Secita 10 Mg Kilo Aldırır Mı?

Secita 10 Mg Kilo Aldırır Mı?

İçindekiler

Secita majör depresif durumlar, agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobi), obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) durumlarında kullanılan etkili bir ilaçtır. Secita nedir, secita kilo aldırır mı, secita 10 mg kilo yapar mı sorularının cevapları yazımızda.

 

Secita Kilo Aldırır Mı?

 

Antidepresan olduğunun altını çizelim bundan dolayı da bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkilerden biri de kilo artışı durumudur. Kilo aldırma bu ilacın yaygın yan etkileri arasında bulunmaktadır. Herkeste kilo artışı yapmasa bile çoğu kişi de bu ilaç kilo artışı yapabilmektedir. Özetle secita kilo aldırır ve bu duruma dikkat edip biraz daha yürüyüş, egzersiz durumlarına ağırlık vermelidir.

 

Secita Nedir?

 

Majör depresif durumlar, agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobi), obsesif kompülsif Bozukluk (OKB) durumlarında kullanılan antidepresandır. Selektif serotonin geri alım inhibitörleri (SSRIs) olarak isimlendirilen antidepresan grubuna dahil olan bir ilaçtır.

Bu hapın beyaz rengi ve oval görünümü vardır. Bu ilacın 5, 10, 15, 20 mg şeklinde formları vardır ve 28,56,84 tabletlik kutularda satılmaktadır. Bu ilacın içeriğinde sığır laktoz monohidrat vardır. Kullanıcı memnuniyeti yüksek olan bir haptır. 18 yaşından büyüklerde bu ilaç kullanılabilir.

Bu hap beyindeki serotonin sistemini etkiler ve serotonin düzeyinin artırır. Serotonin depresyon ve benzeri hastalıklarının sebebi olarak görülmektedir ve bu durumun tedavisi görülmektedir. Bu ilacın etkisi üç, dört haftayı bulabilir bundan dolayı hemen etki etmedi diye kullanımı bırakmayın.

Normal beyaz reçete ile satılan bir ilaçtır. İçeriğinde kortizon yoktur. Uzman doktorlar tarafından reçete edilir. Bu ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi Santa Farma İlaç Sanayi A.ş’dir. Üretim yeri ise Dilovası-Kocaeli’dir.

İlginizi Çekebilir: Paxera Nedir, Reçetesiz Alınır Mı?

 

Secita 10 Mg Etken Maddesi?

 

Etken maddesi: 10 mg essitaloprama eşdeğer 12,77 mg essitalopram oksalat.

Yardımcı maddeleri: Mikrokristalin selüloz, laktoz monohidrat (sığır kaynaklı), kolloidalanhidr silika, kroskarmelloz sodyum, polivinil pirolidon, magnezyum stearat, hipromelloz15 cP, talk, titanyum dioksit ve polietilen glikol.

 

Secita 10 Mg Kilo Yapar Mı?

 

5,10,15,20 mg tüm formları  hepsi de kilo yapabilmektedir. Herkeste kilo yapacak diye bir durum yoktur ama yaygın yan etkisi arasında kilo yapma durumu vardır. Birçok kişide de kilo artışı yapmaktadır. Kilo yapabilme ihtimali olduğu için buna göre diyete dikkat edilmelidir.

 

Secita 10 Mg Kilo Verdirir Mi?

 

Bu ilacın kilo aldırma etkisi vardır kilo verdirme etkisi son derece düşüktür. Bu ilacın kilo artışı yaygın yan etkisidir ama kilo verdirme durumu ise yaygın olmayan yan etkisidir. Özetle bu ilaç genellikle kilo artışı yapmaktadır çok nadir olarak bazı kişilerde ters etki olarak kilo verdirmektedir.

 

Secita 10 Mg İştahı Açar Mı?

 

İştah açma durumu vardır ve bundan dolayı da kilo yapmaktadır. Secita 10 mg hapı kullanıma başladıktan sonra serotonin hormonunu etkilediği için iştahı açmaktadır ve kilo yapmaktadır. Çok nadir olmakla beraber bazı kişilerde iştahsızlık da yapabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?