Sütlü Kahve Saç Rengi İçin Ayrıntılar!

Sütlü Kahve Saç Rengi İçin Ayrıntılar!

İçindekiler

Tüm bayanlar selam olsun, bugün size güzel bir saç rengi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bugünkü konumuz sütlü kahve saç rengi hakkında olacaktır. kahve tonlarına bayılıyorsanız ve sürekli kullanıyorsanız tonlarında değişiklik yaparak daha harika görünebilirsiniz.

Çoğu bayanın içtiği bu içeceğin saçlarına ilham olacağı hiç aklının ucundan geçmemişti belki de. Çok fazla bilinen kahve tonu değildir ama son zamanlarda bayanlar arasında bilinmeye başladığını da ekleyebiliriz.

Kuaförlere son zamanlarda sütlü kahve saç nasıl olur diye son zamanlarda çok sorulduğunu çok fazla duyduk bunun içinde geniş bilgiler vermek istedik. Her yaştan bayanın rahatlıkla deneyeceği uyum gücü yüksek olan bir tondur. Yaz-kış rahatlıkla kullanılma olanağı tanıyan bu koyu ton saçlarınıza güzel bir etki oluşturacak.

 

 

Sütlü Kahve Nasıl Bir Renktir?

 

Hemen hemen herkes sütlü kahveyi bilir ve içmiştir de. Beyaz renkli süt ile kahverenginin birleşmesi ile ortaya hafif açık tonda bir kahve çıkar işte biz buna sütlü kahve diyoruz.  İşte bu rengin özelliğinden ilham alarak saçlarda güzel bir yansıma oluşturuluyor. Koyu tonların bir miktar açığını istiyorum diyen bayanlar için en ideal renktir. Her yerde her ortamda rahatlıkla kullanılabilir, çoğu kıyafetle de kolay uyum sağlar.

 

 

 

Bu Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur?

 

Sütlü kahve saç rengi kimlere yakışır diyorsanız hemen size net cevap verelim. Tüm cilt rengine sahip bayanlar bu tonu rahatlıkla kullanabilir. Esmer olsun , kumral olsun , sarışın olsun fark etmez bu rengi kullanabilirsiniz. Birçok bayana uyguladık ve kesinlikle uyum sağladığını gördük. İşte kolay uyum sağlaması da bu yansımanın önemli avantajlarından biridir.

 

 

 

 

Sütlü Kahve Saç Rengi Tonları Nelerdir?

 

Açık sütlü kahve saç rengi:

Bu tonu şöyle tanımlayabiliriz sütü biraz daha fazla konulmuş kahve olarak düşünebilirsiniz. Ton olarak birazcık daha açık özellik gösterir, biraz daha parlak ve ışıltılıdır.

Buzlu sütlü kahve saç rengi :

Bir miktar soğuk yansımaya sahip saç rengidir. Beyaz yansımalar çok daha fazladır. Koyu özellikli bir görünüm istemeyenler için daha idealdir.

Koyu Sütlü kahve saç rengi:

Bu tonu da kahvesi fazla olarak düşünebilirsiniz, koyu özellikli bir renktir. Açık cilt tonları için daha idealdir. Beyaz saç teli kapatıcılığı da yüksektir.

 

Sütlü Kahve Saç Boya Numaraları

 

Renk kartelasında boya markaları ve numaraları da önem taşır. Bunun için marka seçimi ve numara seçimi doğru bir seçimle yapılmalıdır. İşte bunun için size önerdiklerimiz;

  • Loreal Paris Casting  creme 713 buzlu sütlü kahve saç boyası (fiyatı: 28. 46 tl)
  • Mm beauty M08 bitkisel sütlü kahve saç boyası
  • Garnier kahve serisi 6.52 sütlü kahve saç boyası (fiyatı: 7.95 tl)
  • Voila 4.8 sütlü kahve saç rengi boyası (fiyatı: 13.77 tl)
  • Loreal Paris creme gloss 6.13  sütlü kahve (fiyatı: 13.09 tl)

 

 

 

Bu Saç Rengi Tonunu Nasıl Elde Ederim?

 

İki aşamalı öneri sunacağız bunun için diğer renklere oranla geçişi de kolaydır. Çok kısa süre geçiş sağlayabilirsiniz.

-Mevcut saç renginiz siyah, kumral ve tonları, açık sarı se geçiş çok rahat olacaktır. Size önerdiğimiz saç boya numaraları bu renge ulaşabilirsiniz.

-Açık ya da koyu kestane saç renginiz varsa bu renge iki boyamadan sonra tam olarak geçersiniz güzel de bir geçiş olacağını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Bakır Kahve Saç Rengi

 

 

 

Bakımı İçin Öneriler

 

Bakım içinde olumlu cümleler kullanacağınız örneği akmaya müsait bir saç rengi değildir. Kalıcılığı ve parlaklığı yüksektir. Bunun içinde çok az bakımla çok uzun süre kullanabilirsiniz. Tabi ki de bu hiç bakım yapmayacağız anlamına gelmez. İşte bakım için gerekli olanlar;

Çok fazla duş almayın: Aşırı derecede duşa alırsanız parlaklığı da gidebilir bunun için haftada en fazla 2 ya da 3 kere duş alın.

Boyalı saç için olan şampuan kullanın: Bu öneri artık klasik oldu sürekli söylüyoruz. Bu şampuanlar boya pigmentlerine zarar vermiyor bunun içinde daha kalıcı ve parlak oluyor.

Saç maskesi kullanın: Haftada 1 kere düzenli olarak saç maskesi yaparak saçlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Maskelerin saç boyası üzerinde de çok fazla olumlu etkileri vardır.

Saç yağı kullanın: Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ya da argan yağını belirli aralıklarla uygulayarak saç boyanızın daha parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yağlar saça bakım yapar.

 

Çikolata Kahve Saç Rengi Hakkında Arayıpta Bulamayacağınız Her Şey

 

 

Sütlü Kahve Saç Rengi İçin Saç Modelleri

 

Renk kısmı tamamsa sırada saç stili seçme kısmı vardır. Renge uygun saç modeli etkiyi birkaç artıracaktır. Gelişi güzel seçilecek saç modeli rengin etkisini azaltacaktır bunun için aşağıdaki önerilerimizi dikkat alın deriz.

-Dalgalı saç stilleri

-V kesim saç modelleri

-Dağınık uzun saç modelleri

-Abiye topuz saç stili

-Balıksırtı saç örgüsü

-Uzun kahküllü düz saç

-Düz dalgalı görünümler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?