2022-2023 Sonbahar-Kış Moda Trendleri

2022-2023 Sonbahar-Kış Moda Trendleri

İçindekiler

Muhtemelen sonbahar-kış sezonu için dolabınızı yenilemek için giyim parçaları bakıyorsunuzdur. Alışverişe başlamadan önce 2022-2023 sonbahar-kış moda trendlerine göz atıp bilgi sahibi olup ona uygun hareket etmek çok yerinde tercih olacaktır. Pistlerde bu yıl çeşitlilik vardı. Boho kıyafetlerden resmi kıyafetlere ve bayan elbiselerine kadar her şeyden biraz vardı. Bu yaz 90’lı yıllardan geri dönüş yaşadık aynı 2022-2023 sonbahar-kış moda trendlerinde bekliyoruz. Ayrıca 70’li yılların stillerinden de izler vardı.

Pistlerden diğer bir önemli eğilim ise göz kamaştırıcı parçalardı. Parlaklık ve payetler birçok üst düzey koleksiyonda mevcuttu. Düzenli elbiseler, yoğun süsler, kıvılcımlı ayakkabılar ve aksesuarlar önümüzdeki sezonun en büyük parçalardan bazılardır. Metalik kıyafetlerde 2022 yılında çok popüler olacak. 2023 yılının moda trendleri olarak metalik gümüş renginde katlar, pantolon, etek ve daha fazlası hüküm sürmesi bekleniyor. Birçok sonbahar şovunda zengin kadife kumaşlar ve altın renginde elbiseler görüldü. Kadife, geçen yıl tekrar geri dönüş yaparak moda olmuştu. Kadifenin egemenliği 2022 yılında da sürmeye devam edecek.

 

 

Kış günleri için ise kalın, rahat trençkot tarzları öne çıktı. Resmi eğilimlerde ise ofis de kullanılacak tasarımlar daha fazla kendini gösterdi. Çoğu tasarımcı, çalışan kadınlar üzerine yoğunlaşarak şık parçalar ortaya koydu. Kariyer odaklı çalışan kadınlara yenilikçi kesimler, sert giysiler, örgü kalem etekler, gömlekler tasarlamışlardı. Önümüzdeki sezon alıveriş yaparken çok eğlenceli zamanlar geçireceksiniz diye düşünüyorum. Şimdi de 2023 yılının moda trendlerine bakalım.

 

2023 Yılının Moda Trendleri

 

1.Saçaklı Parçalar

 

2018 giyim modası
Moda trendleri 2020-2021 güz-kış

 

Giyim parçalarının birçoğunda saçaklar mevcuttu. Saçaklar kıyafetlere hareketlilik ve canlılık katmıştı. Sizlerde bu bilerek alışveriş yapın. Bu şekilde saçaklı etekleri ve ceketleri alıp gardırobunuza koyun ve yeni sezona hazır hale gelin.

 

2.Sonbahar Çiçekleri

 

2018 bayan giyim modası
2022 kış bayan giyim modası

 

İlkbahar için gördüğümüz çiçekler sonbahardaki moda ürünlerini de süslüyorum gayet de hoş görünüyor. Renk renk çiçek tasarımlarını taşımaktan korkmayın çekinmeyin. Çünkü yeni sezonda sıklıkla bu tasarımlara rastlayacağız.

 

3.Metalik Gümüş Trendi

 

moda kıyafetler 2017-2018
Metalik gümüş modası 2020 kış

 

Metalik gümüş renkler elbiselerde çok ön planda. Parlaklığın moda olması ile beraber metalik gümüş renkli stillerde yerlerini aldı. Metalik gümüş trendini artık çok sık göreceğiz.

 

4.Siyah Parlak Tasarımlar

 

moda trendleri
siyah parlak kıyafet modası 2020

 

Tek başına siyah renk değil. Siyahla beraber parlak yansımaların olması lazım bu şekilde sanki deri görünüm veren tarzlar 2020 sonbahar-kış moda trendlerinden.

 

5.Çalışan Bayanlar İçin Tasarım

 

2017-2018 moda eğilimleri
2020-2021 güz kış moda eğilimleri

 

Günümüzde bayanların işe hayatına katılma oranı çok yüksek. Bu durumdan dolayı da modacılar çalışan bayanlar içinde en güzel ve en rahat elbiseleri derlemişlerdi. Geçen yıllarda bu durum çok fazla ihmal edilirdi ama artık çok daha dikkate alınıyor. Mavi renklerin çalışan bayanlara her açıdan uygun olduğunu da belirtelim.

 

2022 Sonbahar Kış Trendleri

 

6.Galaktik Prenses Tarzı Elbiseler 2023

 

moda eğilimleri
2020 moda eğilimleri

 

Desenler, taşlar, hafif parlaklık bu şekilde prenses görünümlü elbiseler ortaya çıkarıyor. Kesim olarak da son derece vücuda uygun diz üstü galaktik prenses elbiseler bu sezon favoriniz olacak.

 

7.Puantiyeli Harika Elbise

 

moda trendleri 2018
Puantiyeli elbise trendi 2020-2021

 

Puantiyeli çift renkli elbiseler yine ön planda. Kesimi geniş, uçuşan, tek omuzlu görünümler yaygınlaşacak. Genel anlamda da çok beğendiğimizi söyleyebilirim.

 

8.Sıcak Tutan Triko Tarzları

 

kıyafet modası 2017-2018
Kıyafet modası 2020

 

Soğuk günler için triko tarzları çok önemli. Aklımızda olan trikodan farklılıklar var yalnız. Salaş, düzensiz, geniş kollu trikolar geliyor. Soğuk havalarda bizi hem şık gösterecek hem de sıcak tutacak.

 

9.Plastik Tarzı Malzemeler

 

moda eğilimleri 2017-2018 güz
2020 moda trendi

 

Rengarenk çizgilerle oluşturulmuş uzun kaban tarzları yumuşak plastikten yapılmış. Plastikten olmaz demeyin gördüğünüz gibi bal gibi de oluyor. Plastik malzemeden yapılmış bu görünümler gayet tatlı diyebiliriz. Üzerindeki desenlerden dolayı plastik olduğunu bilemezsiniz bile.

 

10.Yamalı Harika Stiller

 

kış modası 2018
2020 kış modası önerileri

 

Yama yama farklı renk ve desenlerden oluşan elbiseler 2023 kış sezonun önemli bir eğilimi. Salaş ipli tarzı ve renkleri ile güçlü bir moda eğilimi sizde bu öneriye kulak verebilirsiniz.

 

11.Dokulu Çorap

 

2018 kış modası bayan
2020 kış trendleri

 

Elbiselerimiz altında çoğu zaman atladığımız ya da pek ilgi göstermediğimiz çoraplar. Bu senenin elbise altı önerisi dokulu çoraplar. Desenli daha kalınca dokulu tarzdaki çoraplar çok favori. Birçok elbisenin altında bu çoraba rastladık.

 

12.Kırmızı Gül Rengi

 

kırmızı modası 2018
2020- 2021 yılında kırmızı modası

 

Kırmızı gül rengi pantolonlar, montlar, eldivenler hepsi bu sene çok çok popüler. Kırmızı gülün renginden ilham alarak bu parçalara nakşedilmiş tonlar çok etkileyici gözüküyor. Kırmızı renkle monokromatik görünüm elde edebilirsiniz.

 

13.Denim Parçalar

 

giyim trendleri 2017-2018
2020 giyim trendleri

 

Denim parçasız bir sezon hayal edemiyoruz. Kot özellikli bu parçalar her açından zenginlik sağlıyor. Bir nevi klasikler arasında yer alıyor. Denim parçalar olmadan sezonu tamamlamak zor. Bunu bilen modacılar da bununla ilgili öğelere yer verdi.

 

14.Siyasi Sloganlı Üstler

 

sloganlı üst modası
siyasi sloganlı kıyafet trendi

 

Siyasi mesajlar içeren üstler artık çok fazla revaçta. Genel ifadelerle dikkat çekerek üstünüzdeki mesajları herkese okutacaksınız böylelikle herkes sizi fazlasıyla hissedecek.

 

15.Çizgi Desenli Tasarımlar

 

giyim modası fikirleri
bayan giyim modası 2020-2021 kış

 

Farklı renkli çizgilerle kış günü için kazak tarzları oluşturulmuş. Klasik kazakların aksine renklerle canlılık ve aydınlık tasarımlar oluşturulmuş. Çizgiler anlam yüklemiş diyebilirim.

 

16.Boho Tarzı Modası 2023

 

sonbahar trendleri
Sonbahar trendleri 2020

 

Yöresel sitiller her zaman var, var olmaya da devam edecek. Rahat görünümler ve renklerle boho tarzı modası devam ediyor. Bu rüzgara sizde kapılabilirsiniz.

 

17.Omzu Açık Elbise Modası 2023

 

tek omuzlu elbise trendi 2018
Tek omuzlu elbise modası

 

Bir omzu açık elbiseler baştan çıkarıcı  gerçekten. Tek omzu açık bu elbiselerin bayan vücuduna çok fazla yakıştığını düşünüyoruz. Gayet yerinde bir tercih olabilir. Gardırobunuza bu modelli elbiseleri kesinlikle alın.

 

18.Deri Pantolonlar

 

2018 trendler
Renkli parçalarla deri modası 2020-2021

 

Birkaç renk oluşan deri pantolonlar sonbahar ve kış günlerine hareket getirecektir. Çok beğendiğimi ifade etmeliyim. Yeni sezona girerken bu özellikli deri pantolonları gardıroplarınıza yerleştirin. Güzel kombinlerle deri pantolonları kullanabilirsiniz.

 

19.Seksi Bel Ayrıntılı Tarzlar

 

sonbahar kıyafet modası 2017
2020 sonbahar bayan giyim modası

 

Hafif küçük ayrıntılar gerçekten önemli tarzlar katmış. Seksi bel ayrıntısı bambaşka noktaya taşımış görünümü. Sizlerde seksi görünmeyi seviyorum derseniz kullanabilirsiniz.

 

20.Saf Altın Rengi Elbise Modası 2023 Kış

 

2018 kış modası
Altın renk modası 2020 kış

 

Mevsim soğuk bu günleri güzel önerilerle ısıtmak gerek diye düşünmüşler. Altın rengi elbiseler çok göz kamaştırıcı, ayrıca gittiğiniz her ortamda ilgiyi üzerinize toplayacaksınız. Özel günler için çok iyi bir fikir olacağı kesin.

 

21.Parlak Seksi Tasarımlar

 

parlak elbise 2017-2018
2020-2021 kadın moda trendleri

 

Yukarıda da belirttik parlak tasarımlar 2022 kışının moda trendi. Parlak ,kısa, seksi parçalar  çok mükemmel görünüyor. Bu öneriyi sizlerin de çok beğendiğini düşünüyorum. Bu tasarımların önümüzdeki günlerde çok fazla yaygınlaşacağını düşünülüyor.

 

22.Sokakta Kullanım İçin Pijama Tarzları

 

2018 kış moda önerileri
Kış modası 2020

 

Pijama tarzlarını daha önceki zamanlarda gördük. Modacılar bir adım daha ileri giderek bu görünümleri sokak stillerine uyarladılar artık sokakta bu stilleri kullanabilirsiniz.

 

23.Güçlü Görünüm İçin Takım Elbise

 

moda eğilimleri 2018
Moda trendleri kadın 2021-2022

 

Açık renklere parlak görünüm eklenerek resmi davetler için tasarlanmış takım elbise. Bazı durumlar zorunluyuz takım elbiseyi giymeyi bugünleri düşünerek modacılar bu öneriyi ortaya koymuşlar. 2023 yılında bu şekilde takım elbiseleri sıklıkla göreceğiz. 2023 sonbahar-kış moda trendleri fikirlerine aşağıdan da göz atamaya devam edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?