Sarı Saç Rengini Siyaha Nasıl Dönüştürürüm?

Sarı Saç Rengini Siyaha Nasıl Dönüştürürüm?

İçindekiler

Sarı Saç Rengi Siyah Renkle Kapanır Mı?

 

Öncelikle bu işlemler hakkında aşama aşama bilgiler vereceğiz. Yazımızı okumadan önce size vereceğimiz ipuçları ile sarı saç rengini siyaha nasıl dönüştürürüm? Sorusunun cevabını net bir şekilde alacaksınız. Aşağıda vereceğimiz ipuçları ile beraber artık kafanızdaki soru işareti kalacaktır. Sarı saç rengi siyah renkler kapanır mı? Sorusunun cevabı evet ama bunun bazı detayları var bunlara bakalım.

 

 

1.BİLGİ

 

-Normal sarı saç renginiz siyah renkler kapanır yalnız platin sarı veya dore sarı gibi tonlarda saç boyasına sahipseniz birkaç defa boyama işlemi yapmanız gerekecektir. Burada birkaç defa siyaha renge boyama işleminin sebebi ise siyah saç boyasının çabuk akmasıdır. Ayrıca yukarıda belirttiğim gibi bu iki tonda sarı saç renginiz var ise 1 veya 3 numara gibi tonlar ile siyaha boyamanız gerekebilir.

2.BİLGİ

 

-Yıpranmış ve daha önce yanmış saçların boyayı kabul etmesi çok zordur hatta tutmaz diyebilirim. Yanmış ve daha önce çok işlem geçirerek zarara uğramış saçlar için siyah boyayı önermem. Neden diye soracak olursanız bu yıpranmışlık siyah saç renginde daha çok ortaya çıkacaktır. Siyah saç rengi yerine kahve tonlarına geçiş yapmak daha doğru ve yerinde tercih olacaktır.

3.BİLGİ

 

-2. bilgideki bilgi için parantez açmak için istedim şayet saçlarınızda yıpranma ve yanma yok ise ve saç renginiz dore sarı tonlarında ise gönül rahatlığı ile siyaha boyatabilirsiniz gayet de güzel tutacaktır.

4.BİLGİ

 

-Önemli denediğim bir tecrübe siyah saç boyasını oluşturdunuz sarı saçlarınıza sürmeden önce yarım çay bardağı kadar ılık su eklemeniz çok faydalı olacaktır. Denerseniz çok daha güzel boyanın işlediğine şahit olacaksınız.

5.BİLGİ

 

-Sarı saç içindeki pulcuklar daha açık renkli olduğundan oksidanın volümü düşük olursa şayet daha net doğru saç renklendirme işlemi olacaktır. Siyah saç boyalarının iç kısmında en çok %6 oksidan kullanılmaktadır. Sarı saç renginde ise bu oran %6 dan çok daha azdır bu durumda da daha düşük olduğu için rahatlıkla siyah renk tutacaktır.

 

 

Siyah Saç Boyasını Hazırlayıp Sarı Saça Sürme Aşamaları

 

1.Aşama

Örnek bir uygulama yaparak anlatmak istedik. Dilediğiniz kaliteli bir markalı siyah saç boyası seçtiniz. Bazı markalarda siyah saç rengi numarası 1.0 bazılarında ise 2.0 numaradır bu durum marka bazında değişebiliyor burada endişelenecek bir şey yok.

Saç Renkleri İçin Tıklayınız.

 

 

 

2.Aşama

Ben 2.0 siyah saç boyasını seçtim  arkasından  %6 ‘lık  oksidanla karıştırdım. Yukarıda da söylediğimiz gibi az miktarda su ilave edin karışımın içine. Burada suyu eklememizin amacı saç tellerimizin zarar görmesini engellemektir. Gönül rahatlığı ile su ilave edebilirsiniz denenmiş bir yöntemdir.

 

 

 

3.Aşama

Hazırladığımız karışımımızı sarı saçımıza güzelce homojen bir şekilde sürdükten sonra 35 dakika kadar bekletip yıkadık. Bu bilgi hatırlanmalı sarı saç renk üzerine uygulanan siyah renk 20-25 gün sonra kendini bırakabilir bu da tekrar siyah saç rengine boyamak zorunda kalacağız demektir.

 

 

2021 – 2022 Koyu Saç Renkleri

Boyama İlgili Uyarılar

-Kimi zaman sarı saç rengi çok açık tonlarda ise az az gri ışık yansımaları olabilir bunu engellemek için ise siyah boyanızın içine bakır kahve saç renginin en koyusunu ilk kez boyama yapılırken eklenirse gri ışık yansımaları görülmeyecektir.

-İkinci saçlarınızı siyah saç rengi ile boyadığınızda daha iyi bir sonuç alacaksınız bunu unutmayın.

-Sarı saçlarınızı tümüyle siyaha boyansın istiyorsanız siyah saç renginden önce koyu çikolata kahve, koyu bakır kahve saç tonlarını ile saçlarınızı boyamanızı isterim. Çünkü sonraki zamanlarda zaten sarı saçlarınızı siyaha boyama ihtimaliniz zaten olacak.

Yukarıda anlattıklarımızı uygularsanız gayet basit bir işlemdir. Bu işlemi sizlere öneririm. Yorumlarınızı, sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. Sizlere daha güzel bilgiler vermek için karşınızda olmaya devam edeceğiz bizi takipte kalın iyi günler.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?