Çikolata Karamel Saç Rengi ve Detayları

Çikolata Karamel Saç Rengi ve Detayları

İçindekiler

Çikolata Karamel Nasıl Bir Renktir?

 

Öncelikle tüm bayanlara merhaba diyorum. Bugün sizlerle çikolata karamel saç rengi hakkında konuşacağız. Çikolata  karamel nasıl bir renktir sorusuna şöyle cevap verelim çikolata rengi ile karamel rengin bir araya gelerek oluşturduğu koyu özellikli bir karamel tonudur.

Bildiğiniz karamel saç renginin birçok tonu vardır, çikolata karamel de koyu özellikli bir alt tondur. Eğer saçlarınız için koyu renkli bir ton arıyor ve karamelden de vazgeçemiyorsanız çikolata karamel saç boyası size en uygun tercih olacaktır.

 

çikolata karamel saç rengi
çikolata karamel saç rengi 2017-2018

 

Çikolata Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Yukarıda da açıkladığımız gibi koyu özellikli bir renk bunun içinde esmer bayanlar bu tonu kullanmamalıdır. Neden diye soracak olursan çünkü onları çok boğuyor. Bunun içinde çikolata karamel saç rengi beyaz tenli bayanlara yakışır. Beyaz tenden kastımızın içine buğday ten özelliğini de alabiliriz. Yani beyaz ve buğday tenli bayanlara bu saç rengi çok iyi uyum sağlamaktadır.

 

çikolata karamel saç rengini elde etme
evde çikolata karamel saç rengini elde edebilirim?

 

Çikolata Karamel Rengine Yakışan Saç Modelleri

 

Birçok saç modeli ile rahat uyum sağlayan bir renktir. Çikolata karamel renge en çok yakışan saç modelleri hafifi iri dalgalı saç modelleridir. Bunun yanında ortadan ayrık saç modelleri, düz saç modelleri, su dalgası, dağınık topuz modelleri diğer eşleşen saç stilleridir. Bu rengi kullanıyorsanız saçınız orta ya da uzun saç kategorisine girmesi gerekir. Çünkü kısa saçlarla çok iyi eşleştiğini söyleyemeyiz.

 

çikolata karamel saç için göz rengi
çikolata karamele uygun göz renkleri

 

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Çikolata karamel saç rengi evde nasıl tutturulur en sık karşılaştığımız sorudur. Evde tutturmanın zor olduğu bir alt tondur. İki renk arasında kaldığı içinde daha zor hale gelmektedir. Usta bir saç stilistinden yardım almanızı tavsiye ediyorum. Evde kendi başınıza yaparken ortaya çok kötü sonuçlar çıkabilir bu risk almayın derim. Araştırarak uzman bir kuaförden nasıl bir ton istediğinizi anlatıp hatta burada size sunduğumuz fotoğrafları da gösterip ifa edebilirsiniz.

Saç Rengi Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

çikolata karamel saç rengi özellikleri
çikolata karamel saç rengi hakkında bilgiler

 

Çikolata Karamelle Eşleşen Göz Renkleri

 

-Bal rengi göz rengi

-Ela göz rengi

-Kahverengi göz rengi

-Siyah göz rengi

-Açık kahve göz rengi

Yukarıdaki bu göz renkleri çikolata karamelle çok iyi örtüşecektir ancak diğer göz renklerine sahipseniz birazcık sırıtan bir görünüm ortaya çıkıyor. Saç rengine karar veriyorsanız göz rengini de önemsemelisiniz. Eğer yukarıda saydığımız gibi bir göz özelliğine sahip değilseniz saçlarınızı boyatırken bir kez daha düşünün deriz.

 

çikolata karamel saç rengi stilleri
çikolata karamel saç rengi tonu

 

Sıcak Espresso Saç Rengi 2022

Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bakımının oldukça kolay olduğunu söyleyebilirim. Bunda en önemli etken ise koyu renkli olmasıdır. Bildiğiniz gibi koyu renk özellikli saçlarda akma ihtimali daha az düzeylerde olmaktadır. Bu da kullanan kişilere daha az zahmet verme durumunu ortaya çıkarıyor. Rutin bakımların yanında renkli saçlar için şampuanı kullanmanızı tavsiye ederiz ve de su ile saçlarınızı aşırı derecede temas ettirmekten kaçının.

 

Galerimizdeki Diğer Önerilere Göz Atın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?