Soğan Kabuğu Saç Rengi İçin Bilinmesi Gerekenler

Soğan Kabuğu Saç Rengi İçin Bilinmesi Gerekenler

Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilinmesi gerekenler!

Tüm saç rengi tutkunlarına merhaba diyorum. Bugün soğan kabuğu saç rengi hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız. Birçok kişi soğan kabuğu saç rengini bakır kızıl olarak bilir ufak tefek farklılıkları da olsa doğru bir nitelendirmedir. Klasik renklerin aksine çok doğal bir rengin saçlara yansımasıdır diyebiliriz. Çoğu bayanı görüyoruz gerçek anlamda farklılık arıyor sizde bu arayışta iseniz bu saç rengi tam sizlik diyebiliriz. Çok canlı ve kendini belli eden bir yansımadır, bunu taşıyabilmekte önemlidir. Bazen görüyoruz saç rengi çok güzel ama yaptıran bunu taşımakta zorlanıyor. İşte sizde bu duruma düşmeyin taşıyabileceksiniz hatta bakımını yapabilecekseniz o renge geçiş yapın.

 

 

 

 

Nasıl Bir Renktir?

 

Çoğu zaman tükettiğimiz, bazılarımızın soyarken gözlerinin yandığı bitki olan soğanın rengi saçlara ilham oldu. Dış kabuğunun çok harika naturel rengi saçlarımızda hayat buluyor. Kızıl renkle beraber çok az kahve tonların olduğu canlı, ilgi çekici, kendini belli eden bir tondur. Kızıl renk severler için harika bir öneri olabilir bunun altını çiziyoruz. Kendi içerisinde açık ve koyu tonları da bulunmaktadır.

 

 

 

 

Soğan Kabuğu Saç Rengi Kimlerde Uyum Sağlar?

 

Birçok deneme ve gözlem sonu açık tenli bayanlara yani beyaz tenlilere çok iyi uyum sağladığını gördük. Koyu ya da koyuya yakın bir cilt tonunuz var ise bu rengi denemeyin deriz. Açık ten renkli göz ile müthiş kombin oluşturuyor. Bunun yanında özellikle ela ve yeşil gözlü bayanlarda  daha kusursuz kendini belli ediyor. Sizlerde bu özellikleri taşıyorsanız rahatlıkla deneyebilirsiniz.

 

 

 

 

Tonları Nelerdir?

 

Tonları da mevcuttur. Tabiki de çok fazla tonu yoktur koyu ve açık olmak üzere iki tanedir. Seçiminize göre açık veya koyu kullanabilirsiniz. Birazcık kişinin kendi zevkli ile alakalı olduğunu da söyleyebiliriz.

Koyu soğan kabuğu rengi: Çok açık diyorsanız biraz daha koyu tonu deneyip dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Biraz daha derli toplu görünüm verir aşırı derecede göze batmaz.

Açık soğan kabuğu rengi: Her gittiğiniz ortamda belli olmak istiyorsanız açık tonları kullanabilirsiniz. Açık ton çok canlı bir görünüm verir, bunun yanında çabuk akma yapabilir. Gençler için daha ideal tondur.

İlginizi Çekebilir: Kızıl Saç Rengi ve Tonları

 

 

 

 

Soğan Kabuğu Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Boya markaları ve numaraları ile beraber bu rengi elde etmeniz mümkün. Sizler için önerdiğimiz boya markaları ve numaraları ise şöyle;

  • Loreal İnoa  6.64 numaralı soğan kabuğu saç boyası (fiyatı: 22.90 tl)
  • Koleston 6.4soğan kabuğu saç boyası (fiyatı: 16. 90 tl)
  • Nevacolor doğal renkler serisi 6.45 soğan kabuğu saç boyası (fiyatı: 9.90 tl)

 

 

 

Saçlarımı Bu Renge Boyadım Nasıl Bir Makyaj Yapmalıyım?

 

Çok canlı bir rengi saçlarımıza uyguladık makyajı nasıl yapmalıyım diye soru geldi kafamıza bu nokta kesinlikle çok canlı renklerden oluşan makyaj tercih etmemeliyiz. Ayrıca çok ağır makyaj yapmaktan da sakınmalıyız. Bunun  yerine daha fresh makyajlar tercih etmeliyiz. Dudaklarımızı ve gözlerimizi ise ön plana çıkarmalıyız.

 

 

 

Bakır Kızıl Saç Rengi,Modelleri ve Boya Numaraları

 

 

Bu Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bu rengin bakımı çok önem taşımaktadır. Çabuk akan bir boyadır bunun içinde düzenli bakımlar önem taşımaktadır. İşte yapılması gerekenler;

Çok sıcak saç şekillendirme işlemleri yapmayın: Fön ve diğer aşırı saç şekillendirme işlemleri bu renge daha fazla zarar verir mümkün olduğunca az uygulamaya özen gösterin. Bu şekilde daha uzun ömürlü ve canlı bir şekilde saç boyanızı kullanmış olacaksınız.

Aşırı sıcak su kullanmayın: Sıcak suyu kullanımını sürekli söylüyoruz tekrar yine ifade edelim. Mümkün olduğu kadar ılık hatta soğuk su kullanın. Sıcak su boyayı hızlı bir şekilde akıtıp bozuyor.

Doğru ve dengeli beslenin: Saçlar beslenmeden anında etkileniyor bunun içinde sağlıklı beslenin. Sağlıklı beslenmek saç rengini de ömrünü uzatıyor. Bununla ilgili bilimsel araştırma sonucu da var.

Saç kremi tercih edin: Duşta mümkün oldukça saç kremi kullanın çünkü saçları besliyor ve saç rengini de koruyor.

Saç maskesini ihmal etmeyin: Haftada bir defa saç maskesi uygulamaya özen gösterin çünkü saç renginin parlaklığını koruyor.

 

 

 

 

Soğan Kabuğu Saç Modelleri

 

Bu rengi elde ettikten sonra yapmanız gereken doğru saç modelini bulmak olacaktır. Bazen kişiden kişiye değişen görüşler olsa da denenmiş önerileri kullanmak avantaj sağlayacaktır. Renkten sonra ki aşamanızın saç modeli olduğunu kesinlikle unutmayın. Birçok ünlü yıldız da bu renkle beraber saç stiline önem veriyor bu dipnotu da belirtelim. İşte kullanmanız gereken şekillendirmeler;

-Düz kısa saç modelleri

-Perçemli saç stilleri

-Uzun hafif dalgalı saç tarzı

-Omuzda saç kesimi

-Katlı saç kesimi

-Düz hafif dağınık saç stilleri

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?