Kuru Saçlar İçin En İyi Nemlendirici Ürünler

Kuru Saçlar İçin En İyi Nemlendirici Ürünler

İçindekiler

Saçlarınızda sık sık parlaklık eksikliği, rahatsız edici matlık var ise saçlarınız kuru özellikte demektir. Bu sorun saçlarınız için vücudunuz yeterli nemlendirici üretemiyor anlamına gelir. Bunun içinde dışarıdan ekstra nemlendiriciye ihtiyaç duyarsınız. bunun içinde piyasada çok fazla ürün vardır bizde bunu bilerek kuru saçlar için en iyi nemlendirici ürünler hangileri diyerek araştırma yaptık aşağıda güzel fikirler sunduk. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla ürün vardır. Bunun içinde hepsini detaylı anlatarak size sunmak istedik. İşte kuru saçlar için en iyi nemlendiriciler…

 

 

Kuru Saç En İyi Nemlendirici Markaları

 

# 1: Arvazallia Nemlendirici Argan Yağı Maskesi

 

 

Saçlarınız güneşte hasar gördü ise bundan dolayı da kuruluk ve parlaklık eksikliği var ise profosyonel düzeyde saç bakımı yapacağınız bir argan yağı maskesi var. Kuru kıvırcık, hasar görmüş saçlar için iyi bir nemlendiricidir. Bu ürün saçları nemlendirirken saç tellerini kalınlaştırır ve daha şekil alır hale getirir. En çok satan saç maske olma özelliği taşır.

Ambalajı : Dış kısmı turuncu ve kırmızı renklerden oluşur. Bu da ürün taze ve bozulmadan kalmasına yardımcı olur. Kendi kendine kapanan kapağı vardır.

Kullanımı : Haftada 1 veya 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Ürünü 7 dakika bekleyip daha sonra yıkayın. Her uygulama için az miktarda uygulayın. Ekstra olarak uygulamanıza gerek yok.

Hangi saç türlerine uygundur? : Bu maske çok çeşitli saç türleri için uygun özelliktedir. Kuru saçlar, kıvırcık saçlar, hasar görmüş saçlar için iyi bir nemlendiricidir. Aşırı işlem görmüş saçlarda çok faydalı etkiler gösterir. mevsim değişikliklerinde, saçlarınıza diğer zarar veren işlemlerden

İçeriği : En önemli bileşeni argan yağıdır. Buna ek olarak parfüm, sitrik asit ve setearil alkol içerir.

Kullanıcı yorumu : Çok popüler bir üründür. Kullanıcı memnuniyeti olarak çok üst sıralarda yer almaktadır ve bu sırayı da hak ediyor. Kuru veya hasar görmüş saçlarınız veya düzenli olarak ısıya ve saç boyalarına maruz kalmış saçlarınız varsa, bu üründen yararlanabilirsiniz. Kullanan kişilerin saçlarına yumuşaklılık ve parlaklık kattığı sonuç edilmiştir.

 

 

# 2: ACURE Nemlendirici Saç Kremi

 

 

Sülfat içermeyen doğal maddelerden oluşturulmuş nemlendiricili saç kremidir. Kimyasal içermemesi tamamen doğal olması, renklendirici de bulunmaması çok tercih edilebilir konuma getirmektedir bu ürünü.

Ambalajı : Basit bir ambalajı vardır ve parlaktır. Parlak kutusunun olması alış veriş yapanların çok dikkatini çekmektedir.

Kullanımı : Saçlarınız ıslak iken şampuan sonrası uygulayın. Saç derisine, saç uçlarına ve saçınızın her bölgesine dağıtın ve masaj yapın. Kalıntı olmadığından emin olarak iyice yıkayın.

Hangi saç türlerine uygundur? : Kuru, hasar görmüş, kıvırcık saçlar dahil olmak üzere tüm saç türleri için uygundur.

İçeriği : Argan yağı ve argan ekstrasının yanı sıra, organik karabuğday yağı ve kabak çekirdeği yağı bulunur. Bu içerik saçlara parlaklık da kazandırır.

Kullanıcı yorumu : Kozmetik ürünlerinde yaygın olarak kullanılan parabenler sizin için bir endişe kaynağıysa veya silikonlara ve sülfatlara duyarlıysanız,  paraben içermeyen, organik nemlendirici kremi tercih edin . Çevreye duyarlı biri iseniz geri dönüşümlü ambalajı sevecekler. Bu ürünün en büyük özelliği kimyasal madde içermemesi.

 

 

# 3: OGX Ağırlıksız Nemlendirici Yağ

 

 

Argan yağı gibi, Hindistan cevizi yağı da son dönemde güzellik sektöründe çok fazla ilgi görmüştür. Düşük maliyeti ile beraber güzel bir üründür.

Ambalajı : Şişenin tasarımı egzotik ve çok pratiktir.

Kullanımı : Havlu ile saçlarınızı kuruttuktan sonra uygulayabilirsiniz. Yalnızı saçınızdaki görünüm için gün içinde de kullanabilirsiniz. Günlük kullanıma da uygundur.

Hangi saç türlerine uygundur? : İnce telli saçlar için idealdir.

İçeriği : Hindistan yağına ek olarak, nem ve parlaklık veren  bambu içerir. Diğer önemli bileşenler arasında shea yağı, ipek amino kompleksi, E vitamini, yumurta beyazı proteinleri ve eklenmiş doğal koku bulunmaktadır.

Kullanıcı yorumu : İnce telli saçlardan dolayı kullanım alanı dardır. İçeriğindeki maddeler saçları besler. Ayrıca bu ürün saça parlaklık katar ve fiyatı da çok uygundur.

 

 

# 4: Moroccanoil Nemlendiricili Şekillendirme Kremi

 

 

Bu nemlendirici krem şık ve zarif bir şişeye sahiptir. Ekstra argan yağı içermesi susuz kalan saçlara önemli bir artı sağlar. Isıdan dolayı hasar görmüş saçlara parlaklık ve canlılık katar.

Ambalajı : Mavi  beyaz ambalaja sahiptir. Kolay kullanım için pompa sistemi konmuştur. Bu ürünü saçlarınıza püskürterek de kullanabilirsiniz.

Kullanımı : Nemli ya da kuruttuğunuz saçlara 2 pompa miktarı sıkarak uygulama yapmanız yeterlidir. Bu ürünü haftanın her günü kullanabilirsiniz.

Hangi saç türlerine uygundur? : Moroccanoil nemlendirici şekillendirici krem, kıvırcık, sıkı sarılı ve kuru saçlar gibi çeşitli saç tipleri için uygundur. Yağlarla beraber saçların yağlı görünmesini sağlayanlar için mükemmel bir alternatiftir.

İçeriği :  Argan yağı dışında ürün de aroma ve argania spinosa çekirdeği yağı içerir.

Kullanıcı yorumu : En önemli avantajı çok yönlülüğüdür. Gün boyunca saçları taze tutmak için kullanılabilir. Birazcık pahalı bir üründür.

İnce Telli Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

 

# 5: Dove Oksijen İçerikli Nemlendirici Şampuan ve Saç Kremi

 

 

Dove, banyo ve şampuan ürünlerinin lideri olarak saçları hafifletmek için nemlendirici bir ürün tasarladı. Oksik füzyon adı verilen bu ürün yumuşaklık ve hacim kazandırıyor saçlara. Saçları strese karşı koruyup dökülmeyi de önlüyor.

 

Ambalajı : Mavi beyaz ambalajı banyo rafında güzel görünmektedir. İnce sişesi sayesinde fazla yer kaplamamaktadır.

Kullanımı : Normal şampuanla aynı şekilde kullanabilirsiniz. Şampuan sonrası da kremi uygulayın. Saçlarınızda en fazla 3 dakika durdurun ondan sonra durulayın. Bu şampuanı ve kremi her gün kullanabilirsiniz.

Hangi saç türlerine uygundur? : Her saç türü için uygun değildir. Normal saçlar için uygundur bunun haricinde yıpranmış hasar görmüş saçlar için ideal değildir.

İçeriği :  Sodyum laureth sülfat, benzil alkol, tatlı badem yağı, hidrojen, hindistancevizi yağı, macadamia ternifolia tohumu yağı vardır. Kremi ise setearil alkol ve parfüm içerir.

Kullanıcı yorumu : Güvenli bir markadır. Marka tercihinde doğru bir adım. Daha çok gevşek saçlar için uygundur diğer saçlar için çok etkili olmayabilir. Hacim ve parlaklık verme konusunda da sonuçlar kişiden kişiye değişebiliyor.

 

 

Niçin Derin Bir Nemlendirici Saç Ürününe İhtiyaç Duyarız?

Mevsim ne olursa olsun saçlarınız için nemlendirici ürüne ihtiyaç duyarız. Genellikle sıcak aylarda saçlarımızı güneş ışınları kurutur. Soğuk aylarda da iç mekanlar sıcak olduğu için saçlarımız bundan dolayı kurur. Bu nedenlerden dolayı da ekstra bakıma ihtiyaç duyarız. Saç kremi kullanıyorum derseniz de bu yeterli olmayacaktır. Kuru saçlara nemlendirici uygulamak saç kırıklarını tedavi eder ve saç dökülmelerini de önler. Aksi takdirde cansız mat görünüm alır saç telleri. Saçlarım parlak ve sağlıklı olsun derseniz kesinlikle nemlendirici kullanın.

 

Nemlendirici Ürünler Tüm Saç Türlerine Uygun Mudur?

Bu durum çok sık karşılaştığımız bir sorundur ve cevaplamak biraz zor olabilir. Saç türüne uygunluk  birkaç faktöre bağlıdır ve tüm ürünler tüm saç türleri için uygun olmayabilir. Ürün ve saç türünüz ile ilgili özel bir endişeniz varsa, üreticiye danışabilirsiniz. Yukarıda hangi ürünlerin hangi saç türü için uygun olduğunu belirttik.

 

 

Bazı Ürünler Alkol İçerir Bu Zararlı Mıdır?

Cetearyl alcohol, güzellik ürünlerinde sıklıkla kullanılan bir kimyasaldır. Bazı alkol türleri kuru  saçlara sebep olabilir ama setearil alkol için geçerli değildir. Setearil alkol tam tersine saçlar için faydalıdır ve yeterli miktar kullanıldığında saç dökülmesini önler.

 

 

 

Nemlendirici Ürünleri Nasıl Kullanmalıyız?

Derin bir nemlendiriciyi ne sıklıkta kullanacağınız yaşam biçiminize, saç bakım rutininize ve saç renginize göre değişiklik gösterir. Saçlarınıza çok fazla fön, maşa, düzleştirici de uyguluyorsanız daha fazla kullanmanız gerekecektir. Kişiden kişiye değişen farklılıklarda nem ihtiyacını azaltıp arttırabilir. Bazı kişiler her saçlarını yıkamadan sonra bu ürünleri uygularlar ama bu durum çok da doğru değildir. Ürünler farklılık gösterebilir bunun içinde üstünde yazan kadar uygulamak en doğrusudur.

 

 

 

Derin Bir Nemlendirici Seçmek Önemli Midir?

Saç ürünlerinde çok fazla ürün çeşitliliği mevcuttur. Bundan dolayı da sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek en doğru ürünü seçmek önemlidir. Kuru, işlem görmüş, boyalı saçlar için de3rin bir nemlendirici daha hayati bir öne taşır. Bazıları sadece yüzeysel yükleme yapar bu noktaya dikkat etmek gerekir. Saçlarınızı önemseyin ve ekstra beslemekten korkmayın.

 

 

Boyalı Saçlar İçin Uygun Mudur?

Bu ürünlerin içinde sülfatlar mevcuttur. Sülfatlarında saç renkleri için zararları mevcuttur ama her sorunu da sülfata bağlamak doğru olmaz. Hatta uzmanlar saçların yıkanmasının sülfat daha çabuk saç rengini soldurduğunu belirtiyor. bundan dolayı da sülfatın riskinin azal olduğunu düşünerek boyalı saçlarda kullanabiliriz Yalnız kaliteli ürünleri seçersek daha da doğru bir karar vermiş oluruz.

 

 

                                          Videomuzu da Kesinlikle İzleyin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?