Altın Kahve Saç Rengi Sırlarını Açıklıyoruz!

Altın Kahve Saç Rengi Sırlarını Açıklıyoruz!

İçindekiler

Kahve tonlarının en güzeli: Altın kahve

Bugün yeni bir saç rengi tanıtımı ile yine karşınızdayız. Bugün size altın kahve saç rengi hakkında önemli sırlar vereceğiz. Bu kahve tonu son dönemin en çok ilgilenilen renklerinden olduğunun altını çizelim. Özellikle koyu tonlar arasında daha çok fark ediliyor ve deneniyor. Koyu özellikli şık saç rengi arayanların tercihi altın kahve olmaktadır.

Sonbahar ve kış aylarında daha fazla kullanılıyor ama ilkbahar ve yaz aylarında da kullanılması herhangi bir sakınca yoktur. Kesinlikle karşı cinsi etkileyecek bir yansıma oluşturur ve bayana zariflik katar. Deneyen bayanların çok beğenip vazgeçemediği tonlardan biridir. Sizlerde saç telleriniz için güzel bir renk arayışında iseniz detaylara kesinlikle göz atın.

 

 

 

 

Bu Rengin Özellikleri Nelerdir?

 

 • Kahve ile altın renginin buluştuğu eşsiz yansımalı bir tondur.
 • Parlaklık, canlılık, enerjiklik sağlayan ultra etkili bir kahve yansımasıdır.
 • Genç gösteren renkler arasında ön plandadır ve birkaç yaş genç gösterir.
 • Koyu özelliklerin saçların biraz açık tonlusu diye tanımlanır.
 • Elde edilmesi diğerlere renklere nispeten daha kolaydır ve çabuk oturur.
 • Cilt tonlarının dostudur uyum yeteneği çok yüksektir ve de sırıtmaz.
 • Tüm yaştaki bayanlar rahatlıkla deneyebilir, yaş yelpazesi çok geniştir.

 

 

 

 

Bu Renk Hangi Cilt Tonlarına Yakışır?

 

Altın kahve saç boyası için cilt tonu önemlidir. Kimlere yakıştığı konusunda sizi geniş bir şekilde bilgilendirelim. Esmer ve buğday cilt tonlarına daha fazla yakışsa da beyaz tenlilerde bu rengi kullanabilirler. Yalnız ten renginiz açık ya da pembe ise ton olarak açığını denemenizi tavsiye ederiz.

Koyu tonunu denerseniz bu sizi yakışmayacak ve birazcık çiğ duracaktır. Cilt tonunuza uygun tonu da bulduktan sonra saç stilini de doğru seçmeniz gerektiğini hatırlatalım.

 

 

 

 

Hangi Tonları Vardır?

 

Kendi içerisinde de tonları vardır. Bunlar birbirinden çok farklı değil ama yine de farklı özellikler taşımaktadır.İşte bu tonları size belirterek daha doğru karar vermenizi sağlayacağız. İşte mevcut 3 tonu ve özellikleri;

-Açık altın kahve saç rengi:

Esmer ve buğday tenlilerin denemesi gereken renktir. Çok güzel bir yansıma oluşturmaktadır. Normal rengin birkaç ton açığıdır ve altın rengi daha belirgindir. Hatta güneş ışığının altında biraz sarıya dönen bir yapısı vardır.

-Koyu altın kahve saç rengi :

Açık tenliler için çok idealdir. Koyu tonlar beyaz tenlilerde daha uyumlu gözüküyor. Kahvenin daha ağırlıkta olduğu renk tonudur.

-Yoğun altın kahve saç rengi:

Belirgin ve net bir görünüm isteyenler için yoğun rengin olduğu tondur. Net bir şekilde kendini belli eder. Altın ve kahvelerin oranı diğer tonlara göre daha yüksektir.

 

 

 

 

Altın Kahve Saç Boya Numaraları ve Markaları

 

Boya numaraları da çok çok önemli. Kendiniz bu rengi elde etmek istediğinizde bu markaları ve bu numaraları kullanarak rahatlıkla sonuca ulaşabileceksiniz. İşte o markalar ve saç boyaları!

 • Garnier çarpıcı renkler serisi 6/35 altın kahve saç boyası (fiyatı: 8.45 tl)
 • Koleston set boya5/3 açık altın kahve saç boyası(fiyatı: 13.50 tl)
 • Loreal ParisExcellence6.32 altın kahve saç boyası(fiyatı:19.99 tl)
 • Natural colors 4d koyu altın kahve saç boyası (fiyatı:17.50 tl)
 • Syoss Oleo İntense4.60 altın kahve saç boyası (fiyatı:11.46 tl)
 • Neva color5.37 yoğun altın kahve tüp saç boyası (fiyatı: 15.55 tl)

 

 

 

Evde Bu Rengi Nasıl Elde Edebilirim?

 

Ulaşılması oldukça kolay renklerin başında gelmektedir. Altın kahve loreal saç boyasını uygulayarak rahatlıkla elde edebilirsiniz. Loreal markasının 6.32 saç boyası bu rengi elde etmenizi sağlayacaktır. Kutunun üzerindeki talimatlara uyarak saçlarınızı boyayın ortalama olarak 40 dakika bekleyip saçlarınızı iyice durulayın bu renge ulaşmış olacaksınız.

Koyu renkli bir saçınız var ise hemen bu renk tutacak ve görünümünü verecektir. Çok açık farklı renklere sahipseniz de bir kuaförden destek almanız daha mantıklı olacaktır çünkü geçişlerde çok fazla sorun yaşayabilirsiniz. Bunun içinde en net çözümü uzman bir kuaföre gidip bu rengi istediğini söyleyip uygulamasıdır.

 

 

 

 

Bu Rengin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Çok aşırı bakım isteyen bir renk değildir ama rutin bakımlarının da yapılması gerekmektedir. Bakımları yapıldığında kesinlikle akmaz ve çok uzun süre kullanabilirsiniz. Bakımı için yapılması gerekli olanlar;

-Saç rengine uygun şampuan kullanın: Artık renklere göre şampuanlarda mevcut. Renginize uygun şampuanı alıp kullandığınız saç renginizi çok uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Renge uygun şampuan bulamazsanız da boyalı saçlar için olanını almanız yeterli olacaktır.

-Aşırı derecede güneş ışığına maruz kalmayın: Güneş ışığı saç rengini solduruyor. Bunun içinde mümkün odlukça uzun süre maruz kalmayın. Gün içerisinde kısa sürelerde sorun olmaz ama saatlerce güneş ışığına maruz kalan saçlar solar.

-Saç kremini ihmal etmeyin: Duştan sonra saç kremini ihmal etmeyin çünkü saçları besliyor ve canlılığını koruyor.

-Düzenli saç maskesi yapın: Haftada 1 kere düzenli olarak saç maskesini uygulamanız saç boyasını sürekli parlak kullanmanızı sağlayacaktır. Saç maskesini kozmetikçilerden temin edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :

Çikolata Kahve Saç Rengi ve Tonları

Bakır Kahve Saç Rengi

 

 

 

 

Altın Kahveye Yakışan Saç Modelleri

 

Rengi elde ettiniz işiniz bitmedi bir de yakışan bir saç modeli seçmelisiniz. Bunun içinde aşağıda en iyi görünenleri sıraladık. En çok yakışan saç stili de dalgalı saç modelleridir.

-Dağınık uzun saç modelleri

-Orta boy saç stilleri

-Kahküllü uzun saç modelleri

-Bukleli saç stilleri

-Ortadan ayrık düz saç modelleri

-Katlı kesim saç stilleri

-Akan görünümde saç stilleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küllü Kahve Saç Rengi İçin Tüm Önemli Bilgiler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?