Selin Karacehennem Kim, Kaç Yaşında?

Selin Karacehennem Kim, Kaç Yaşında?

İçindekiler

Selin Karacehennem Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir, Ne İşle Uğraşmaktadır?

Bugün medya sıklıkla gördüğümüz bir kişinin biyografisi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Selin Karacehennem yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çekmiş evlilik terapistidir. Çok önemli tespitleri ve ayrıntılı anlatımıyla bu konuda ilgiyle izlenmektedir. Uzun yıllar Amerika ve İsviçre’de hayatını sürdüren ilişki terapisti daha sonra Türkiye’ye gelip yerleşti.

Birçok kanalda konuk oluyor ve de program yapıyor. Kanal T ve Flash TV program yapmaktadır. Bu iki kanalın yanında dört yıl Türkmax isimli Digitürk kanalında haftanın yedi günü ”Evlilik Sanatı” isimli programla izleyicisi ile buluştu. Sabah gazetesinin günaydın isimli ekinde ve Posta gazetesinde ilişkilerle ilgili çeşitli yazılar yazarak bu konuda insanları bilgilendiriyor.

Kanal D, Fox, Cine 5, TV8 gibi kanallara da sürekli konuk olarak ergenlikte yaşanan sıkıntılar, boşanma nedenleri, eş seçimi, eş uyumsuzlukları gibi konularda benzersiz bilgiler aktarmaktadır. Şimdi kısa bilgilerle kendisini tanıyalım.

 

 

 

 

 

Selin Karacehennem’i Detaylı Tanıyoruz

 

Tam Adı: Selin Özkök

Soyadı: Karacehennem

Doğum tarihi: 1948

Doğum yeri: İstanbul

Kilosu: 73 kg

Boyu: 1.62 cm

Burcu: Akrep

Mesleği: Evlilik ve ilişki terapisti, yaşam koçu, psikolojik danışman, psikolog

Eşi: Tunç Karacehennem (1968 yılında evlendi)

Çocukları: 2 çocuğu bulunmaktadır. (Ayşe Karacehennem, Kaya Karacehennem)

Kitapları: Evlilik Sanatı-1(2009),Evlilik Sanatı 2(2010), Adab-ı Aşk(2011)

 

 

 

 

Selin Karacehennem’in Eğitim Hayatı

 

Ünlü terapistin eğitim kariyeri de göz kamaştırıyor. Mesleği alanında önemli eğitimler almıştır. İstanbul Üniversitesi çocuk psikolojisi bölümünü bitirdi. Daha sonra ise Hacettepe Üniversitesi psikoloji bölümünde hocalığa başlamış ve burada kendi bölümüyle ilgili alanda yüksek lisans yapmıştır. Bu süreçten sonra da Amerika gidip yerleşti ve burada da yaşam koçluğu ve evlilik terapisi ile ilgili çeşitli eğitimler gördü. Buradan sonrada İsviçre’de de bir süre kaldı. 25 yıl Türkiye’den ayrı kaldıktan sonra Türkiye’ye döndü. Bu alanda üç tane kitap çıkardı. Bu alanda çok fazla araştırmalar ve testler yaptı. Birçok ünlü isme de danışmanlık yaptığı da biliniyor.

 

 

 

 

Amerika’da En Başarılı 200 Kadın Arasına İsmini Yazdırdı

 

Birçok alanda yaptığı çalışmalardan dolayı 1997 yılında Amerika’da en başarılı 200 kadın arasında yer aldı. Bu başarı onu dünya çapında bilinir hale getirdi. Bu başarıdan 3 yıl sonra da Türkiye’ye kendi ülkesine hizmet etmek için geri döndü. Sahip olduğu birikimi insanlara faydalı olmak için kullanacağının altını çiziyor. İnsanların sorunlarını çözmenin kendisini mutlu ettiğini ifade ediyor. Günümüzde artık boşanmaların çok fazla olduğunu ve sosyal düzendeki birçok aksaklıklara dikkat çekiyor. Bundan onlarca yıl önce ilişki terapisti ve yaşam koçluğu gibi kavramlara ihtiyaç duyulmadığını söylüyor. Gelişen ve değişen dünya düzeninde ise insnaların artık ilişki konularında çok desteğe ihtiyaç duyduğunu anlatıyor. İşte ünlü yaşam koçunun kim olduğunu genel anlamıyla öğrendik. Sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

İlgini Çekebilir: Sanaya İrani Kimdir? Eşinin Adı Nedir?

 

Videolarını da İzleyebilirsiniz

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Dünyaca ünlü diyorsunuz, kitaplari ingilizceye bile cevrilmemis. 1997 senesinde amerikada 200 en basarili kadin arasinda idi diyorsunuz, Google’in haberi yok. Yalan mi yaziyorsunuz?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?