Erkek Kıvırcık Saç Modelleri 2023

Erkek Kıvırcık Saç Modelleri 2023

İçindekiler

Tüm beylere merhaba diyorum. Bugünkü konumuz erkek kıvırcık saç modelleri hakkında olacaktır. Bazı erkekler genetik olarak kıvırcık saçlıdır, bunun sonucunda da saçlarını buna göre şekillendirmelidirler. Siz de bu durum mevcut ise anlatacaklarımıza kulak verin ve önerilerimizi dikkate alın.

Kıvırcık saç modelleri erkek için biraz zor olarak nitelendirilir. Çünkü şekil alması zordur ve bunun yanında doğru kesim şarttır. Eğer bu iki durum olmazsa saçlar güzel görünmez. Kıvırcık erkek saç modelleri saçın uzun ya da kısalığı dikkate alınarak önerilmelidir. Yani saçınız uzun ya da kısa olmasına göre modeller değişecektir. Şimdi de tüm detayları açıklayalım.

 

 

 

Kıvırcık Saç Nedir?

 

İlk olarak tanıma yaparak başlayalım. Genetik faktörlerden ötürü saçın kıvrılmasını sağlayan durumun ne olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Bilimsel olarak bu durumun açıklaması şöyle: Folikül, hem  saça şeklini verir, hem de saçın büyümesini sağlar. Asimetrik yapıdaki folikül, oval şekilli iplikçikle eğrilik oluşturur işte bundan dolayı bu saç tipi oluşturur.

Bu saç tipine bir etki de protein yapısıdır. Saç kıvrımlarının iç yapısında protein keratinin birikmesi de görülmüştür. Bu da mikroskop altında kıvırcık saçlarda görülmüştür.

 

 

 

Bu Saç Tipi İçin Bilmeniz Gerekenler

 

  • Kesim yapmadan önce tam saç yapınızı belirleyin. Çünkü tüm kıvırcık saçlar aynı değildir bundan dolayı da kişiden kişiye farklılık oluşması gerekmektedir.
  • Erkekler için en iyi şampuan sülfat bulunmayanlardır. Bu saç tipine de sahipseniz saç tellerinizi kurutacak ve nemi bitirecek sülfatlı şampuan kullanmayın.
  • Hasarlı saçlarınız varsa bu sorunu derinleştirmeyin ve saç onarımı için ürünler kullanın.
  • Çok fazla şekil alması gereken saç stillerini tercih etmeyin. Çünkü çok zor şekil alıp görünüm oluşturamazsınız.

 

 

 

Bu Saç Tipinin Kesimi Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bu nokta kesinlikle önemlidir, çünkü zor şekil alan bir saç için doğru kesim şarttır. Bu konuda iyi bir kuaför bulmalısınız. Çünkü piyasadaki birçok kuaför gelişi güzel kesimler yaparak saçınızı doğru modelini almasını sağlayamaz. Öncelikli olarak kabarıklığının alınması gerekmektedir. Bundan sonra da saçlarınıza nasıl bir model uygulanacaksa ona göre kesim tercihi oluşturulmalıdır. Bu durumu kuaförünüze anlatarak belirlemelisiniz.

Bunun yanında 3 haftada bir saçlarınızın kabarıklığı alınmalıdır. 1-1.5 ayda bir kuaföre gitmeye çalışırsanız saç görünümünüz çok kötü bir hal alır. Onun içinde mümkün oldukça ayda bir kesim yaptırın kesimden  10 gün önce de kabarıklığını aldırın. Bu şekilde süper görünümü elde edeceksiniz.

 

 

 

Bu Saç Tipinin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bu saç tipinde en önemli nokta nemdir. Yani saça fazla nem hapsederek kırılmayı önlemek en önemli amaçtır. Bu durum saç bakımı içinde çok önemlidir. Aşağıdaki ipuçlarını kullanarak saçlarınıza doğru bakımı yapabilirsiniz.

Daha az şampuan kullanın: Şampuanlama miktarını azaltırsanız saçlarınız daha sağlıklı görünecektir. Çünkü şampuanlardaki kimyasallar saçın içerisindeki saç yağlarını uzaklaştırırlar ve kuruluğa kabarıklığa neden olurlar. Saçlarınız normalde çok yağlı ise, yağlı saçlar için en iyi şampuanı bulup kullanmanız yeterli olacaktır.

Kaliteli markalı saç bakım ürünlerini alın: Biraz zaman harcayarak ve araştırma yaparak saç tipiniz için en iyi markaları bulup kullanmanız çok yararınıza olacaktır. Bu durum ilk şampuanla başlayın.

Saç kremini ihmal etmeyin: Kıvırcık saçlar kurumaya çok elverişlidir bunun içinde nem yüklemesi yapılmalıdır. Bu durumu çözmenin yolu da saç kremini düzenli şekilde kullanmaktır. Yağlı saçlarınız var ise de ona uygun ürünü almanızı tavsiye ederiz.

Şekillendirici ürünleri ıslak saça uygulayın: Kuru saçlara uygularsanız kırılmalar olabilir ve saç uçları zarar görebilir. Islak saça uyguladığınızda bu durum ortaya çıkmayacaktır.

Saçınızı ıslakken tarayın: Saç kırıkları oluşmasını istemiyorsanız saçlarınızı kuru iken taramayın. Tam tersine ıslakken tarayın şekil verin. Bu şekilde saç kırıkları ortaya çıkmayacaktır.

Isı işlemlerinden uzak durun: Fön ve ısı ile şekil verme işlemlerinden mümkün olduğunca uzak durun. Çünkü bu şekilde düzleştirme işlemleri saç teline zarar verir. Bunun yerine doğal buklelerinizi saç şekillendirme ürünleri ile canlandırın.

 

 

 

Kıvırcık Saçları Doğal Yollardan Düzleştirme Yöntemleri

 

Kimyasal yollarla düzleştirme işlemlerini kesinlikle önermiyoruz. Bunun yerine kısmi olarak düzleştirme yapabileceğiniz doğal formülleri sunuyoruz.

 

A)Hindistan Cevizi Sütü ve Saçı Düzleştirme

Gerekli malzemeler

  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 su bardağı kadar Hindistan cevizi sütü

Hazırlanışı

Bu süt saçları düzleştirmede çok çok faydalıdır. Yukarıdaki iki maddeyi ifade edilen ölçülerde güzelce karıştırın. Daha sonra sprey şişesi bulup buna koyun ve buzdolabında muhafaza edin. Ortalama 2-3 saat beklettikten sonra saç tellerine ve saç diplerine püskürtün. 30 dakika saat kaldıktan sonra ılık su ile yıkayın.

 

B)Zeytinyağı ve Yumurta ile Saç Düzleştirme Formülü

Gerekli malzemeler

  • 1/2 su bardağı zeytinyağı
  • 2 yumurta

Hazırlanışı

Zeytinyağı ile yumurtanın en önemli görevi yumuşatmadır. Yumuşattıktan sonra ise kıvrımları gevşeterek açıyor ve düzleştiriyor. Bu iki maddeyi yukarıdaki miktarlar ölçüsünde iyice karıştırıyoruz. Daha sonra saçınızı biraz nemlendirin, ıslatın yani. Bu karışımı ıslak saçlara fırça yardımıyla sürün. Karışım 1 saat saçta durduktan sonra saçınızı ılık su ile yıkayın. (kesinlikle sıcak su kullanmayın.)

 

4 Numara Saç Hakkında Tüm Bilgiler ve Örnekler

 

 

Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

Kıvırcık Saçlı Erkeklerin Kullanacağı Saç Stilleri

 

1.Kısa Saç Stilleri

 

Biraz daha kısa saç stillerini seviyorsanız ve görünümler yüzünüze yakışıyorsanız iyi bir seçenek olabilir. Doğal görünümlü saç modellerini, vahşi bukleli saç stillerini, mohawk saç modelini, tepede bukleli saç modellerini deneyebilirsiniz. Bu saydığımız  4 model çok fazla tercih edilenler arasındadır. Kıvırcık saç tipi için en uyumlu olan şekillendirmeleridir. Bu saç modellerini denedikten sonra ne kadar yakıştığını göreceksiniz.

 

 

 

 

 

2.Modern Saç Modelleri

 

Modernlik artık her yerde.  Bu akım saçlarda da kendini belli ediyor. Saçlarınız uzun ise topuz yapıp kullanabilirsiniz. Bunun yanında dağınık stilleri tercih edebilirsiniz. Ön kısmı uzun şekilde kullanıp saç köpüğü ile şekil verebilirsiniz. Orta uzunlukta bir saç modeliniz var ise jöle ile yanları sabitleyerek kullanım oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

 

3.Undercut Kıvırcık Saç Stili

 

Yüzünüzü zayıf göstermek için idealdir. Yan kısımları kısa ve makina ile alınmıştır. Bu görünüme parlaklık eklemek iyi bir seçim olacaktır. Saç bakım ürünleri ile daha parlak görünümler elde edebilirsiniz.

 

 

4.Kıvırcık Bukleli Saç Stilleri

 

Yan kısımlar biraz daha kısa ama üst noktalar uzun ve bukleli ise biraz daha asi görünüm oluşturur. Hafif alna doğru düşen bu stili hoş görünüm oluşturur. Bayanlarda bu stili çok beğenmektedir.

 

 

5.Uzun Stiller

 

 

6.Şık Stil Sevenlere

 

 

6.Kahküllü Model

 

 

7)Uzun Dağınık Stil

 

 

8)Kısa Stil Tutkunlarına

 

9)Dağınık Model

 

 

10)Kıvırcık Bukleli Tarz

 

 

11)Kıvırcık Açısal Kahküllü Model

 

 

12)Sade Bir Öneri

 

 

13)Kıvırcık Saçlara Topuz

 

 

14)Farklılık Arayanlara

 

 

15)Cool Bir Stil

 

 

16)2021-2022 Yılının Trendi

 

 

17)Sıra Dışı Saç Stili

 

 

18)Uzun Dağınık Bukleler

 

 

19)Hafif Kıvırcık Saç Modeli

 

 

20)Kısa Dağınık Stil

 

 

İlginizi Çekebilir:

Erkeklere Yakışan Dalgalı Saç Modelleri

3 Numara Saç Modelleri

5 Numara Saç Modelleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?