Gri Saç Rengini Yakından Tanıyoruz!

Gri Saç Rengini Yakından Tanıyoruz!

İçindekiler

Gri saç rengi nasıl bir renktir?

Son döneme damgası vuran gri saç rengi gittikçe popülaritesini artırıyor. Önümüzdeki 2018 ve 2019 yılında da daha da etkisini artıracak bir tondur. Gri saç çok özel bir renktir. Yani diğer saç renkleri gibi değildir. Gri saç rengi şöyle bir renktir. İnsanın doğal yaşamı içerisinde saçlarda grileşme kaçınılmazdır. Bu ortaya çıkan durumu dikkate alarak esinlenilmiş ve ortaya koyulmuş bir renktir.

Bundan birkaç yıl önce bu gibi renk yansımaları marjinal özellikli olarak kabul edilirdi ama artık durum tam tersine döndü. Özellikle genç bayanlar arasında çok hızlı bir şekilde yayıldığına dikkat çekmek istiyorum. Yaptıranların sürekli olarak yaptırmaya devam ettiğine çok fazla da rastladım.

Son zamanlarda ünlüler arasında da bu saç renginin yoğun kullanımı herkese daha da bir ilham kaynağı oldu diyebilirim. Hem tatlı hem agresif bir görünüm verse de bambaşka durduğu söyleyebilirim. Gri saçı çok değişik şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin gri ombre olarak mesela. Eğer tamamen bir değişikliğe cesaret edemiyorsanız o zaman böyle daha az bir değişiklikle ilk başta test edebilirsiniz. Şimdi de gri saç rengini yakından tanıyoruz.

 

 

Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Gri saç rengi kimlere yakışır sorusu aklımıza gelmesi normal. Çoğu bayan bu renge karar vermeden önce peki bu renk bana yakışır mı diye sıkça sorar. Şayet gri saç boyasını saç diplerine uygulamazsanız tüm cilt tonlarına yakışır. Şayet diplere de bu boyayı kullanırsanız herkese yakışmaz. Tamamen bu rengi saçlarınıza kullandığınızda buğday tenli olmanız gerekir. Buğday tenli bayanlarda çok harika bir uyum sağlamaktadır.

Bunun haricinde gri ile siyah beraber kullanılırsa esmer cilt tonuna yakışır. Siyah ve gri, sarı ve gri, kumral ve kahve gri en çok birlikte uyum sağlayan renklerdir.

 

 

Gri Saç Boyası Numaraları

 

Gri saç boyası numaraları sizlere birçok noktada işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle kendiniz bu rengi elde ederken bilmeniz gereken temel noktadır. İşte saç boya numaraları

-Neva Color gri saç boyası 9.01

-Mix gri saç boyası 7.A/8.A

Koleston gri saç boyası 7.1-8.1-9.1

 

 

Gri Saç Rengine Yakışan Saç Modelleri

 

Gri saç rengini birçok saç modelleri ile beraber kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bu renk dikkat çekici farklı bir renk bunun yanında çok değişik bir saç modeli kullanmanız kötü bir görünüm verebilir. Bunun için daha doğal ve abartısız saç modeli kullanmamız gereklidir. Kaküllü dalgalı saç modelleri, at kuyruğu, dağınık stiller, lob saç kesimi, uzun saç modelleri en güzel öneriler arasındadır. Tavsiye ettiğimiz saç modellerine uyarsanız daha etkili bir görünüm kazanabilirsiniz. Saç Rengi Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Gri saç nasıl elde edilir tek tek bunu tarif edelim. Saç renginiz doğal siyah, doğal koyu kestane veya boyanmış bir saç rengi ise aşağıda tarif edeceğimiz şekilde gri saç rengine dönüştürebilirsiniz. Şunu ifade etmeliyim aşağıdaki adımalrı takip ettikten sonra ortaya siyah yansımalı bir gri saç elde edeceksiniz. Yani yüzde yüz gri saç olmayacak bunu isteyen bayanlar bu formülü kullanmasın.

1.Adım: İlk olarak koyu renk özellikli bir saçı platin sarı oryal ile platin sarı renge kadar açmamız lazım. Yani şunu söylemek istiyorum saçlarda kızıllık ya da turuncu yansımalar olmadan net bir şekilde saçları açmak gerek.

2.Adım : Dore sarı özellikli bir saçı gri saç rengine boyarsanız şayet net olarak gri renk olmaz. Elbetteki biraz gri olur tam olarak gri olmaz.

3.Adım : Aşağıda sizler için videolarla daha net bir anlatımda sağladık oraya da bakın. Oryal veya toz açıcı dediğimiz maddelerle gri yapmak istediğimiz saçı platin rengine kadar getirdikten sonra şampuan ile güzel bir şekilde yıkıyoruz.

4.Adım : Yıkanmış saçlara boya uygulamadan önce havlu ile nazikçe kurutuyoruz. Daha sonra ise saç boyası ve oksidanı karıştırarak elde ediyoruz.

5.Adım : Gri saç boyaları için birçok marka vardır. Bunlardan koeleston 7.1-8.1-9.1 veya jeans color giri saç boyasını kullanabilirsiniz. Bazen bu boyalardan bazıları koyu ya da açık çıkabiliyor. Bizim size tavsiyemiz blonde me T steel Blue (yani çelik mavi) neden bu renk derseniz çünkü tam anlamıyla gri saç rengini veriyor. Bildiğiniz gibi çoğu bayan açık gri istiyor bundan dolayı bizde bu rengi kullanıyoruz. Daha sonra Blonde me T steel blue gri saç boyası ile % 6 lık oksidan karıştırılır ve nemli saça uygulanır. 20-30 dakika sonrada sülfat içermeyen şampuanla yıkanır. Sülfat içermeyen şampuan olması önemlidir çünkü boyayı akıtmaz.

Not : Saç rengini gri renge çevirmek zor ve oldukça yıpratıcı bir uygulamadır. Bunun içinde öncelikle bu işlemler için kuaförden yardım alınması gerekmektedir. Özellikle ilk olarak yapılıyorsa. Çok yıpranmış saçları gri renge kesinlikle boyamayın çünkü yanabilir.

 

 

Gri Saç Rengi İçin Makyaj Önerisi

 

Bu renkle beraber makyaj çok önem arz etmektedir. Gri saçlar için makyaj öneri fikrilerini tek tek takip edin.

Belirgin Kaşlar : Yüzdeki ifadeyi belirleyen nokta kaşlardır. Son zamanlarda kaş şekillerinin çok önemli olduğu daha da iyi bilinmeye başladı. Gri saçla beraber kullanacağınız kaş şekli belirgin ve boşlukları olmayan kaştır.

Kesinlikle Allık Kullanın : Yanak kısımları için çok abartmadan allık kullanmak yüzü güzelleştirip renklendirip aydınlatacaktır. Ayrıca elmacık kemiklerinin alt kısmına az bir miktar koyu renkli pudra uygulayarak yüzünüze biçim kazandırabilirsiniz. Bu şekilde daha çıkık bir elmacık kemiğine sahip olacaksınız.

Göz Kalemi Tercih Edin : Gözler bir yüzün dışarıya dönük en önemli noktasıdır. Gözlerinizin fark edilmesi içinde göz kalemi tercih etmeliyiz. Kahve veya larcivert renklerle dumanlı göz makyajı çok mükemmel bir tercih olacaktır.

Çarpıcı Renk Ruj Uygulayın : Renksiz ya da kendi dudağınızla aynı renkli sade bir renk kötü bir görünüm katar. Bunun yerine koyu özellikli ya da parlak kırmızı, bordo, pembe, şeftali renkleri dudaklarınıza ilgi çekici bir hava katacaktır.

 

 

Gri Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Gri saç renginin bakımı nasıl yapılmalı aşağıdaki küçük başlıklarla net bir şekilde açıkladık. Bunları uygulamanız halinde saç renginizi sürekli ilk gün yapılmış gibi kullanabileceksiniz.

Mavi ya da Mor Şampuan Kullanın : Gerçekten işinize yarayacak bakım ipuçları. Mavi ya da mor renkli şampuanla beraber saçtaki kızıllık veya turunculuğu yok ederken saçlarınız daha gri özelliğe büründüğünü de göreceksiniz. Diğer şampuanlar istediğinizin tam tersi şekilde çalışır buna dikkat edin.

Saçlarınız İçin Nemlendirici Maske Yapın: Nemlendirici saç maskeleri gri renkle beraber olmazsa olmazdır. Haftada bir defa nemlendirici saç maskesini yapın. Neden saç maskesi uyguluyorum diyenlere şunu söylüyorum : Gri saç telleri donuk renkli gözükür bunları sürekli parlak ve canlı tutmak ancak nem ile olur. Ondan dolayı da nemlendirici saç maskesi uyguluyoruz.

Saç Renginize Güzel Davranın : Saç renginizi kuruturken ya da duş sırasında aşırı derece yanlış temaslar yapmayın. Gri renkli saçlar bundan çok fazla etkileniyor ona göre.

Saç Köklerine Dikkat Edin : Saç köklerini boyama sırasında da dikkat edilmesi şarttır. Saç köklerine gelebilecek zararlar saç tellerini kaybetmenize ve saç dökülmesine neden olur. Bunun için işlem sırasında ve sonrasında saç köklerinizi önemseyin.

 

 

Gri Saç Rengi Önerileri

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Gri Saç Rengi Hakkında Tüm Ayrıntılar | Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Cilt Bakımı - Saç Bakımı dedi ki:

    […] farklı bir renk olarak algılanmaya başlamıştı. Hatta marjinal renk olarak kabul ediliyordu. Gri saç bilindikçe daha çok sevilmeye başlandı. Önümüzdeki 2018 ve 2018 yıllarına damgasını […]

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?