Röfle Nedir, Balyajdan Farkı Nelerdir?

Röfle Nedir, Balyajdan Farkı Nelerdir?

İçindekiler

Bugün röfle hakkında her şeyi sizlerle paylaşacağız. Birçok kişi bu saç boyama tekniği karıştırabiliyor ya da tam ayrımını bilmiyor. Bu konuda sizleri tam olarak aydınlatarak röfle modelleri  ile ilgili öneriler sunacağız. Klasik saç boyamadan sıkılıp saçlarınız için yeni bir görünüm arıyorsanız bu tekniği uygulayıp deneyebilirsiniz.

Bu saç boyama tekniği son dönemde çok fazla beğeniliyor bunun en önemli sebebi de havalı ve iddaalı görünümüdür. Özellikle de sarı renkte bir başka görünüyor.  Aşağıdaki detayları açıkladıktan sonra kendiniz kuaföre gitmekten alıkoyamayacaksınız. Şimdi de röfleli saçlar neler hep beraber göz atalım.

 

 

 

Röfle Nedir, Nasıl Bir Saç Boyama Tekniğidir?

 

Röfle saçlarımızın için farklı ton oluşturma tekniğidir. Kendi ana saç renginiz için 1 ile 6 ton arasında   bir renk oluşturma işlemi yapılarak bu görünüm oluşturulur. Saçların tümüne bu işlem yapılmaz saçlar tutam tutam alınarak boyama yapılır. Bu boyama tekniğindeki gaye saç tellerine dolgunluk, canlılık ve  süper bir parlaklık kazandırmaktır. Kendi içeri sinde 5 farklı çeşidi mevcuttur. Bunlar;

  • Gölge
  • Palet röfle
  • Balyaj
  • Meç
  • Röfle

Beyaz tenli bayanlara çok güzel bir şekilde yakışmaktadır. Buğday  ve esmer tenlerde ise saç renklerini kırmak için genellikle uygulanır. Yani tüm ten renkleri bu uygulamayı yapabilir. Bu görünümü korumak için ortalama 4 ayda bir kere tekrar yaptırmanız gerekmektedir. Bu şekilde saçlardaki canlılığı ve enerjikliği muhafaza etmiş olursunuz. Bakımı da zordur çünkü saça nem takviyesi yapılmalıdır.

 

 

 

Balyaj Nedir, Röfleden Farkı?

 

Bazı yönlerden röfleden kesin bir şekilde ayrılır, balyaj doğal saç renginin korunduğu bir tekniktir. Saçın uç kısımlarında ya da boy kısımlarında renk açılması uygulamasıdır. Farklı derecede yoğunlukta görünüm verilebilir. Saçlara net bir şekilde ışıltı katar.

 

Röfle,balyaj ve ombre arasındaki detaylı farklar

 

Gölge Nedir, Nasıl Bir Uygulamadır?

 

Röflenin bir alt uygulamasıdır. Saç tonunda açılma işlemi yapılarak bu görünüm kazandırılır. Saç 2-3 ton açılarak bu görünüm oluşturulur. Gölgenin en temel farklı yönü ince yapılar şeklinde olmasıdır. Gölge buğday ve esmer tenli bayanlara çok yakışır ve beyaz tenli bayanlar çok görünüm vermez.

 

 

 

Ombre Boyama Tekniği Nasıl Bir Şeydir?

 

Tüm boyama tekniklerini tanıtarak tam net olarak farklı yanlarının olduğunu ifade etmek istedik. Ombre kelimesin kökünü Fransızcaya dayanır ve gölge anlamına gelir. Saç uçlarının boyanması yöntemine verilen isme ombre deniyor. Saç uçları açık ya da koyu renklerle değiştirilerek bu görünüm oluşturuluyor. Üst kısımlarda koyu olan bir renk saç uçlarına doğru gittikçe daha açık bir görünüm oluşturularak kontrast sağlanıyor ve bu görünüm elde edilmiş oluyor.

En çok tercih edileni ise sarı ombredir. Ünlü isimlerin çok fazla ilgi göstermesiyle en çok tercih edilen  boyama tekniğini olduğunu da ekleyelim. Güzel bir renk geçişi ile sizlerde saç tellerinize farklılık katabilirsiniz.

 

 

Ombre Saç Modelleri Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

 

Röfle Fiyatları Ne Kadar?

 

Röfle fiyatları, bayanların çok fazla sorduğu konu başlıklarının başında geliyor. Bu uygulamayı kendiniz evde de yapabilirsiniz nasıl yapıldığını da aşağıda detaylı bir şekilde açıkladık. Röfle seti alarak kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Röfle fiyatları kısa saçlar için : 349 tl ile 2599 tl arasında değişmektedir.

Orta uzunluktaki saçlar için : 249 tl ile 1999 tl arasında değişmektedir.

Uzun saçlar için: 499 tl ile 3099 tl arasında değişen fiyatlara sahiptir.

Fiyatlar kuaföre göre, kuaförün bulunduğu yere göre, kullandığı malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ondan dolayı değişen rakamlara sahiptir.

İstanbul’da fiyatlar: 249- 999 tl arasında

Ankara’da fiyatlar: 300 – 950 tl arasında

İzmir’de fiyatlar: 275- 875 tl arasında

Adana’da fiyatlar: 250- 800 tl arasında

Bursa’da fiyatlar: 260- 750 tl arasında

Gaziantep’te fiyatlar: 249- 700 tl arasında

 

 

 

Kuaföre Uğramadan Röfle Nasıl Yapılır?

 

Kuaförlerin fiyatları size çok tuzlu geldiyse evde röfle nasıl yapılır diyorsanız adımlarımızı tek tek uygulayarak sizlerde röfleli saçlara sahip olabilirsiniz.

Adım Adım Yapılışı

1.Adım: İlk yapmanız gereken doğru renge karar vermektir. Röfle için 6 renk tonu imkanı olsa da en iyi seçim 2 ton olmasıdır. Saçınızın rengi ne ise ona yakın olması avantaj sağlar. Uzak tonlarda seçimler kötü görünümlere sebebiyet verebilir. Bu uygulamanın amacı saç renk görünümünü yumuşatmaktır.

2.Adım: Etrafınızda ya da elbiselerinize kesinlikle bulaşacaktır bunun içinde önlem almamız gerekir. Bu işlemi banyoda yapmalı ve eski bir tişört giymelisiniz. Cildinize de vazelin sürerek bulaşmasınız önlemelisiniz.

3.Adım: Röfle setini marketten ya da internetten satın aldınız üzerindeki talimatları okuyarak ne yapmanız gerektiğini kolayca anlayabileceksiniz.

4.Adım: Saçları 12 kısma ayırmalısınız bu size zor geliyorsa 4 kısma ayırmak yeterli olacaktır ama 12’i tutama ayırmak ise daha iyi olacaktır. Saç tutamlarının birbirine karışmasını önlemek içinde lastik tokalar ile bağlayın.

5.Adım:  Bu adımımızda ise ayırma işlemi yaptığımız saç tutamlarını boyamak için renkleri karıştırarak bu uygulamayı yaparız.  En temel kural alt kısımdaki saçlardan başlayarak devam etmek olacaktır.  Saçları boyama işlemi yaparken kök kısımlarına kesinlikle sürmemelisiniz.  Saçlarınızı röfle setindeki fırça ile boyarken zebra şerit şeklinde boyanacak, ince çizgiler oluşması sağlanacaktır.

6.Adım: Röfle setinin içinden bone de çıkacaktır, bununla saçlarınızı sarmalısınız ki daha hızlı sonuç alabilesiniz. Saçlarınız uzun ise bone kullanamıyorsanız folyo kullanın.

7.Adım: Ortalama 60 dakika sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Saç kremi uygulanmasında fayda var çünkü bu uygulamada saçlara nem yüklemesi yapılması gerekmektedir.  Boyanın kalıntısı olmaması içinde dikkatli ve iyi şekilde durulama işlemini yapın.

8.Adım: Islak görünümde net bir şekilde rengin nasıl olduğunu anlayamazsınız. Saçlarınızı kaliteli saç kurutma makinasıyla kurutarak son görünümünü görebilirsiniz. Videolu anlatımını da izleyebilirsiniz.

 

Röfle Modelleri için En İyi Öneriler

 

1.Platin Sarısı Röfle Önerisi

Platin sarısı birçok bayanın her zaman ilk seçimidir. Eşsiz rengi ve yansıması bunun yanında parlaklığı bir harika. Sizlere tavsiye edeceğimiz ilk önerilerin başında geliyor.

 

 

2.Kısa Saçlar İçin Fikirler

Kısa saçlı iseniz sizlerde bu boyama tekniğini deneyebilirsiniz. Kısa saçlara hareket ve parlaklık kazandırmaktadır.

 

 

3.Küllü Röfle Fikirleri

Küllü renkler son dönemde çok favori ve ilgi görüyor. Küllü renkleri kesinlikle düşünün deriz. Saçlara hafif beyaz görünümler veren bu tarz size göz alıcı bir görünüm kazandıracaktır.

 

 

4.Sarı Renk Sevenlere

Sarı renk olmazsa olmazlardandır. Sarı model çok beğeniliyor ve çok talep görüyor. Sarı rengi tavsiye ederiz gerçekten çok güzel bir bütünlük sağlıyor.

 

 

5.Açık Renk Tutkunlarına

Koyu renkleri sevmeyen bir bayansanız size güzel bir açık renk önerimiz olacak. Bu açık rengi her mevsim rahatlıkla deneyebilirsiniz.

 

 

6.Pürüzsüz Görünümlü Model

Herkes tarafından fark edilmek istiyorsanız ve de şık bir rengim olsun diyorsanız bu tam size göre.

 

 

7.Doğal Röfle Modelleri

Son dönemde yapaylığın yerini doğallık aldı. Saçlarınızda daha doğal bir etki istiyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Krepe Balyaj

 

 

8.Dalgalı Stil

Dalgalı saçlarla beraber daha bir başka görünür bu uygulama. Genel olarak çoğu kişi tarafından fazlasıyla beğenilir.

 

 

 

Röfleli Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bakımı biraz zordur bunu yukarıda da belirtmiştik. Zor diye bu saç boya uygulamasını kullanmayacağınız anlamına da gelmez. İşte bakım için yapmanız gerekenler;

-Nem ve likit keratin  yüklemesi yapın: Nem ve keratin yüklemesi çok önemlidir yoksa canlılığını ve parlaklığını kaybeder.

-Saç kurutma makinasını kullanmayın: Duştan çıktıktan sonra saçlarınız ıslak ise hemen saç kurtuma makinası ile saçlarınızı kurutmayın bırakın doğal bir şekilde kurusun. Çünkü ısı parlaklığı alıyor ve matlaşma yapıyor.

-Saç kremi uygulayın: Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi uygulayın. Saç kremi saçınızda 6-7 dakika durduktan sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

-Yağ bakım maskesi kullanın: Yağlar bu boya uygulamasının ömrünü uzatacaktır. Yapımı ise şu şekildedir;

Malzemeleri: 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı, 1 çay kaşığı ile elma sirkesi, 1 yemek kaşığı kadar badem yağı, 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yapılışı ve kullanımı: Yukarıda saydığımız malzemeler derin bir kapta  homojen kıvam alınıncaya kadar karıştırılır. Sonra ise bir fırça ile saçlara sürülür. Saçlar bone ile kapatılarak yaklaşık 35 dakika bekletilip saçlar ılık su ile iyice yıkanır.

-Muz maskesi uygulaması yapın: Saça nem yüklemesi yağacağı için yağ maskesi ya da muz maskesini yapabilirsiniz.

Malzemeler: 1 tane organik muz, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı mayonez

Yapılışı ve kullanımı: İlk önce muzu derin bir kapta kaşık yardımıyla eziyoruz. Daha sonra ise mayonezi ilave ederek güzelce karışmasını sağlıyoruz. En sonda ise badem yağını ekleyerek  homojen bir karışım oluşturuyoruz. Oluşan karışımı saçın her noktasına sürüyoruz. Sonrasında bone ile saçları sararak 50-55 dakika saçta durmasını sağlıyoruz. Bu sürenin sonunda saçlarımızı iyice duruluyoruz.

 

 

 

 

Gri Ombre İle Sizleri Tanıştırıyoruz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?