazı kapamak ve doğal bir görünüm elde etmek için 6/0 Koyu Kumral ile 6/7 Çikolata Kahve’yi karıştırmak uygun olur mu?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?