Pembe Saç Rengi Trendi 2023

Pembe Saç Rengi Trendi 2023

İçindekiler

Instagram’ın etkisi sokak modasını beslemesi ile beraber pembe saç rengi trend olmaya başladı. Çoğu yerde milenyum pembe olarak da telaffuz ediliyor.  Kendi içinde birçok tonu olan pembenin son günlerde sosyal medyanın her yerinde olduğunu görebiliyoruz. Sosyal medya sitesi Tumblr’ da gerçek anlamda bir rüzgar gibi esiyor. Her geçen yıl güzelliği daha iyi anlaşılabilecek saç rengi olduğunu düşünüyoruz.

Direk büyük değişimlere cesaret edemeyenler için kısmı pembe değişimleri sunuluyor. İşte pembe saç rengi trendi 2023 konumuzun tüm detayları…

 

 

Pembe Saç Rengi Nasıl Bir Renklendirmedir?

Son birkaç yılda sürekli yükselen grafiği ile özellikle sosyal medyayı kasıp kavurmuş gibi görünüyor. Bunun yanında nasıl bir renk derseniz  göze hoş geliyor ve merak uyandırıyor. Ayrıca genç bayanların saç rengi diye nitelendiriliyor. Birçok renk tonu ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Örneğin gül rengi tonları, şeftali rengi tonları, çilek rengi tonları ile beraber kullanabilirsiniz. Aşırı değişiklikler zor geliyorsa daha ufak değişiklikleri deneyin.

 

 

 

Pembe Saç Rengi Kimlere Yakışmaktadır?

Bu hoş renkle ilgili keskin bir kural yoktur. Bunun içinde bayanlar kendilerine uyum sağlayan tonları rahatlıkla kullanabilirler. Yalnız kişisel fikir olarak açık tenli bayanlara daha çok yakıştığını ifade edebilirim ama bu demek değildir ki diğer cilt tonları kullanamaz onlarda kullanabilirler. Kendi için birçok tonu olduğu içinde güzel bir ton tercihi çok önemlidir bu noktaya dikkat edin.

 

 

 

Pembe Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Bu aşamayı sözcüklerle anlatmak istemedik tam tersine videolu anlatımla daha iyi öğrenmenizi sağlayacağız. İşte evde pembe saç rengi nasıl yapılır sorusunun cevabı videomuzu izleyin.

 

 

 

Pembe Saç Rengini Kullanan Ünlüler

90’lı yıllarda da kullanılmaya başlaya tekrardan trend olan bu canlı renk birçok ünlü tarafından da ilgi görüyor. Özellikle yabancı ünlülerde kullanım oranı çok fazla. Dünya çapında ün sağlamış sanatçılardan hangileri bu rengi kullanıyor bakalım.

 

Busy Philipps

 

 

Busy Philipss de sarı saçlarının içine pembe ekleyerek karışım şeklinde bu rengi kullanıyor. Bu alanda uzman bir kuaföre yaptırdığını ise bir röportajında açıkladı.

 

Dove Cameron

 

 

Bu saç rengi trende kapılan yabancı ünlülerden bir daha. Dove Camerondan da ilham almanız için listeye ekledik. Gördüğünüz gibi ünlüler bu rengi çok seviyor.

 

Fernanda Ly

 

 

Avustralyalı modelin pamuk şekeri saçları herkes tarafından çok beğeniliyor ve ilham alınıyor. Birçok dergiye de bu saçlarından dolayı kapak oldu sizde esinlenebilrisiniz.

 

Pembe Saç Modelleri 2023

 

1.Tatlı Pembe ve Kahküllü Saç Modeli

 

pembe saç rengi stili
Pembe saç

Saç modeli ve saç rengi etkisinin ikisinin bir arada olması gerçekten çok çok güzeldir. Şekeri pembe dediğimiz ton ile kahküllü saç kesiminin bir arada olduğu ve aşağıya doğru akan saç telleri ile beraber çok çok güzel durmaktadır. Ton olarak arayışta iseniz bunu kesinlikle düşünün derim.

Açık Küllü Sarı Saç Rengi

 

2.Pembe Köklü Omuzda Saç Stili

 

pembe saç rengi
pastel pembe saç

 

Saç köklerinin siyah durmasını sevmiyorsanız bu şekilde kökleri de boyayarak şık bir görünüm katabilirsiniz. Bu şekilde omuzda saç stili ile beraber yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

3.Dağınık Pembe Saç Stili

 

pembe saç
Pembe saç rengi ve modelleri

 

Saç köklerinin koyu saç tellerinin uçlarının renklendirilmesi ile salaş bir stildir. Artık hoş duran dağınık stillerde çok popülerdir. birazcık da asi bir kişiliğiniz var ise bu size çok yakışacaktır.

 

4.Çilek Tonu Eklemeli  Uzun Dalgalı Saç Modeli

 

pembe saç nasıl elde edilmeli
Pembe saç boyası

 

Birden çok tonu beraber kullanmak çok hoş neticeleri ortaya çıkarır. şeftali çilek tonlarını bu renkle beraber eklemek büyüleyici bir hava katar. Bu renk karışımlı saçı çok beğeneceksiniz.

 

Gri Saç Rengini Yakından Tanıyoruz!

 

 

5.Parlak Pembe ve Örgüler

 

 

Mat görünümler yerine her zaman parlaklıklar ilgi çekici oluşmuştur. Göz alıcı parlaklığı gevşek bukleler ve örgülerle de birleştirirseniz harika olacaktır.

 

6.Soluk Pembe

 

 

Ombre tarzlarına hayran mısınız? Doğal bir saç rengine soluk pembe ombre yaptırabilirsiniz. Ya da temel pembe renkle beraber kullanabilirsiniz bu tercih size kalmış. Açık ve koyu tonları bir arada bulundurarak cesur bir stil yaratabilirsiniz.

 

Diğer Öneriler

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?