Sonbahar-Kış 2022-2023 Renk Trendleri

Sonbahar-Kış 2022-2023 Renk Trendleri

İçindekiler

Renk açısından 2022-2023 güz-kış sezonu çok eğlenceli geçecek. Soğuk havanın karşının sonbahar-kış renk paleti çok daha sıcak. Yaklaşan sezon için en popüler renk dinamik grenadin (nar şurubu rengi). Grenadin, tüm dikkati çeken canlı bir kırmızı bir tonudur. Grenadin’in yanı sıra moda ikonu kızların sonbahar-kış sezonunda dolaplarında klasik kırmızı renk hakim olacak. Sonbahar-kış 2022-2023 renk trendleri daha çok canlı renklerden oluşuyor, örneğin sonbahar akçaağacı muhteşem yanmış turuncu rengidir.

 

Uzmanlar naturel gri gibi sonbahar-kış renklerini dikkat çekici tonlarla birleştirmenizi öneriyor. Muhteşem tozlu soluk pembe sonbahar ve kış için öne çıkan popüler bir tondur. Nötr renkleri daha güçlü ve derin renklerle eşleştirme fikri vardı. Bu sezon için pistlerde büyük bir sürpriz vardı o da neon yeşil renk idi. Daha önce ifade ettiğimiz gibi önümüzdeki sezonda daha parlak renkler çok moda olacak. Sonbahar için beklenmedik bir renk vardı turkuaz. Normalde turkuaz yaz ayları için sıklıkla kullanılıyordu ama bu yıl sonbaharda da kendini gösteriyor. Bu yaz son derece popüler olan sıcak fuşya tonu hiçbir yere gitmiyor aynı şekilde trend olmaya devam ediyor. Şimdi de 2023-2023 sonbahar-kış moda renklerine göz atalım.

 

2022-2023 Yılının Moda Renkleri

 

1.Sıcak Pembe

 

 

Normal klasik pembeden çok farklı özellikler barındırmaktadır. Sıcak pembeyi 2021-2022 kış sezonunda kullanabilirsiniz. Pembe tonlarını seven bir bayansanız arayıp da bulamadığınız fırsat olabilir.

 

2.Gümüş Rengi

 

 

Gümüşü daha çok montlarda gördük ve montlara çok güzel oturmuştu. Montlardan hariç bazı parçalarda daha seyrek olarak kullanılmıştı. Yine canlı bir özellikte tonu olan bu renk 2022 yılında çok moda olacak. Ayrıca saç rengi olarak da yükselişini sürdürmektedir.

 

3.Turkuaz Rengi Trendi

 

 

Turkuaz rengini sonbahar ve kışın genelde görmezdik ama bu sene durum çok farklı. Sonbahar mevsiminde de turkuazı göreceğiz. Turkuaz çok fazla giyim parçasına anlam katacak gibi duruyor.

 

4.Kırmızı Gül Rengi Modası 2023

 

 

Gül renginden ilham alarak ortaya atılmış bir fikir. Kırmızının özel bir tonu olduğunun altını çizelim. Desenlerle beraber çok hoş bir görünüm oluşturuyor.

 

5.Balet Terliği Rengi Eğilimi

 

 

Baletler her zaman bu renkte bir terlik kullanıyor. Tasarımcıların dikkatini çekmiş olacak ki bunu elbise, pantolon, ceket gibi giyim tarzlarına da entegre ettiler. Kesinlikle beğenilecek renkler arasında üst sırada geliyor. Çok yaratıcı bir bakış açısı 2018 yılına damgasını vurabilir.

 

6.Nar Şurubu (grenadin) Rengi

 

 

Grenadin yani nar şurubu rengi. Çok renkli ve  parlak. Özellikle renkli gözlü bayanlara çok yakışıyor. Özel bir gece için bu tonu kesinlikle deneyin derim. Kışkırtıcı, baştan çıkarıcı, büyüleyici olarak tanımlamak yanlış olmaz. Tam  bir bayan rengi. 2023 yılında çok çok fazla böyle kıyafet göreceğiz.

 

7.Açık Renk Tonları

 

 

Yanık  tereyağı rengi olarak ifade edilen bu açık renk tonları gösterişli. Kazak ve örgü tarzlarında çok fazla karşımıza çıkıyor. Renk uyumlu bir kombinasyonla güzel bir görünüm oluşturabilir.

 

8.Koyu  Tonlar

 

 

Çok fazla koyu olmadan kullanabileceğiniz bir fikir. Çok etkili olmasa da bazı parçalarda gördüğümüzü ifade edelim. Beğenilmesi birazcık tartışmaya açık diyebiliriz.

 

9.Koyu Mavi Rengi Trendi

 

 

Koyu   parlak bir mavi. Özellikle kadife tarzlarda sıklıkla kullanılıyor. Bu tonla beraber parlak taşlar kullanılması çok fazla gördüğümüz bir durumdu. Eden diye soracak olursanız çünkü çok güzel bir kombinasyon sağlıyordu.

 

10.Nötr Gri

 

 

Nötr tonlarla ilgili yukarıda fikirler beyan ettik. Nötr gri bağımlılık yapabilir şimdiden söyleyelim J Desenlerle beraber nötr gri görünümü çok iddalı hal alıyor. Pistlerde de fırtına gibi estiğini söyleyebiliriz.

 

11.Gölgeli Ladin Rengi

 

 

Bir bitkiden alınarak ortaya çıkarılmış bir yansımadır. Koyu renkler içinde sıkıldıysanız ama yine de koyu renk özellikli bir şey denemek istiyorsanız gölgeli ladin rengini kullanın deriz. Çoğu kişi tarafından beğeniyle karşılanmış alkışlanmış bir tondur. Sizde bu tonu severek kullanacaksınız.

 

12.Canlı Mavi

 

 

Mavinin tonlarını tek tek açıklıyoruz. İlki canlı mavi diğeri de parlak mavi. Açık  tonlu ama dinamik görünümlü. Genelde montlarda hayat buldu. Kış günlerinde koyu renk giymekten sıkılanlar için tasarlandığı açık ve netti. Renkli bir iseniz tam isabet diyebiliriz.

 

13.Altın Kireç Rengi Modası 2023

 

 

İsmi biraz değişik gibi gelse de çok güzel özellikte bir ton. Çoğu elbisede bu renk tonu çok güzel bir şekilde yansıtılmış. Kombin yaparken de dikkatli tonlarla eşleştirilmeli.

 

14.Çikolata Kahverengi

 

 

Çikolata kahve rengi daha çok saç rengi olarak kullanılıyordu. Bu ayrıntıyı gözden kaçırmayan modacılar soğuk günler için çikolata kahverengiyi eteklerde, üstlerde, montlarda sıklıkla kullandı. Bu da bize bu senenin renk eğilimini ortaya çıkardı.

 

15.Parlak Mavi

 

 

Mavi renk biraz klasik ve temel renk olsa da her zaman yakışan bir trendir. Parlak renklerin 2022 yılında çok popüler olacağını söylemiştik hal böyle olunca da parlak mavide pistlerde yerini aldı.

 

16.Sonbahar Akçaağacı Rengi

 

 

Tek kelime ile bu tona bayılacaksınız. Çok fazla hoşuma giden bu renk karşıdaki kişi tarafından da çok beğeniliyor. Sonbahar akçaağacı rengi ismiyle karşımıza çıktı. Fotoğraftaki pantolonun rengi bunu belirteyim. Kurumuş yaparak renginin parlak görünümü diyebilirim. Sonbahar ve kış sezonunda bu rengi kullanarak hem cinslerinize fark atabilirsiniz.

 

2022 Sonbahar Kış Trendleri

 

17.Lila Rengi

 

 

Koyu özellikli renkler soğuk aylarda daha çok tercih ediliyor bunu bilen modacılar lila rengini sıklıkla kullanmışlardır. Lila çok fazla şans bulmasa da bu sezon çok fazla öne çıkacaktır.

 

18.Limon Rengi

 

 

Limon renginin birazcık koyu tonu herkesten tam not aldı. Defilede bu renk ile tasarlanmış elbisede çok ilgi gördü. Bir rengin bir elbiseyi nasıl değiştirdiğinin  kanıtı idi. Koyu sarı bazlı bu renge sizlerde şans verin deriz. Önümüzde ki sezon için gardıroplarınız da bu renkli bir kıyafet kesinlikle bulunsun.

 

19.Altın Zeytin Rengi

 

 

Sarı özellikli zeytinde ilhamını almış bir renk. Doğadaki renkler bize sürekli ilham olmaktadır. Klasik zeytin rengi siyah veya kahverengidir. Bu ise altın renkli zeytin rengidir. Sonbahar için çok ideal bir tondur. Güzel düşünülmüş bir renktir. Kıyafetlere de gerçekten hayat vermektedir.

 

20.Açık Pembe Tonları

 

 

Pembe renge direk bayan rengi olarak bakılır. Soğuk günleri birazcık ısıtacak ton açık pembedir. Açık pembeyi günlük olarak da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Sademsi yansıtıcı bir tondur.

 

21.Yoğun Parlak Siyah

 

 

Bu yıl için özellikle siyahın yoğun ve parlak tonuna dikkat çekilmiş. Klasik siyahtan çok farklı özellikleri var. Deri stillerinde bu siyah renk harikalar yaratmaktadır. Sonbahar ve kış için bu rengi kaydedin.

 

22.Asit Yeşili

 

 

Asit yeşil görüldüğü üzere diğer yeşil tonlarına göre çok daha dikkat çekicidir. Asit yeşili ile bayan vücuduna çok fazla seksilik katabilir. Yeşil özel tonudur denebilir. Günlük hayatta bu tonu pek göremeyiz. 2022-2023 sonbahar-kış renk trendidir. Transparan giyim tarzlarında çok fazla göreceğimiz bir öneri.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?