4 Numara Saç Hakkında Tüm Bilgiler

4 Numara Saç Hakkında Tüm Bilgiler

İçindekiler

4 numara saç hakkında detayları açıklayarak tercih edip etmeme konusunda kararsızlığınızı gidereceğiz. Erkekler için bu numara da ki saç kısa olarak nitelendirilmektedir.  4 numara saç modelleri kısa saçlar içinde bir miktar daha uzun olanı olarak bilinir. Yani  kısa saçların bir miktar daha uzamış hali denebilir.

Çoğu bayan uzun saçların aksine bu tip saç kesimleri ile erkekleri çok daha fazla karizmatik bulur. Hatta yapılan araştırma sonucuna göre  bayanların kısa saç kesimi olan erkeklere  daha fazla aşık oluyor. Çünkü erkek denince akla daha sade görünümlü etkili yüz hatları gelir bu durumu da uzun saçlar maalesef sağlayamaz. 4 numara saç modelleri erkek ,diye arama yapan kişileri detaylı bilgilendirelim işte ayrıntılar!

 

 

 

4 Numara Saç Kesimi Nedir?

 

İlk olarak nasıl bir kesim olduğu konusunda açıklama yapalım. Buradaki 4 sayısı makinanın tarağının saçları ne kadar uzun yapacağını belirtir. 4’den 0’a doğru gittikçe saçlar gittikçe kısalır. 0’dan 6’ya doğru gittikçe de saçlar uzar. İşte 4 numara saç tıraşı 3 numaradan daha uzun 5 numaradan ise daha kısa özellikte bir kesimdir. Zaman zaman bu kesimli saçı bayanlarda da görürüz, özellikle Lady Gaga zaman zaman bu saç modeli ile karşımıza çıkıyor.

Askerlik yapan bazı rütbeli kişilerde çok kısa saçlar yerine bu numarayı denemektedirler. Ayrıca televizyonda yayınlanan asker dizilerinde de birçok dizi oyuncusu da kendilerine asker görünümü vermek için bu numara saç modelleri ile ekranlara geliyorlar. Bu saç modelinin uzunluğu ortalama olarak 11-12 mm’dir.

 

 

 

4 Numara Saç Kimlere Yakışır? İşte Ayrıntıları

 

Böyle bir saç modeli yapacaksanız söylediklerimize kulak vermelisiniz yoksa kesinlikle güzel bir görünüm elde edemezsiniz. Hatta karşı cinsleriniz tarafından da itici gözlerle bakılırsınız. Bu saç şekillendirmesi kimlere yakışır işte özellikleri;

 • Kafa yapısı düzgün ve simetrik olanlara
 • Yüzü çok şişman ve çok zayıf olmayanlara
 • Alnı açık olmayanlara (alın yapısı düzgün olanlara)
 • Kafa yapısı ne çok büyük ne de çok küçük olmayanlara
 • Çenesi düzgün ve ideal büyüklükte olanlara
 • Kepçe kulaklı olmayanlara
 • Çok kısa olmayan erkeklere( ortalama 1.65 cm boy uzunluğu yeterli olacaktır)

İşte yukarıda saydığımız özellikleri taşıyorsanız bu saç stili size yakışacaktır aksi takdirde kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Örneğin kepçe kulaklı birine bu tip kısa saç görünümü hiç yakışmaz kesinlikle denememesi gerekir. Bu noktaların önemli olduğunun altını çiziyoruz.

 

 

 

Bu Saç Kesimin Tercih Edilme Nedenleri

 

 • Karizmatik ve sempatik bir görünüm ortaya çıkarması.
 • Bakımının son derece kolay olması ve az bakım gerektirmesi
 • Kısa olduğu için daha geç yağlanması.
 • Bayanlar tarafından çok beğenilmesi.
 • Yaz aylarında serinlik ve ferahlık sağlaması.
 • -Erkek giyim tarzına uyması bütünlük sağlaması.
 • Yüz yapısını ortaya çıkararak daha net bir izlenim vermesi.
 • Etkileyici bakışları ortaya çıkarması ve dikkat çekmesi.
 • Kolay şekil alması ve zamandan tasarruf sağlaması.
 • Saç sorunlarının önüne geçmesi ve saç güçsüzlüğünü önlemesi.

 

 

 

 Bu Saçla Sakal Kullanılabilir Mi?

 

Bu saç modeli ile sakal kullanımı yapılabilir. Genel olarak bazı kişiler kullanmıyor bazıları ise sakaldan vazgeçemiyor. Sakal kullanacaksınız hafif şekilli modelleri tercih etmenizde yarar var. Renkli gözlü beyaz tenli bir iseniz de sakal kullanmayın çünkü zaten baby face olarak adlandırılan bir yüz şekliniz var bunu sakala bozacaktır. Yani bu erkek saç modelinde sakal kullanımı kişiye göre değişiklik arz etmektedir. 3 numara saçta sakal kullanımını çok güzel dururken burada aynı şeyi söyleyemiyoruz. Örneklerimizden ilham almanızı da tavsiye ederiz.

 

 

 

Nerelerde Kullanıma Uygundur?

 

Kısacası çok kısa saç olmadığı için bu noktada avantajlısınız. Resmi toplantılar için, özel davetler için, günlük olarak, okul için kısacası birçok yerde kullanabilirsiniz. Bu saç modelini gideceğiniz yere göre kıyafetinizle uyumlu hale getirirseniz  daha yakışıklı görüneceksiniz. Uzun boylu biri iseniz size biraz daha klasik kesim kıyafetler yakışacaktır bu giyim tarzı ile saçlarınızı daha ön plana çıkarmış olacaksınız.

 

 

 

Kuaföre Gitmeden Kendim Bu Saç Modelini Yapabilir Miyim?

 

Evde kendim yapmak istiyorum diyorsanız kaliteli bir makine almalısınız. Piyasada satılan çok iyi tıraş makinaları mevcut. Kaliteli bir markanın makinasını alarak tarağını tarak sizde bu görünümde saçı rahatlıkla elde edebilirsiniz. Ya da yakınınızda bu işe yatkınlığı olan biri var ise 20-25 dakika da saçlarınızı bu modele getirecektir.

Yapmanız gereken 4 numara tarağı takarak uygulamaktır en sonda ise ufak tefek düzeltmelerle bu görünümü kazanmış olacaksınız. Ortalama olarak 3 hafta sonra saçınızın uzayacak bu görünümde kalmak için tekrar saçlarınızı tıraş etmelisiniz.

 

3 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

 

4 Numara Saçları Nasıl Şekillendirmeli?

 

Uzun olmadığı için şekillendirme işlemi çok kısıtlı olacaktır. Jöle gibi ağır şekillendirme ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz. illa da şekillendireyim derseniz parlaklık katmanız yerinde olacaktır. Bunun içinde parlatıcı wax kullanarak saçlara canlı bir görünüm vermek en iyi şekillendirme yoldur. Bunun yanında diğer hafif saç şekillendirici ürünleri de tercih edilebilir ama sprey, jöle gibi ağır ürünler kullanmayın.

 

İlginizi Çekebilir:

3 Numara Saç Modelleri

5 Numara Saç Modelleri

2022 Erkek Saç Modelleri

 

Bu Saç Stili Bayanlara Yakışır Mı?

 

Özellikle birçok ünlü yıldız bu saç modeli kullanarak birçok bayana ilham kaynağı oldu. Birçok saç stilisti bu şekil bir saç stilinin bayanlara yakışmayacağı kanaatinde. Yalnız değişiklik olsun derseniz ya da marjinal bir yapınız var ise, ya da dikkat çekmek istiyorsanız bu sebeplerden ötürü denenip kullanılabilir. Bu saç şekillendirmesini kullanmadan önce kafa yapınızın ve yüz yapınız simetrik özelliklere sahip olması gerekir yoksa her ne sebeple olursa olsun kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Galerimizde ki diğer modellere de göz atın

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?