Kızılın Tonu : Kızıl Kahve Saç Rengi

Kızılın Tonu : Kızıl Kahve Saç Rengi

Kızıl kahve saç rengi özellikleri nelerdir? Kızıl kahve kimlere yakışır? Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir? Bakımı nasıl yapılmalı?

 

Tüm saç renk severlere merhaba diyorum. Bugün sizlere  ana saç boyasının bir ara tonu hakkında bilgiler vereceğim.  Kızıl kahve nasıl bir saç rengidir ilk önce onun hakkında bilgiler vereyim. Kızıl saç rengini klasik bulanlar ya da daha koyu tonlu bir kızıl arayanlar için harika bir yansımadır. Kızıl ve kahvenin birleşimden olup daha çok kızıla yakın bir saç rengidir.

O marjinalliği kırarak daha hoş bir kullanım sunan tatlı bir tonlama da diyebiliriz. Mevsim fark etmeden yaz-kış kullanabilirsiniz.  Kızıl kahve saç rengi son zamanların yükselen bir trendi olduğu yeni yeni fark edilmeye başlandı. Hatta bazı bayanlar bu tonun adını diğer tonlarla karıştırmaktadır.

Kullanıcı memnuniyetinin çok yüksek olduğunu ifade edeyim. Saç renk uzmanı olarak bu ifadeyi söylüyorum kullananlar çok uzun vadeli kullanımları tercih ediyor ve iyi ki bu rengi denemişim diyorlar. Bu renk hakkında diğer bilgiler ayrıntılı bilgilere bakalım.

 

 

Bu Renk Kimlerde Güzel Durur?

İlk aklımıza gelen soruyla başlayalım. Merak edilen şey acaba bende güzel durur mu, ya da şu ünlü isimdeki gibi görünümü elde edebilir miyim? İşte bayanlar en sık bu soruları sorarlar. Bayanlara öncelikli olarak şunu ifade edeyim. Bu rengi başka biri kullanıyorsa illa onda durduğu gibi sizde durmayabilir. Neden derseniz herkesin cilt tonu, yüz yapısı, tarzı, göz rengi farklıdır. Bu nedenlerden dolayı da birebir aynı etkililiği bulamayabilirsiniz.

Bazen durum tam tersi de olabiliyor yani siz başkasında görüp aynı saç rengi denediğinizde sizde çok güzel durabiliyor. Burada önemli olan seçimleri araştırarak doğru yapmaktır. Kızıl kahve saç rengi kimlere yakışır diyorsanız  en çok esmer tenli ya da esmer tonlarda olanlar bayanlara diyebiliriz.

Bunun yanında beyaz ve buğday tenli olanlarda bu saç rengini deneyebilir ama kişiden kişiye değişen sonuçlar alabilirler. Bazı beyaz tenlilerde güzel dururken bazılarında hoş durmayabiliyor. Bunun için aşağıdaki fotoğraf örneklerimizden ilham almanızı tavsiye ederim.

 

 

Kızıl Kahve Saç Renginin Tonları

Kendi içinde de ton özelliğine sahiptir. Bu tonları iyi seçerseniz daha çekici ve güzel görüneceksiniz. bazı kişiler doğru tonu seçemediği için kaybediyor. Çok basit bir ton farklılığı bile görünümü çok fazla etkiliyor.

Açık kızıl kahve saç rengi :  Kızılın birazcık daha kahveden fazla hissedildiği tondur. Bunu da daha çok esmer tenli bayanlara öneriyorum. Çok aşırı koyu tonlar esmer tenleri boğabilir. Daha açık yansımalarla çok daha etkili görüneceksiniz.

Koyu kızıl kahve saç rengi :  Kahvenin birazcık daha yoğun hissedildiği tondur.  Eğer açık tenli bir bayansanız bu rengi kullanmam gerek diyorsanız size bu yansımayı öneririm. Çünkü ciltle birazcık dengeleme yaparak daha hoş görünüyor. Ayrıca çok fazla deneyimimde koyu tonlu kızıl kahvenin beyaz tenlere daha iyi uyum sağladığını tecrübe ettim.

 

 

Kızıl Kahvenin Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları

  • Saça canlılık ve parlaklık katar.
  • Saçı sağlıklı gösterir ve saç sorunlarını gizler.
  • Pürüzsüz bir görünüm sağlayarak çok şık duruş katar.
  • Etkili yansımalar oluşturarak göz kamaştırıcılık sağlar.
  • Işıltılı yansımalarla tarz gösterir.

Dezavantajları

  • Çok çabuk akma yapabilir bu duruma dikkat etmek gerek.
  • Kısa zaman diliminde tekrar saçınızı boyamak durumunda kalabilirsiniz.

 

Kızıl Kahve Saç Boya Markaları ve Numaraları

Boya markaları ve numaraları kullanımda çok çok önem taşımaktadır. bu iki bilgiyi bilmek sizi daha iyi bir renk yansımasına doğru götürecektir.

Koleston naturel 4/6 kızıl kahve saç boyası (fiyatı : 10 tl)

-Palette göz alıcı renkler serisi  5/57 ışıltılı kızıl kahve saç boyası (fiyatı : 6.99 tl)

Loreal Paris excellence 5.62 kızıl kahve saç boyası (fiyatı: 14.99 tl)

-Garnier olia amonyaksız  5.5 kızıl kahve saç boyası (fiyatı : 15.99 tl)

-Naturel colors 5R kızıl kahve organik saç boyası (fiyatı : 18.75 tl)

-Neva color 4.65 akaju kızıl kahve saç boyası (fiyatı : 6.50 tl)

 

 

Evde Bu Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir diyorsanız verdiğimiz bilgileri uygulayın.  Loreal 6.35 ile yüzde %6 yerine açıcı yerine %9 luk açıcıyı kullanarak ve boyam talimatlarına uyarak bu rengi elde etmeniz mümkün.  Evde en kolay şekilde böyle elde edebilirsiniz. Yukarıdaki boya numaraları ile boyama yaparak da bu rengi elde edebilirsiniz. Eğer buna cesaret edemiyorsanız iyi bir kuaföre bu işlemi yaptırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Çikolata Karamel Saç Rengi ve Detayları

 

 

Hangi Göz Rengi ile Uyumludur?

Bu renkle beraber göz rengi çok önem taşır. Özellikle ela ve kahverengi gözlü bayanlar bu açıdan çok şanslılardır. Çünkü bu saç rengini göz renkleri tamamlayarak ortaya kusursuz bir görünüm çıkarmaktadır. Diğer renkli gözlerde ela ve kahverengi kadar olmasa da bu renkle beraber hoş görünüm sağlar. Göz renginizin yanında giyim stiliniz ve giydiğiniz renklerde önem taşır.  Bu saç rengine giden bir giyim şekli ve renk seçeneği çok harikulade görünmenizi sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir : Akaju Kahve Saç Rengi

 

Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Konunun başında da bahsettiğimiz gibi renk bakımı çok çok önemlidir. Saç bakımlarını ihmal eden bayanlar birçok sıkıntı yaşamaktadırlar ve saç renginin keyfini sürememektedirler.

Saç uçlarında bulunan kırıkları aldırın: Kızıl kahve saç ile beraber daha fazla önem arz etmektedir. Saç uçlarında kırık var ise düzenli aldırarak bu rengin görünümünü çok etkili kılabilirsiniz.

Boyanıza uygun şampuan tercih edin: Bu olması gereken önemli bir noktadır. Saçınızda boya varsa kaliteli ve boyanızı yıpratmayacak ve üzerinde boyalı saçlar için yazılı bir şampuan kullanmanız önemlidir. Boyanızı uzun ömürlü kullanacaksanız hem de saç telleriniz her daim daha sağlıklı olacaktır.

Parlaklık için saç maskesini ihmal etmeyin: Bunu aslında rutin uygulamanız gerekmektedir ama saçta boya varsa uygulamasını kesinlikle yapmalısınız. Saç boyası sonuç olarak kimyasal bir işlemdir uzun vadede sorun yaşamak istemiyorsanız kesinlikle düzenli olarak uygulayın.

Saç uçları için saç bakım yağı kullanın: Saç uçları en fazla zarar gören noktalardan biridir. Genellikle saçlar uçlardan yıpranmaya başlar bunu önlemek içinde saç bakım yağı kullanabilirsiniz. Saç bakım yağı boyayın o zararlı etkilerini de absorbe eder. Ayrıca saçlara nem kazandırır.

 

Kızıl Kahve Saç Rengine Yakışan Saç Modelleri

 

1.Dalgalı Örgülü Saç Modeli

 

 

2.Uçları Dalgalı Stiller

 

 

3.Bob Kesim Saç Modeli

 

 

4.Uzun Saç Modelleri

 

 

5.Hafif Dalgalar ve Kızıl Kahve Saçlar

 

 

6.

 

 

7.

 

 

8.

 

 

9.

 

 

10.

 

 

11.

 

 

12.

 

 

13.

 

 

14.

 

 

15.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?