En Tarz Erkek Saç Modelleri 2023

En Tarz Erkek Saç Modelleri 2023

İçindekiler

2023 yılının en tarz erkek saç modellerini merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun!

Sadece kadınların güzel görünmek için çaba harcamazlar tam tersine erkeklerde hoş ve tarz görünmek isterler. Erkeklerin güzel görünmesini sağlayacak en önemli unsur saçlarıdır. Saç modeli için iyi bir seçim yapan erkek her zaman karşı cinsleri tarafından kolay fark edilir. Özellikle genç bir erkek iseniz bu konuya daha önem vermelisiniz. Bugün erkek saç modelleri hakkında çok önemli öneriler bulacaksınız sizler için gerçekten detaylı araştırmalar yaparak en son trendleri  derledik.

En tarz erkek saç modelleri 2023  yazımızı okuyup uygulayanları çok şanslı görüyoruz. Çünkü bu yeni fikirler en önce onlar öğrenmiş olacaklardır. Aşağıda saçları modellerine göre ve yüz tiplerine göre ayırarak bunlarla ilgili en son yeni önerileri oluşturduk bu şekilde aradığınızı daha rahat bir şekilde bulacaksınız. İşte o fikirler ve öneriler!

 

2023 Yılının Erkek Saç Modelleri

 

Kısa Saç Modelleri 2023

 

 

Kısa saçlar en karakteristik özelliğini yansıtır çünkü bu tip saçları bayanlar pek tercih edemez. 3 numara, 5 numara saç modelleri bu sınıfa girer. Kısa saç modelleri sizlere şıklık ve erkeksi görünüm katar. Bu saç stili basit ve pratiktir. Çok kolay şekil alıp güzel görünüm katar. Saatlerce zamanı olmayan erkekler için çok tercih edilebilir bir özellik taşır. Bu tip saçlarda şekillendirici olarak wax  ve saç spreyi öneririz. Jöle ve briyantin kullanmayın kesinlikle.

Özellikle yanları kısa , üstleri uzun bu tür stiller çok tatlı görünüyor. Yalnız bu tür bir kesimde kafa şeklinizin simetrik ölçülerde olması önemlidir. Yoksa tam tersine kötü görünümler ortaya çıkabilir.

 

Uzun Saç Modelleri Erkek 2023

 

 

 

Uzun saçlar bir erkeği öne geçirecek bir adımdır çünkü genellikle erkekler kısa saç özelliğine sahiptir. Ondan dolayı da saçlarınız uzun ise bunu kullanmanız gerekmektedir. Burada önemli olan saçlara doğru kesimle şekil vermektedir. Uzun dalgalı  saçlarda hacim sorunu yoktur bundan dolayı da çok avantajlısınız. Bundan sonra yapmanız gereken saçlarınıza doğru bir şekil vermek olacaktır bunun yanında da saçların kırıklarını aldırarak kat vermek yeterlidir.

Yani iyi bir kuaförle beraber yüzünüze ve kafa şeklinize uygun bir kesim yapılmalıdır. Düz uzun saçınız var ise hacim problemi olacaktır bundan dolayı da düz uzun saçlı erkekler  hacimli uzun saç kesimlerini tercih etmelidir.

 

Dalgalı Saç Modelleri Erkek 2023

 

 

Dalgalar bazen işinizi zorlaştırsa da çok model olması size kolaylık sağlayacaktır. Kendi içinde dağınık  ve doğal görünümle süper bir tarz elde edebilirsiniz. Ya da kuaförünüze dağınık kullandığınızı söyleyip mükemmel stil yakalayabilirsiniz. Şekillendiricileri de bu tip saçlara doğru bir şekilde kullanıp kendinizi eşsiz gösterebilirsiniz.

Dalgalı saçlarda orta uzunlukta ya da uzun saç modelleri kullanmak en akıllıca tercih olacaktır. Aşağıda en son dalgalı saç modellerini bulabileceksiniz. Bunları seçerken en yeni görünümleri derledik bunlardan ilham alıp kendinizi güncelleyebilirsiniz.

 

Kıvırcık Erkek Saç Modelleri 2023

 

 

 

Daha çok doğuştan gelen genler sonucu bu kıvır kıvır yapıyı alır saçlar. Çoğu zamanda kıvırcık saç görünümü ile herkesin dikkatini fazlasıyla çekmeyi başarabilirsiniz. Genellikle yoğun ve bir o kadar da gür saçlardır. Bundan dolayı da model seçeneği azdır. Fazla şekil almazlar ve çok bakım isterler bu açıdan dezavantajlılardır.

En çok tercih edeceğiniz saç modelleri ise yanları 3 numara ile alınmış saç stilleri, dağınık düzgün kıvırcık saç modelleri, ön tarafı daha uzun modellerdir. Bunun yanında düzleştirme işlemi yaptırıp düz saç modelleri de kullanabilirsiniz. Bu saça bakım yaparken doğru şampuanlar ve bakım ürünleri tercih etmelisiniz.

 

2023 Yılının Öne Çıkan Saç Stilleri

 

 

Yeni sezonun gelmesiyle erkeklerin şıklığı da sorgulanmaya başlar ve kendilerini yenilemek isterler. 2023 yılı ile beraber nasıl bir saç modeli ön plana çıkacak derseniz hafif, doğal ve gösterişli tanımını yapabiliriz. Saç modelinin yanında sakal modelinde çok çok öne çıktığını söyleyebiliriz. Sakal boyunun aşırı uzun olması çok tavsiye edilmiyor sakalın hafif ya da orta uzunlukta olması daha moda hal alacak gibi.

Ayrıca saç modelinizle sakla modeliniz birbirini tamamlaması çok önem taşıyor. 2023 için pistlerde baktığımızda bunları gördük bu modelleri de aşağıda sunduk. Göz atıp ilham alın deriz. Saç Modelleri Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

Erkekler İçin Dağınık Saç Stilleri 2023

 

 

 

 

Son zamanların en modası tanımını yapmak yanlış olmaz galiba. Dağınık stiller hem yaratıcıdır hem rahattır. İstediğiniz şekli çok rahat verebilirsiniz ayrıca dağınık görünümler kötü duracak diye bir şey yok tam tersine süper görünüm verebilir. Sizler için harika dağınık saç modelleri derledik eski modellerle vakit kaybetmeyin 2023 modelleri ile kendinizi güncelleyin.

 

Geriye Doğru Taranmış Saç Modelleri 2023

 

 

 

Her mevsim için iyi bir görünüm arıyorsanız doğru noktadasınız demektir. Geriye doğru taranan bir saç tipiniz var ise bunu es geçmemelisiniz. Çünkü çoğu aktörün sıklıkla kullandığı tarz bir stildir. Bu imaj kesinlikle de eskimez ve modasını kaybetmez. 2020 ve 2021 yılı için pistlere çıkan birçok mankenin saçlarında bu modeli fazlasıyla gördük. Islak görünümlü kullanmanızı tavsiye ederiz bunun için parlak wax kullanmalısınız. Bu tip bir stil size karizmatik, seksi ve güçlü bir imaj çizmenizi sağlar. Kendi içinde de çeşitli saç model varyasyonları kullanabilirsiniz.

 

Videomuzu da kesinlikle İzleyin!

 

 

Yüz Tiplerine Göre 2023 Tarz Erkek Saç Modelleri

 

 

1.Dikdörtgen Yüz Şekli İçin

 

 

 

Dikdörtgen geometrik bir şekildir. Bu yüz tipleri bir miktar dikdörtgene benzemektedir. Yani boy uzunluğu fazla genişliği biraz dar olan bir yüzdür. Uzun yüz olduğu için bunu dengelemek gerekmektedir. Ne yapılabilir diye sorulacak olursa alın kısmını küçük gösteren saç modeli en güzel tercih olacaktır. Bunun içinde kahküllü saç modellerinden yardım almak gerek. Ayrıca saçları yukarı kaldırmak yerine saç tellerini alına doğru yapıştırarak modeller oluşturmak gerekmektedir.

En İyi Keratin Şampuanı Hangisi?

 

2.Elmas Yüz Şekli İçin

 

 

Elmas yüz tipine sahip beylerin, çene ve alınları birbirine boy açısından çok yakınlık gösterir ve elmacık kemikleri de geniş özeliktedir. Elmas yüz hattına sahip beyler çok fazla değildir. Bu noktada önemli olan elmacık kemiklerini daha zarif gösteren saç modelleri tercih edilmelidir. Bunun için yan kısımları ince ve kısa kesimleri bunu sağlayacaktır.

 

3.Kare Yüz Şekli İçin

 

 

Bildiğiniz gibi kare dört kenarı eşit olan bir geometrik cisimdir. Bu şekilden yola çıkarak yüz şekli benzetilmiştir. Bu yüz şeklinde çene kısımları köşeli özelliktedir. Bu yüz tipi içinde daha uzun görünümlü saç şekillerine ihtiyaç vardır. Bu noktada sakallardan da faydalanmak çok akıllıca bir çözüm olacaktır. Aşağıdaki saç modellerinde de ilham alabilirsiniz.

 

4.Üçgen Yüz Şekli İçin

 

 

Bu yüz şeklinde üst kısım geniş özelliktedir alt kısım ise dar ve sivridir. Yani çene kısmı sivri bir şekilde uzanmaktadır. Sivri çeneyi uygun halde dengeleyecek saç modelleri tercihiniz olmalıdır. Bunun içinde yana doğru taranan saçlar süper bir tarz katacaktır. Yüzünüze uygun bu saç şekli ile beraber daha iyi, enerjik bir görüntü vermeniz mümkün olacaktır.

 

5.Oval Yüz Şekli İçin

 

 

 

 

Oval yüzünüz var ise bir kere daha şanslı olduğunuzu düşünün. Çünkü hemen hemen çoğu saç modeli size çok güzel yakışacaktır. Simetrik yüz hatlarından dolayı kolayca saç  modeli seçebileceksiniz. Ayrıca değişik değişik saç şekillendirmeleri kullanarak hemcinslerinizi daha rahat etkileyebilirsiniz. Bunun için bir erkek olarak bu avantajı sonuna kadar kullanın deriz. Yukarıdaki ve aşağıdaki önerileri inceleyerek beğendiklerinizi deneyin deriz.

 

6.Yuvarlak Yüz Şekli İçin

 

 

 

Bu yüz şekli daha yuvarlak özelliklere sahiptir. Genel olarak yüz ölçüleri yakınlık göstermektedir. Bu yüz tipi birazcık kısa olduğu için bunu uzatacak dengeleyecek saç şekillendirmelerini kullanmalıyız. Bunun için saçları kaldırarak modeller denemeliyiz. Kesinlikle yatık ve kahküllü saçlardan uzak durmalıyız. Favorileriniz de kalın değil tam tersine ince özelikte olmalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Kesinlikle bu erkek saç modelleri bu seneye damgasına vuracak. Çok güzel bir paylaşım olmuş.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?