Yüz Şekline Uygun Kahkül Modelleri Nelerdir?

Yüz Şekline Uygun Kahkül Modelleri Nelerdir?

İçindekiler

Bugün güzel bir noktaya temas edip önemli bilgiler vereceğiz. Kahkül nedir ve kahkül modelleri nasıl olmalıdır gibi sorunların cevaplarını vereceğiz. Birçok bayan bu detayı önemsiyor ve nasıl kullanacağını bilmiyor. Gelişigüzel modellerle geçiştiriyor ama bu durum çoğu zaman kötü görünümlere yol açıyor. Bu durumun önüne geçmek için yüz yapımızı bilerek buna göre tercihler yapmalıyız. Çünkü saç modelinin görünümünde yüz yapımızın çok önemli rolü vardır.

Aşağıdaki fikirlerimizden sonra en iyi modeli bulup evinizde deneyebilirsiniz. Son yıllarda bu şekillendirmenin saç tarzında çok önemli yere sahip olduğunu da şahit oluyoruz. Birçok detayda karşımıza çıkıyor, gerçekten bayanların güzelliğine güzellik ekliyor. Kelimeleri daha fazla çoğaltmadan detaylara geçelim.

 

 

 

Kahkül Nedir, Tam Olarak Neyi İfade Eder?

 

En temel nokta ile başlayıp tüm detaylarına bakalım. Başın ön kısımda değişik şekillerde kesilen saç tutumlarıdır. Bu saç tutamları saçın görünümünü daha etkili kılmak için yapılır. Tekdüze görünümlere canlılık ve dinamizim katar. Birçok kusurları da örterek kişiyi daha hoş gösterir. Ayrıca saçları daha hacimli ve yoğun gösterir bu da seyrek saçlı olan kişilere daha çok önerilir. Kendi içerisinde birçok modeli de mevcuttur. Hangi yüze hangi modelin yakıştığını aşağıda anlattık.

 

 

 

Kahkül Kesimin Avantajları

 

  • Saç stiline tatlılık ve hareket katar.
  • Çekici ve daha estetik görünümler için kusursuz bir yansıma oluşturur.
  • Alın genişliği gibi kusurları gizler ve düzgün görünüm sağlar.
  • Saçlara yoğunluk ve hacim katar.
  • Sadelikten kurtarır ve saç renginin daha etkili görünmesini sağlar.
  • Etkileyici ve cool görünümün oluşmasına yardımcı olur.
  • Saç bakımını kolaylaştırır ve saçlara kolay şekil verilmesine yardımcı olur.

 

 

 

Kahkül Kestirmeden Önce Dikkat Edilecek Noktalar

 

1.Spor ve benzeri aktiviteler yaparken sizi rahatsız edebilir buna göre kesim yapmanız yerinde olacaktır.

2.Bellirli bir uzunlukta sürekli aynı boyda olmasını sağlamak için ortalama 20 günde bir kestirmelisiniz.

3.Kesim yapmadan önce sahte kahkül ile nasıl görüneceği konusunda fikir alıp ona göre kestirmesiniz çok iyi bir seçim olacaktır.

4.Kıvırcık saç yapısına sahip kişiler kahkül bırakamaz anlayışı son derece yanlıştır. Yüz yapısına göre uygun modelleri tercih edebilirler.

5.Yağlı cildiniz var ise saç telleri alnınıza değecektir bu da sivilcelenme yapabilirler bu duruma önlem almalısınız.

6.Saçlarınızı yıkadıktan sonra hemen kahkülünüze şekil vermeniz için en doğru zamandır. çünkü çok daha kolay ve iyi şekil alıyor.

7.Yüz tipinize göre seçim yapmanız gerekmektedir. Gelişi güzel tercihlerden uzak durun.

8.Bu stille beraber doğru saç modellerini kullanmalısınız. Aksi takdirde uyumlu bir bütünlük oluşmayacaktır.

9.Zaman zaman kuaförünüze uğrayarak hafif düzeltmeler yaptırmanız daha iyi görünümleri sağlayacaktır.

10.Düzenli bakım yapılması da şarttır bu konuda aşağıda fikirler sunduk göz atabilirsiniz.

 

 

 

Kahkül Modelleri Kime Yakışır? İşte Detaylar

 

Bu durum çok sık soruluyor, acaba bana gider mi, kestirmeli miyim cümlelerini sürekli duyuyoruz. Her bayan kahkül kestirebilir yalnız yüz yapısını bilecek ve ona göre model seçecek. Bu iki noktaya dikkat edilmezse kesinlikle yakışmaz.

Kahkül modelleri Yani başkasında güzel duran model siz de durmaya bilir çünkü yüz yapısı farklıdır. Kendinize ait nasıl bir kahkül modeli olmasını gerektiğini aşağıda detaylı bir şekilde anlattık bu modeli seçerek harika görünebilirsiniz.

Yüz Şekillerine Göre Kahkül Modelleri

 

1.Yuvarlak Yüz Tipi İçin Modeller

Dünyanın şekli gibi bir görünümü andırıyorsa yüzünüz yuvarlak yüz yapısına sahipsiniz demektir. Buradaki amaç bu yüzü daha yumuşak göstermektir. Bunun içinde gözünüze kadar uzayan modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca kahkülünüz yoğun ve sık olmalıdır. Bu tecrübeler uzman saç stilisti tarafından denenmiş olup en doğru fikirleridir. Ayrıca bu kahkül stili sizi çok da çekici kılacaktır.

Önerilenler: Sık hacimli göze kadar uzanan modeller

 

 

 

 

 

2.Kare Yüz Tipine Uygun Tercihler

Sert ve keskin hatlara sahip olan yüz tipi olarak bilinir. Bu keskinliği kırmak içinde doğru modeller seçilmelidir. Bu şekilde bu yüz tipini daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Bunun içinde yandan ayrık ince uçlu stiller kullanılmalıdır.

Önerilenler: Ortadan ve yandan ayrılmış kahkül modelleri, Uç kısmı ince kesimli modeller

 

 

 

 

3.Oval Yüzlü Bayanlar İçin Modeller

Bu yüz tipi simetrik ve düzgün bir şekle sahiptir. Böyle bir yüz şekliniz var ise bir miktar avantajlısınız. Çünkü tüm modelleri rahatlıkla deneyebilirsiniz. Hepsi de size rahatlıkla yakışacaktır, kendi isteğinize göre tercihlerde yapabilirsiniz.

Önerilenler: Tüm modeller

 

 

 

 

4.Üçgen Yüzlü Bayanlar ideal Modeller

Üçgen görünümünü andıran yüz şeklidir. Dar bir çene görünümü bu yüzde belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Bu yüz için dengeli saç kesimleri ve hacimli saç uçları tercih edilmelidir. Katsız, düz ve kısa saç  tarzlarından kaçınılmalıdır.

Önerilenler : Hacimli kahküller, yana doğru uzanan kahküller

 

 

 

 

5.Dar Alın Yapısına Sahip Olanlar İçin Tercihler

Her zaman büyük görünmesi dezavantaj oluşturmaz küçük görünmesi de sorun oluşturur. En güzel görünüm simetrik olandır. Bu görünümü dengeleyecek modeller kullanırsanız çok hoş gözükeceğinizden emin olabilirsiniz. kesinlikle düz kahkül modelleri tercih etmeyin çünkü yüzünüzden çok büyükmüş algısı oluşturabilir bunun için düzensiz kesimleri tercih etmelisiniz.

Önerilenler: Yana ayrık asimetrik kahkül, asimetrik kahkül modelleri

 

 

 

6.Geniş Alınlılar İçin Kahkül Modelleri

Geniş alınlı iseniz bu bölgeyi daha küçük göstermeyi amaçlamalısınız. Yani bir nevi alnı gizleme yapmalısınız. Bunun içinde sürekli kahkülleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Önerilenler: Hafif uzun kahküller,  yana taranmış kahküller, normal stiller

 

 

 

7.Kalp Yüzlüler İçin Kahkül Modelleri

Bu yüz kalbe benzer, yani üst kısmı geniş alt kısmı dar diye tabir edilir. Geniş yüz, dar alın ve sivri çene bu yüz tipinin özelliklerindendir. Bu geniş görünümü kıracak modeller tercih edilmeli ve daha simetrik görünümler oluşturulmalı.

Önerilenler: Kaş altına uzanan modeller, ortadan ayrık modeller

 

 

 

8.Uzun Yüz İçin İdeal Modeller

Biraz daha normale göre orantısız olan bu yüz tipini simetrik göstermek için saç tellerini kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki iki modeli kullandığınız yüzünüz orantılı bir görünüm alacak ve bu kusurunuzu da gizlemiş olacaksınız. Ayrıca sürekli olarak tercih edeceksiniz.

Önerilenler: Düz uzun kahküller, ortadan iki yana ayrık kahküller

 

 

 

Kahküllere Nasıl Bir Bakım Uygulanmalı?

 

Bakım olmazsa olmazların başında gelir. Çünkü kesimi yaptım bitti olmuyor, düzenli bakım yapmanız takdirde kötü görünümler ortaya çıkıyor ama bakım yaptığınız takdirde vazgeçmeden bu stile devam edeceğiniz garanti.

Güvenilir bir kuaföre düzeltmeler yaptırın: Ortalama olarak 21 günde bir kahkülünüz de düzeltmeler yaptırmalısınız. İşinde uzman ve güvenilir olmayan biri olursa sonuçlar çok kötü olabiliyor. Bunun için araştırma yaparak iyi bir kuaför bulun ve 3 haftada bir düzeltmelerini yaptırın.

Saç tellerini ağırlaştırmayan bakım ürünlerini tercih edin: Bu model bir saç kesimi yaptıktan sonra saç bakımı için özenli davranmalısınız. Çünkü saçlar daha çabuk yağlanıp hantallaşabiliyor. Bunun için ağırlaştırmayan saç bakım ürünlerini alıp deneyin. Bunun içinde önerimiz  L’Oréal Paris Elseve 3 mucizevi kil ağırlaştırmayan bakım serisini alıp kullanabilirsiniz.

Kahküllere saç  kremi sürün: Saç kremi kahküllerin çok daha kolay şekil almasını sağlar. Bunun yanında parlaklık ve canlılık da katacaktır. Elseve komple onarıcı 5 ikili bakım iksiri serisini de alıp kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

Kahküllü Saç Modelleri İçin En İyi Öneriler

 

Yukarıda önerileri dikkate alarak aşağıdaki modellerden esinlenip seçiminizi yapabilirsiniz. En iyi önerileri derledik bunlar size ışık olacaktır.

İlginizi Çekecektir: Hayran Kalacağınız Kahküllü Saç Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahkül Hakkında Faydalı Video

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?