Cildinizde Kalan Saç Boyasını Çıkarmanın 10 Yolu

Cildinizde Kalan Saç Boyasını Çıkarmanın 10 Yolu

Saç boyalarını çıkarmanın  pratik yolları keşfedin!

Saç rengini değiştirerek görünümünüze yeni bir hava katmak saç modelini değiştirmekten çok daha kolaydır. Saçınızı boyarken koruyucu önlemler almanıza rağmen alnınıza, boynunuza, ellerinize saç boyaları değdi ve çıkmıyorsa bunu çıkarmanın 10 yolu vardır. Cildinizde kalan saç boyasını çıkarmanın 10 yolu ile çok daha zahmetsiz bir şekilde bu dertten kurtulacaksınız. Yüzümüze değen saç boyasını çıkarmanın denenmiş yolları sayesinde hızlı müdahale edip bu sorunu bertaraf edebileceksiniz. İşte size sunduğumuz çözümler!

 

 

 

Saç Boyası Lekeleri Nasıl Çıkar?

 

1.Petrol Jeli

Saç boyası lekelerini önlemenin en iyi yolu , boya uygulanmadan önce saç çizgisine petrol katmanlı jel sürmektir. Eğer uygulama öncesi sürmediyseniz uygulamadan sonra leke kalan bölgeye sürüp  parmak uçlarınızla masaj yapın. Lekenin kaybolduğunu görene kadar masaj yapın  bu şekilde leke çıkacaktır. Bu işlemi yaparken dikkatli olun. Şayet boya kalıntısını sonra fark ederseniz de bu işlemi yapabilirsiniz.

 

 

2.Makyaj Temizleyicisi

Bu yöntem ucuz ve kolaydır. Evinizde mutlaka makyaj temizleyicisi vardır. makyaj pesi ya da pamukla hafifçe ovarak uyguladığınızda birkaç dakika sonra cildinizin tertemiz olacağını göreceksiniz. Daha sonra ise sorunlu bölgeyi durulamayı unutmayın.

 

 

3.Bebek Yağı

Uzmanlar bebek yağına pamuğu batırarak saç boyasını gidermenin en iyi yollardan biri olduğunu söylerler. Pamuğu bebek yağına batırıp renk solana kadar hafif ovarak uygulayın. Bebek yağı, en kolay ve en çok kullanılan yöntemlerden biridir, bu nedenle saç boyasını cildinizden giderecek bir yöntem arıyorsanız doğru tercihtir diyebiliriz.

 

 

4.Saç Spreyi

Lekelenme olmadan öncede kullanılabilir. Şayet boya elinizde ise püskürtüp sertçe ovmalısınız. Leke saç çizgisinde ise pamuk ile saç spreyi ile o alanı silin.  Daha sonra ise ılık su ile o bölgeyi durulama yapın.

 

 

 

5.Tırnak Cilası Sökücüsü

Cildinizin tırnaklarınızdan daha narin olduğunu bilerek bu uygulamayı yapın. Gözlerinize deyirmemeye kesinlikle özen gösterin. Bir pamuğa aşırı miktarda sıkıp daha sonra lekeli bölgede temizleme işlemi yapın. Bu şekilde tırnak cila sökücüsünü cildinizde 30 saniye kadar kalmasına özen gösterin  daha sonra ise durulama yapın.

 

 

6.Lava Sabunu

Lava sabunu yağ, boya gibi maddelerinden ellerden çıkarılması için ressamlar, mekanikçiler ve inşaat işçileri tarafından kullanılan ağır bir temizlik maddesidir. Dolayısıyla bu sabun elleriniz için önemlidir yüzünüz için değil. Diğer seçenekleri denediniz boya geçmedi ise bu sabunu köpürtüp ellerinizi yıkayın daha sonra ise makyaj temizleyicisi kullanın lekeler gidecektir. Yüzünüze uygulamak isterseniz gözlerinize kesinlikle değdirmeyin. Yüzünüzü normal sabunla yıkar gibi yıkayın. Saç boyaları için tıklayın.

 

 

7.Deterjan

Cildinize az miktarda sıvı deterjan uygulayın  parmaklarınızla da boyalı bölgeyi ovalayın. Cildinizi tahriş etmemek için kokulu olmayan deterjan kullanın. Ayrıca deterjanı gözlerinizden ve dudaklarınızdan uzak tutun.

 

 

8.Yemek Sodası

Soda ölü deri hücrelerini ortadan kaldırıp temiz derinin ortaya çıkmasını sağlar ayrıca deriyi pul pul döker. 2 çorba kaşığı sıvı çamaşır deterjanı, 2  çorba kaşığı kabartma tozu için bir miktar soda koyup iyice karıştırıp karışımı hazırlayın. Karışımı boyalı alana bir bez yardımı ile uygulayın daha sonra ılık su kullanın. Bu uygulama genellikle elbiselerimiz için ya da vücudumuzda geniş bir alan için tavsiye ediliyor.

 

 

9.Diş Macunu

Diş macunu hafif bir aşındırıcıdır ve saç boyası ile boyanan cilt noktalarındaki ölü hücreleri kaldırabilir. Herhangi bir  markadaki diş macunu olması yeterlidir.  Yüz ve ellerdeki saç boya kalıntılarını çıkarmak için çok daha iyi çalışır. Diş macununu lekeli bölgeye sürüp dairesel hareketlerle masaj yapın  bu uygulama gerçekten size yardımcı olacaktır.

 

 

10.Limon Suyu

Limonda güçlü temizleme ve ağartma özelliği vardır. Vücudunuzu temizlerken suya ilave edildiğinde çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Hassa bölgelere limon kullanırken dikkatli olmayı unutmayın. Sadece limon uygulaması da yapabilirsiniz pamuğu limon suyuna batırıp lekelenmiş alanları temizleyin ve durulayın.

 

 

Yukarıda saç boyasını ellerden ,  yüzden, kıyafetlerden çıkarmak için öneriler sunduk umarım faydalı olmuştur. Güzel bilgilerle karşınızda olmaya devam edeceğiz bizi takip edin. Aşağıdaki yorum kısmında bize sorularınızı sorabilirsiniz iyi günler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?