Açık Küllü Sarı Saç Rengi ve Ayrıntıları

Açık Küllü Sarı Saç Rengi ve Ayrıntıları

İçindekiler

En şık ve doğal saç renginden bir tanesi açık küllü sarı saç rengidir. Küllü sarı saç rengi gençlerin ve olgun bayanların sevdikleri ve sahip olmak istedikleri renklerden biridir. Bu renk zarif ve doğal görünüşünden dolayı modaya uygun renklerden biridir. Küllü kahverengi, küllü bal köpüğü, kül rengi gibi birçok kül tonunu bulabilirsiniz. Ayrıca kül renginin tonlarına örnek olarak daha fazlasını listeleyebilirsiniz.

Açık küllü sarı saç rengi ve ayrıntıları başlıklı yazımızda her şeyi net şekilde bulup cevap alacaksınız. Boya uygulamasından en iyi sonucu almak için mevcut saç renginizi bilip boyatmak istediğiniz rengi de iyi tanımanız gerek. Aksi takdirde, işlem sırasında yapacağınız bazı hatalar nedeniyle yeni saç renginiz doğal ve şık olmaz.

Renk tonları iyi bilerek saç tonu değişikliği yapmalısınız. Bildiğiniz gibi saçınızı kısa süre içerisinde başka renge boyatmanız mümkün olmayacaktır, saçlarınıza zarar vermek istemiyorsanız da en az 4-5 ay beklemelisiniz.

 

küllü sarı saç
küllü sarı saç rengi

 

Açık Küllü Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Açık küllü sarı saç rengi hemen hemen her cilt rengine yakışmaktadır. Bu yüzden de en çok tercih edilen saç renklerindendir. En iyi sonuçlara ulaşmanız içinde önerileri dikkate alıp profesyonel ellere kendinizi bırakmalısınız. Ucuza kaçmak isterseniz tam tersine çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu noktalara dikkat etmenizde fayda var.

 

küllü sarı saç rengi ve modelleri
küllü sarı saç rengi kimlere yakışır?

 

Küllü Sarı Saç Rengi Boya Numaraları

 

Her zaman tanınmış markaların saç boyalarını tercih edin. Daha önce hiç duymadığınız markayı ucuz diye alıp uygulamayın. Bu tür ürünler her zaman saçlarınızın zarar görmesine neden olur ve de istediğiniz sonuçlara ulaşamazsınız.

İşte küllü sarı saç boya numaraları

-Wella koleston 11.1 açık küllü sarı saç boyası

-Palette Deluxe 9-1 küllü sarı saç boyası

-Loreal Excellence Creme 9.1 küllü sarı

-İnoa 9-11 çok açık derin küllü sarı saç boyası

-Garnier Color Natural 9.13 açık küllü sarı saç boyası

 

külü sarı saç boyası
küllü sarı saç boya numaraları

 

Açık Küllü Sarı Saç Rengine Yakışan Saç Modelleri Hangileri?

 

Açık küllü saç rengine yakışan saç modelleri çeşitlilik göstermektedir. Bu renkten sonra saç modelinizle beraber harikulade saç görünümüne kavuşmuş olacaksınız. Fönle düzleştirilmiş düz ya da hafif dalgalı saç modelleri harika durmaktadır. Bu iki saç stili küllü görünümün etkisini katlamaktadır.

 

küllü sarı saç rengi
küllü sarı saç rengine yakışan cilt tonları

 

Küllü Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Küllü sarı saç rengi nasıl elde edilir? Sorusuna tek tek cevap vereceğiz. Bu cevaplarla birlikte akıllarınızda soru işaretleri son bulacak.

-Örneğin çikolata kahve saç renginiz var ise saçlarınızın sararması ve hafif küllü olmasını istiyorsanız saçlarınıza bir miktar beyazlatma işlemi yapmalısınız. Yeşil gözlü ve buğday tenli iseniz bu ağartma işleminden sonra doğal ve şık görünebilirsiniz. Bu yöntemi tercih ederseniz işleminiz daha uzun sürecek ancak sonuçlar daha garantili olacaktır.

-Saç rengini çok sık değiştirmeyi seven bir kadınsanız, koyu renk saç renginiz varsa, hafif kül sarı saç rengi sizin için uygun olmayacaktır. Birçok kez saçınızı boyamak zorunda kalacak ya da saçınızı çok fazla ağartma işlemine tabii tutacaksınız  bu da saçınıza çok zarar verecektir. Saçınıza çok fazla boya uygulaması yapmak, saçınızın genel sağlığına ciddi bir şekilde zarar verir ve hatta saçlarınızı yakabilir. Bundan dolayı da tavsiye etmiyoruz.

-Küllü sarı saç rengi, gri saç rengine yakın renklerden biridir ancak genel görünümünüze biraz daha mat görünüm sağlar. Hafif küllü sarı saç rengini elde etmeye istekli iseniz, saçlarınızdaki bakır veya kızıl tonları çıkarmalısınız aksi halde genel görünümünüzü bozacaktır. Ayrıca soluk tenli bir bayan iseniz saç rengi olarak bu rengi kullanmayınız. Çünkü mat saç renklerinde biridir ve de solgun cildi daha cılız gösterir.

 

evde küllü sarı saç rengi elde etme
küllü sarı saç rengi nasıl elde edilir?

 

2021-2022 İçin En İyi Sarı Saç Renkleri

Küllü Sarı Saç Rengi İçin Nasıl Makyaj Yapmalıyım?

 

Her kadın küllü gölgeleri ömrü boyunca en az bir kere denemek ister. Bu saç rengi 2 yıl önce çıktığında çoğu bayan tarafından hiç tercih edilmedi. Daha sonra ilgi patlaması ile birlikte en çok tercih edilen 5 saç rengi arasına girdi. İlk başta ilgi gösterilmemesinin sebebi ise radikal değişiklik gerektiren bir renk olmasından dolayıdır. Bu renk mat bir renk olduğundan dolayı canlı makyajla desteklenmelidir. Kesinlikle açık sade makyajdan kaçının. Ruj olarak kırmızı rengi tercih edinin diğer noktalar içinde parlak canlı tonları. Saç Renkleri İçin Tıklayınız.

 

açık küllü sarı saç
açık küllü sarı saç rengi

 

İstediğiniz görünümü elde ederseniz, bu rengi gerçekten çok seveceksiniz. Bu saç tonu nereye giderseniz gidin tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Saçlarında değişiklik arayan bayanlar için bir rehber niteliğinde yazı olduğunu düşünüyorum. Tecrübelerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşın ona göre sizleri yönlendirelim.

 

küllü sarı saç tonları
küllü sarı saç renkleri

 

küllü sarı saç rengi
küllü sarı saç rengi ve modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Merhaba benim sacim hic boyanmadi ve doal sac rengim acik kestane acaba ben saclarimi acik kumral reng kulanabilirmiyim?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?