Mutlu Bir İlişkinin 12 Basit Sırrı

Mutlu Bir İlişkinin 12 Basit Sırrı

İçindekiler

Birlikte harika görünen çiftler var. İşte bu mutluluğun çeşitleri nedenleri vardır. Maalesef günümüzde mutluluğu yakalamak o kadar da kolay değil. İşte bu açıdan bizde mutlu bir ilişkinin 12 basit sırrı neler bunları size sıralamak istedik. Kesinlikle etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bazen erkekler ya da bayanlar her şeyi bildiklerini düşünüyorlar ama yanılıyorlar. Basit bir ipucu ilişkinin seyrini değiştirebiliyor. İşte Mutlu bir ilişkinin sırları

 

Mutlu Bir İlişki İçin Yapmanız Gerekenler

 

1.Kendin Ol, Dürüst Ol

 

 

Hepimiz gerçekten olduğumuzdan daha iyi olmak istiyoruz. Hatalarımızı ve unutmak istediğimiz hikayeleri gizliyoruz. Mükemmel olmaya çalışmaya gerek yok. Sadece kendimiz olmak en güzeli. Çoğumuz maske arkasına gizleniriz, gerçek olduğumuz kişiliği göstermekten korkarız. Bu durum dürüst olmayan bir ilişkiye yol açar. Samimi olmak çok önemlidir. Eşinize ne hissettiğinizi göstermekten korkmayın. Herhangi bir konuda endişeleriniz var ise ona söyleyin, kimse aklınızdakileri okuyamaz. Sorunun çözümünün ilk adımı konuşmaktır.

 

2.Pozitif Kal

 

 

Neşeli insanlar her zaman mutluluk ve olumlu duygular getirirler. Herkes hayatında böyle insanlara sahip olmak ister. Tam tersine sürekli hoşnutsuzluk, şikayetler olumsuz duygulara yol açarak ruh yapısını öldürür ve insan ilişkilerini mahveder. Olumlu davranın ve eşinizin kendisine kızdırmasına izin vermeyin. İyimser olun çünkü ne olursa olsun birbiriniz olduğu sürece hiçbir şeyin önemi yoktur.

 

3.Dikkatli Olun ve Birbirimizi Destekleyin

 

 

Herkesin ruh halini öldüren ve benlik saygısını düşüren kötü günleri vardır. Eşinizin desteğini hissetmesini sağlayın ve bunu gösterin. Ayrıca eşinizin istek ve ihtiyaçlarına dikkat edin.

 

4.Aşkınızı Gösterin

 

 

Eşinize ne kadar ihtiyacınız olduğunu gösterin. Aşkınızı ve bakımınızı göstermekten tereddüt etmeyin, çünkü ikiniz arasında güçlü ve derin bir bağlantı kurmak esastır.

 

5.Birbirinize Yer Açın

 

 

İki kişi 7 gün 24 saat birlikte olamaz. Birbirinizin hobilerine ve yapmak istediklerini yapması için engellemeyin. Tam tersine bu konuda onu destekleyin. Aşk ve İlişkiler Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

6.Birbirinize Saygı Duyun

 

 

Onunla aynı fikirde olmasanız bile, sevdiklerinizin görüş ve kararlarına saygı göstermek önemlidir. Eşinizin ailesine ve kararlarına saygı göstermelisiniz. Saygı, bir ilişkide güven yaratır. Kavga ederken bile saygıyı unutmayın. Kelimelere dikkat edin. Çok sinirlenseniz bile hakaret etmeyin. Daha sora bu durumlar sevdiğinizin kalbinde derin izler bırakabilir.

 

7.Kıskançlığa İzin Vermeyin

 

 

Kıskanç olmamaya çalışın, çünkü bu sizin güvensiz ve terk etme korkunuz olduğunu gösterir. Kıskançlıkla eşinizi delirtmeye gerek yok. Güvensizlik sevdiklerinizin duygularını incitir. Eğer kıskançsanız karşınızdaki kişiye onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Kıskançlığınızın ilişkinizi mahvetmesine izin vermeyin.

 

8.Birbirinizi Değiştirmeye Çalışmayın

 

 

Sevdiğinizi olduğu gibi kabul edin. Onun özelliklerine ve alışkanlıklarını sevin. Küçük şeyler eşinizi benzersiz kılar. Bu özelliklerden rahatsız olmak anlamsızdır. Kötü bir alışkanlığı var ise tartışmadan güzel bir dille bunu anlatmalısınız. Birbirinizin kusurlarını affedin. Eşinizi azarlamayın ve sevdiklerinizin pozitif kişilik özelliklerine dikkat edin. Övmekten de çekinmeyin.

 

9.Birlikte Anılar Oluşturun

 

 

Birlikte güzel anılar yaratmaktan daha güzel bir şey olamaz. Seyahat, dans dersleri, yarışmalar, karaokiler, heyecan verici ve eğlenceli bulduğunuz şeyleri sıkça yapın. Yaşamınızı parlak ve güzel şeylerle doldurun. Televizyonu beraber izlemek güzel bir anı olabilir.

 

10.Hayatınızı Peri Masalına Dönüştürün

 

 

Eşinizi şirin küçük şeylerle şaşırtın. Mümkün olduğunca ilişkinize yeni bir şeyler eklemeye çalışın. Süprizler, hoş küçük hediyeler, şirin notlar, beklenmedik romantik akşamlar oluşturabilirsiniz.

 

11.Sevdiklerinizle Vakit Geçirin

 

Eşinizle vakit geçirirken dikkatinizi dağıtmayın. İş ve günlük rutinler çok fazla zaman alıyorsa beraber vakit geçirirken televizyonu kapatıp, cep telefonlarınızı bir kenara koyup  özel anların keyfini çıkarın. Ayrıca birbirinizden uzakta olsanız bile gün içinde sevginizi gösterin. Meşgul programınız ikiniz arasında bir engel oluşturmamalıdır. Birkaç dakika zamanınız olduğunda bile ona güzel şeyler yazabilirsiniz.

 

12.Birlikte Hayal Edin.

 

 

Hedeflerinizi birlikte ayarlayın. 5,10 ve 20 yılda neyi başarmak istediğinizi düşünün. Ortak mutluluk ve başarı anlayışına dayalı hedefler koymayın. Senin için asıl şey, yalnızca seni ve sevgilini gerçekten mutlu eden şeydir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?