Erkeklere Yakışan Dalgalı Saç Modelleri

Erkeklere Yakışan Dalgalı Saç Modelleri

İçindekiler

Bugün sizlere dalgalı saç modelleri erkek yapısına uyan öneriler sunacağız. Stilinize önem veren bir bey iseniz, saç yapınızda dalgalı ise buna göre saçlarınıza şekil vermelisiniz. Fikir alınmadan gelişigüzel öneriler fayda yerine size zarar getirecektir. Her zaman görünümde çekicilik istiyorsanız araştırmalı ve size uygun olanları denemelisiniz. Genellikle dalgalı saçlar kontrol edilemez ve şekil verilemez yapısıyla bilinir. Yalnız doğru kesimi yapıp doğru bir model seçtikten sonra kontrol edilemez olmaktan çıkar.

Saç tipi genetik olarak atadan bireylere geçer bunu değiştirme şansımız yoktur. Bunun içinde yapmamız gereken doğru saç modellerini kullanmak olacaktır. Aşağıda size sunduğumuz önerilerden sonra karşı cinsleriniz tarafından daha çok fark edilip beğenileceksiniz. İşte diğer ayrıntılar!

 

 

 

Erkeklerin Dalgalı Saçlarına Nasıl Bir Kesim Uygulanmalı?

 

İlk aşama saçları doğru bir şekilde kestirmekle başlar. Bunun içinde kuaförünüzle beraber fikir alışverişi yapmalısınız. Eğer bu konuda kuaförünüz çok yetenekli değilse kesinlikle değiştirmeniz de fayda var. Dalgalı saçlar için kısa ya da orta uzunlukta bir kesim yapılmalı. Bunun yanında saçlarını kabarıklığı alınmalı ve ustura ile düzeltmeler yapılarak daha yumuşak, sakin kontrol edilebilir bir yapıya kavuşturulmalı. Saçlara iyi bir görünüm vermek içinde mutlaka şekillendirici uygulanmalı.

 

 

 

Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bu tip özellikte bir saça sahipseniz ilk yapmanız gereken hacmini koruyacak erkek saç bakımı ürünlerini kullanmalısınız. Bu ürünler saçlarda hacmi koruyarak her daim saçlara hareket ve canlılık katacaktır. Örnek vermek gerekecek olursak hacim veren şampuan, hacim veren sprey ya da hacimlendirici krem işinizi görecektir.

Dalgalı saçlara fön makinası ile şekil vermeden önce durulanmayan saç bakım ürünleri kullanarak fönün zararlı etkisini önlemelisiniz. Bu önerilerin yanında saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın ve mümkün olduğu kadar güneşten koruyun. Saç tellerini kalınlaştırmak için biotin saç vitaminini de düzenli olarak kullanın.

 

 

 

Erkeklere İçin Dalgalı Saç Modeli Önerileri

 

1.Hacimli Tarz

 

Üst noktalarda daha hacimli bir görünüm verilerek çok şık bir görüntü verebilirsiniz. Yanlar kısa, üst noktada saç şekillendiricisi kullanarak kontrol edilebilir bir görünümle kızların ilgisini çekeceksiniz.

 

2.Yanları Kısa, Üstleri Uzun Stil

 

 

Parlak ve canlı görünümler harika olacaktır. Bunun içinde yan kısamlar kısaltılarak üst noktalara hareket sağlanabilir. Biraz uzun ve fantastik bir görünüm verdiğini söyleyebiliriz bu modelin.

 

3.Yanları  Kısa Dalgalı Saç

 

 

 

Biraz kuru olan saçlar için kısa görünüm daha uygun olacaktır. Modaya uygun çekeici bir görünüm için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

3 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

 

4.Geriye Doğru Taranmış Görünümler

 

 

Biraz daha klasik bir öneridir. Dalgaları kontrol ederek arkaya doğru yatırıp kendinize risksiz bir görünüm verebilirsiniz. Wax kullanmayı da ihmal etmeyin.

 

5.Uzun Alına Düşen Görünümler

 

Biraz uzun görünümlerle hafif alına düşen saç telleri ile cool görünebilirsiniz. Dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz bir şekillendirmedir.

 

6.Uzun Dalgalı Saç+Undercut

 

 

Üst kısmı uzun alt kısmı ise tıraşlı serin bir kombinasyondur. Bu görünümü elde etmek için saçların ön kısmında saç şekillendirici ürünleri kullanın.

 

7.Üst Kısımda Yoğun Dalgalı Stil

 

Dalgaların net bir şekilde belli olduğu zıtlık içeren bir saç modelidir. Sakalla beraber kullanıma uygun bir görünümdür.

İlginizi Çekebilir: İnce Telli Saçlar İçin Erkek Saç Kesim Modelleri Nelerdir

 

8.Dalgalı Mohawk Saç

 

Yaratıcı bir saç görünümü olduğunu ifade edebiliriz. Dalgalar biraz daha merkez alınarak sıra dışı bir görünüm verilen saç kesimidir.

 

9.Arkaya Doğru Şekil Verilen Orta Boy Dalgalı Saçlar

 

Geriye doğru görünüm verilerek dalgalar yumuşatılmış. Bu modelde sakal uzunluğu fazla olabilir, gençler için güzel bir öneridir.

 

10.Şık Bir Stil İsteyenlere

 

Doğal hacimli bir o kadar şık bir erkek saç tarzıdır. Öne doğru uzayan dalgalar çok çekici bir görünüm katar.

 

11.Havalı Tarz Sevenlere

 

Bu havalı kısa saç kesimi, saçların dalgalanabilmesi için yeterli uzunlukta kesilmiş. Bunun yanında yanlar ve arka kısım ise kısa kesim yapılmış.

 

12.Yandan Çizgili Tarz

 

Yandan çizgili görünümle dalgalı stiller çok fazla ön planda. Saç kesiminin etkisiyle bu görünümü rahatlıkla elde edebilirsiniz.

 

13.Undercut Görünümü Model

 

Undercut tarzının bir başka varyasyonu diyebiliriz. Alına düşen saçlar farklılık oluşturuyor ve ortaya değişik stil çıkıyor.

 

14.Klasik Erkek Görünümü

 

Dalgalı saçlarınız var ise en temel ve en klasik görünümdür. Risk almak istemeyen erkekler için idealdir.

 

15.Kısa Stil Sevenlere

 

 

Oldukça kısa bir erkek modelidir. Bir o kadarda erkeksidir, birçok bayan bu şekildeki erkeksi tarzları daha çok beğeniyor.

 

16.Asi Görünümlü Hoş Saç Modeli

 

Saçlarının ön kısmının hareketli olduğu ve dalgaların daha kontrol edilebildiği bir saç şekillendirmesidir. Bu modeli kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

17.Dalgalı Sörf Yapan Saç Modeli

 

Dağınık görünümlü, nemli saçlarla tarzınıza tarz katın. Saç telleri uzun  ve dağınık bu modelde. Saçınıza parlaklık veren saç şekillendiricisi ile bu görünümü elde edebilirsiniz.

 

18.Yana Doğru Kısalan Stil

 

Üstleri oldukça uzun ve yan kısımlara doğru gittikçe kısalan saç tarzı erkeklerin birçoğuna yakışıyor. Düzgün bir kafa yapınız var ise denenebilir.

 

19.Dağınık Dalgalar

 

Dağınık görünümlerle biraz daha sıra dışı bir o kadar da çekici göründüğünüzü fark edebilirsiniz. Saçlarınızı dağınık görünüme göre kestirip sürekli bu tarzı kullanabilirsiniz.

 

20.Uzun Dalgalı Saç Stili

 

Bu görünümün anahtarı fön makinasıdır. Kuru saçlara arkaya doğru biraz yüksek ısı ile fön uygulaması yaptığınızda bu görünümü alacaktır. Saç spreyi ile de bu görünümü sabitleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?