Açık Kestane Saç Rengi ve Ayrıntıları 2023

Açık Kestane Saç Rengi ve Ayrıntıları 2023

İçindekiler

 Açık kestane saç rengini tanımak ister misiniz?

Doğadan ilham alarak saçlarımıza anlam katan saç renginin adı açık kestane saç rengidir. Normalde açık ve koyu tonları bulunmaktadır, biz bugün sizlere açık tonu hakkında güzel bilgiler vereceğiz.  Bayanlar tarafından daha doğal saç renkleri tercih edildiği içinde bu ton ön plana çıkmaktadır. Özellikle çok fazla değişime karşı olup saçlarına canlılık, parlaklık katmak isteyenler tarafından kullanılıyor.

Ayrıca doğal bir şekilde saçtaki beyazları kapattığı için çok fazla hoşa gitmektedir. Kullanımı kolay her  yere uyum sağlama özelliği vardır. Genellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde daha fazla tercih edilirler, buradaki en önemli nokta ise koyu renkli olmasındandır. Açık kestane saç rengi ve ayrıntıları 2020-2021 başlıklı yazımızın önemli noktalarına bakalım.

 

 

Açık Kestane Saç Rengi Kime Yakışır?

 

Normal ana rengini birkaç ton açık olduğunu vurguladık. Yakışma noktasındaki yaklaşımımız ise şu şekildedir. Bir saç rengi ne kadar koyulaşıyorsa cilt tonunda o kadar açık olması gerekmektedir. Yani cilt tonu ile saç rengi çok fazla koyu olursa birbirini boğar ve ortaya güzel bir sonuç çıkmaz. İşte bunun içinde bu renk beyaz tenli ya da beyaz tene yakın bayanlar en iyi sonucu verir. Esmer bayanların tercih edeceği bir renk seçeneği kesinlikle değildir.

Ayrıca saç boyalarının renk skalası da değişiklik göstermektedir bu noktaya da dikkat edip ona göre uygulama yaptırın deriz.

 

 

 

Açık Kestane Saç Rengi İçin Saç Modelleri

 

Havalı ve güzel gözükmek için doğru saç modeli de hayati önem taşır. hele ki böyle doğal ağırlıklı bir saç rengi için çok daha önemlidir.  Özellikle uzun saç modellerinde harika görünmektedir. Saçlarınız kısa ise kesinlikle yakışmayacaktır bunun altını çizeyim.

Uzun katlı kesim saç modelleri, uzun dalgalı saç modelleri, düz uzun saç stilleri, uzun örgülü saç modelleri, kahküllü uzun saç modelleri en çok çok yakışan öneriler arasındadır. uzun saçlı değilseniz tek alternatif orta boy uzunluğunda saçlardır. Bu şekilde bir saç şekillendirmesi ile renginizin etkililiğini iki katına çıkarabilirsiniz.

 

 

 

Evde Açık Kestane Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Bu işlemi kuaföre gitmeden ekonomik bir şekilde evde elde etmek çok çok kolaydır. Güzel bir ton ortaya çıkarmak için kaliteli bir saç boyası seçmelisiniz. Bunun için aşağıdaki marka ve numaralardan yardım alabilirsiniz. Daha sonra ise saç boyasının kutusunun üzerindeki talimatları uygulayarak 35-40 dakika boyayı saçlarınızda bekleterek bu tonu elde edebilirsiniz. Saçı boyadan arındırırken nazik bir şekilde ılık su ile durulamayı unutmayın.

Diğer Saç Renkleri

Bakır Saç Rengi

-Küllü Sarı Saç Rengi

Çikolata Karamel Saç Rengi

 

 

Açık Kestane Saç Boya Numaraları

 

Saç markalarını ve boya numaralarını vererek işinizi kolaylaştırmak istiyoruz. Ayrıca fiyatlarını da belirtiyoruz ki sizlere fikir olsun daha pahalıya almayın diye.  İşte önerilerimiz

Koleston Set 5.4 açık kestane saç boyası (wella fiyatı : 32.04 TL)

-Loreal Excellence 5.5 açık kestane kızıl akaju saç boyası ( fiyatı : 35.12 TL)

-Loreal Excellence set boya 5.03 yoğun açık kestane saç boyası (fiyatı : 36 TL)

-Natural Colors 5D açık kestane organik saç boyası  (fiyatı :38.50 TL)

-Beeox  5.6 açık kestane kızıl saç boyası (fiyatı : 15 TL)

-İnoa 5.35 açık kestane dore akaju saç boyası (fiyatı : 87.99 TL)

 

 

Uygun Makyaj Önerileri

 

Çok fazla makyaj ihtiyacı ortaya çıkarmayan rahat bir renk olmasından dolayı da çok fazla tercih edilir. Hafif ve parlak makyaj yapmanız yeterlidir. Öyle aşırı derece yoğun makyajlar tam tersine kötü görünümler ortaya çıkarır. Bir de koyu özellikli ruj kullanmayın saç rengi koyu özellikli olduğu için çok uyum sağlamaz. daha açık renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

Çikolata Karamel Saç Rengi ve Detayları

 

Bu Rengin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bu rengi parlak kullanmak çok çok önemlidir. Koyu renkli olması ve parlak özellik taşıması çok güzel bir yansıma olmaktadır. Bunun içinde bakım şarttır. Bakım demek saç rengini uzun süre korumak demektir. Bakım için ilk adım besleyici özellikli saç boyası seçmek olacaktır. Besleyici özellikteki doğal boyalar saça önemli faydalar sağlamaktadır. Bunun yanında marketlerde kestane saç rengi için satılan şampuanlar vardır bunlardan almalısınız. Bakım kremi ve bakım maskesiyle beraber bu rengin bakımını tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?