Patates Diyeti İle Kilolara Elveda Deyin!

Patates Diyeti İle Kilolara Elveda Deyin!

Patates diyeti nedir, Nasıl Yapılır? Patates diyeti hakkında aradığınız her şey

Merhabalar bugün farklı bir diyetle karşınızdayız. Sizleri bilgilendireceğimiz konu patates diyeti. Çoğumuzun severek tükettiği bitkilerin başında gelir. Patatesi sevmeyen çok az kişi vardır. İşte severek tükettiğimiz bir besini temel alarak hazırlanmış yemek listesi ile kilo vermek daha kolaydır. Ondan dolayı da bu diyet türlerine sıklıkla rastlıyoruz. Bu bitki içeriğindeki zengin lifleri barındırması ve yağsız olması sebebiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Şok diyet yapısına girmektedir. Yani hızlı ve çok kilo verdiren bir kilo verme tekniğidir. Temel mantığı patatesin yağ yakıcı özelliği sayesinde hızlı bir şekilde yağları yakıp kilo verdiriyor. Haşlanmış patates mineral ve vitamin açısından çok zengin olduğu için bu gibi maddelere vücudunuz ihtiyaç duymaz bile. Patates diyeti ile kilolara elveda deyin başlığımızın diğer ayrıntılarına bakalım.

 

 

 

 

Patates Diyeti Nedir?

 

Yukarıda kısa bir şekilde açıklamaya çalıştık fakat yine de vurgulayalım. Patatesin yararlı özelliklerini kullanarak zayıflama yöntemine denmektedir. Öğünlerimizde sıklıkla bu bitkiyi tüketerek hızlı bir şekilde kilo verebiliriz. Zamanınız yok ise hızlı bir şekilde kilo vermek isterseniz deneyin. Örnek olarak düğününüz var kısa bir süre sonra ama sizin hala fazlalıklarınız var ise denenmeli.  Ya da yaz yaklaştı tatile gidecekseniz zaman çok az kaldı ise bu yöntemle hızlı bir şekilde kilo verip forma girebilirsiniz.

 

 

 

Patatesin İçeriğinde Neler Var?

 

100 gram patatesin içinde

  • 93 kalori bulunmaktadır,
  • 2. 6 gram kadar protein,
  • 21.2 gram karbonhidrat,
  • 0 gram kolestrol,
  • 0.1 gram yağ,
  • 0.1 gram B1 vitamini, 0.04 gram B2 vitamini, 1.7 mgram B3 vitamini,
  • 20 miligram C vitamini ,
  • 65 mgr. fosfor, 9 mgr. kalsiyum, 0,7 mgr.demir ,4 mgr. sodyum, 503 mgr. potasyum, 23 mgr. magnezyum bulunmaktadır.

 

Patatesin Faydaları Nelerdir?

 

1.Sindirim sistemini düzenler: Bağırsaklar üzerine çok güzel etkileri vardır, bağırsaklarınızı çalıştırarak yediklerinizi daha kolay bir şekilde eritmenize yardımcı oluyor. Ayrıca sindirimi düzenlemesi kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

2.Cildin daha canlı görünmesini sağlar: Patatesi fazla tüketenlerde ya da patates suyu içen kişilerin cildinin daha genç ve diri olduğu kanıtlandı. Bununla ilgili yapılan araştırma sonuçları da mevcut.

3.Vücuttaki iltihapları söker: Vücudunuzda çeşitli iltihaplar oluşuyorsa bunu patatesle önleyebilirsiniz. Özellikle de fazla iltihap oluşturan bünyelerde güzel sonuçlar veriyor.

4.Vücuttaki ağrıları azaltır: Ağrılarınızı dindirmenin yolu bu bitkiden geçiyor. Patates uygulaması ya da tüketimi ile vücutta oluşan ağrıları azaltabilirsiniz.

5.İshali durdurur: Bu yöntem genellikle bilen çoktur. İshal olunca hemen patates kaynatılır gerçekten de çok doğru bir uygulamadır. Kısa süre içerisinde ishaliniz kaynamış patates tüketerek kesilecektir.

6.Kalp hastalarına şifa kaynağıdır: Kalp hastalıklarına karşı koruyucu bir görevi vardır, kesinlikle çok faydalı sonuçları vardır.

7.Kan şekerini dengelemeye yardımcı olur: İçerisindeki mineraller sayesinde şeker dengesi kolayca kurulur.

8.Kilo vermeye yardımcı olur: Bu tekniğin çıkş noktası da burasıdır. İçeriğinde besin değerleri ve kilo vermeye yatkın yapısından dolayı bu bitki ile beslenerek ciddi kilolar verebilirsiniz. Bu bitki akla gelince hemen kızartma yapmak geliyor bu son derece yanlıştır. Haşlaması kullanılarak kilo verme işlemi gerçekleştirilir diğer kızartma şekli kesinlikle kullanılmaz.

9.Stresi azaltır: Düzenli tüketildiğinde vücutta strese neden olan durumları nötürleyerek sakinleştirme etkisi yapmaktadır.

10.Saç dökülmesini önler: Saç dökülmesi için alo evre ile kullanımında çok önemli etkiler göstererek saç dökülmesini durdurmuştur. Son zamanlarda saç kaybı problemlerinde ciddi manada kullanılmaktadır.

 

 

Patates Diyetini Yapanların Dikkat Etmesi Gerekli Noktalar

 

-Günde en az 2 litre su tüketilmelidir.

-Şekersiz olmak koşulu ile günde 2-3 bardak siyah ya da yeşil çay içilmelidir.

-Bu diyeti 2 ayda bir kere deneyebilirsiniz. Daha fazlası kesinlikle vücudunuza zarar verir.

-Kronik sorunlarınız var ise bir uzmana danışın.

 

 

Bu Diyetin Süresi Ne Kadardır?

 

Hızlı bir kilo verme yöntemi olduğu için kesinlikle sık yapılmamalıdır. Bunun içinde süre 2 ayda bir keredir. Aşağıda 3 günlük program verdik, bu programı 2 ayda bir kere uygulayabilirsiniz. Bazen ilk denemede başarılı olamayabilirsiniz bunun için birkaç defa tekrarlama yapmanız gerekebilir.

 

 

Ne Kadar Kilo Verdirmektedir?

 

Bu yöntemle 3 günde 4-5 kilo zayıflamaya sağlayabilirsiniz ama çeşitli metabolizmalara göre bu rakamlar değişmektedir. Ortalama olarak üç günde 4-5 kilodur. Bunun üzerinde bundan fazla zayıflamaya çalışmak fayda yerine zarar getirebilir. Bu kadar kilo nasıl verdiriyor derseniz de açıklaması şok diyet olmasından dolayıdır diyebiliriz.

 

 

Bu Diyette Nasıl Patates Türü Seçmek Lazımdır?

 

Yetişen patates türleri çok çeşitlidir. Ülkemizde de farklı  farklı türler mevcuttur bunlar arasında fark vardır. Bunun için doğru patates türü ile diyet yapmanızda fayda var. Bu diyet için patatesin çok büyük olmaması ve orta boylu olması yeterlidir.  Çok büyük boylu ve iri patatesler tam zıt çalışma riski vardır. Bunun için bu noktaya dikkat edin.

 

İlginizi Çekebilir : Göbek Eritme Diyeti

 

 

3 günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti Listesi

 

1.Gün

Kahvaltı: 2 tane haşlanmış patates ve 5 yemek kaşığı yoğurt

Öğle yemeği: 2 tane haşlanmış patates,  5 yemek  kaşığı kadar yoğurt

Akşam yemeği: 10 yemek kaşığı yoğurt

 

2.Gün

Kahvaltı:  5 yemek kaşığı yoğurt

Öğle yemeği: 1 tane haşlanmış tuzlu patates, 4 yemek kaşığı yoğurt

Akşam yemeği:  9 yemek kaşığı yoğurt, 2 tane haşlanmış patates

 

3.Gün

Kahvaltı: 2 tane haşlanmış patates

Öğle yemeği:  1 tane haşlanmış patates 3 yemek kaşığı yoğurt

Akşam yemeği: 5 yemek kaşığı yoğurt

 

İlginizi Çekebilir: Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

 

 

Patates Diyeti İle Zayıflayanların Öncesi Sonrası Fotoğrafları

 

 

 

İlginizi Çekebilir : Protein Diyeti İle Kilo Vermek Garanti

İlginizi Çekebilir : İsveç Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?