Türk Kahvesi Saç Rengi Bilinmesi Gerekenler!

Türk Kahvesi Saç Rengi Bilinmesi Gerekenler!

Tüm saç rengi seven bayanlara merhaba diyerek konumuza başlamak istiyorum. Bugün ki konumuz Türk kahvesi saç rengi. Esin kaynağı olarak severek her gün tükettiğimiz içeceğin rengi saçlarımıza hayat veriyor. Son dönemde birçok ünlünün kullanması ile beraber çok fazla öne çıkan renkler arasında diyebiliriz. Türk kahvesi rengi koyu saç rengi seven bayanlar için müthiş bir ton özelliği taşımaktadır.

Birçok bayanın deneyip de vazgeçemediği renkler arasında şimdiden girdi diyebiliriz. Bu rengi birçok kişi de efsanevi Tük kahvesi olarak bilmektedir. Önümüzdeki günlerde de çok daha fazla kişide bu tonu göreceğiz gibi duruyor. Saç renk uzmanı olarak her hafta bu saç rengini soran birçok bayanın olduğunu da söylemeliyim. Şimdiden gelin hep beraber bu kahve tonunun ayrıntılarına bakalım.

 

 

 

Türk Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır, Kimlerde Güzel Durur?

 

Bu konuda farklı düşünenler çıkabiliyor ama size en net bir şekilde açıklama yapalım. Birçok kişiyi incelediğimizde bu rengin beyaz cilt tonuna sahip bayanlara uyum sağladığını görüyoruz. Koyu ya da koyuya yakın ten renklerinde bu ton gitmiyor. Açık ten özelliğine sahipseniz deneyebilirsiniz. Bunun tam tersi cilt tonunuz var ise uzak durmanızda fayda var.

Parlaklığı ve akıcı görünümünü cilt tonunuzla birleştirdiğinizde ortaya çok iyi sonuçlar çıkacaktır. Her zaman uyumunun güzelliği getirdiğini unutmayın ve bu noktaya dikkat edin.

 

 

 

Bu Rengi Kullanan Ünlüler Kimlerdir?

 

Ünlülerin kullandıkları renkler bize ilham kaynağı oluşturmaktadır. ilk onlarda nasıl durduğuna bakarız, hoşumuza giderse araştırırız ve kendimiz için uygunsa deneriz. İşte son dönemde bu rengi kullanan ünlü isimler Cansu Dere, Sibel Can ve Fahriye Evcendir. Bu üç isim en öncü isimdir, bunlardan başka birçok yerli yabancı yıldız isim bu saç rengini kullanmaktadır. Bu üç isime bu rengin çok yakıştığını da ekleyelim. Göz atıp incelemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

Türk Kahvesi Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Bu konuda bilgi vererek işinizi kolaylaştıralım. Markalar ve numaraları aşağıdaki sıraladık, bunları alarak hızlı bir şekilde bu tona ulaşabilirsiniz.

 • Loreal Excellence 5.15 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 29.99 TL)
 • Akos 5.3 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 18.99 TL)
 • Exicolor 4.7 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 18.99 TL)
 • Koleston 5.37 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 27.99 TL)
 • Nevacolor 4.07 Türk kahvesi tüp saç boyası (fiyatı: 7.32 TL)

 

 

 

Türk Kahvesi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Elde edilmesi son derece rahattır ve sıkıntısız. Yukarıda size sunduğumuz boya markasından birinden alarak klasik boyama kurallarını uygulayarak elde edebiliriz. Saçlarınız koyu özellikte ise bu renge geçiş son derece kolay olacaktır. Şayet açık renklerden geçiş yapılacaksa ikinci boyamada renk tam oturabilir.

Risk almak istemeyen bayanlar için is kuaför akla gelen diğer tercih olacaktır. Yukarıda belirttik o boya numaralarından alarak çok daha ekonomik bir şekilde bu saç rengine sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bakır Kahve Saç Rengi ve Detayları

 

 

 

Bu Saç Renginin Bakımı İçin Neler Yapmalı?

 

Diğer renkle oranla bakımı daha kolaydır ve pek akma yapmaz. Yalnız parlaklığı ve ışıltısı için bakım isteyen bir tondur. İşte ilk günkü gibi özelliğini korumasını istiyorsanız yapmanız gereken bakım şöyledir;

Renkli saçlar için olan şampuan kullanın: Gelişi güzel şampuan kullanmayın, tam tersine kaliteli ve renkli saçlar için olanlardan kullanın. Bu şekilde saç boyanızın ömrü ortalama birkaç haftada daha uzun olacaktır.

Çok sık saçlarınızı yıkamayın: Bazı bayanlar her gün saçlarını yıkıyor bu son derece zararlıdır. Saç boyanızı çok kısa süre kullanırsınız. Bunun yerine haftada en fazla 2 ya da 3 kere duş almanız yeterli olacaktır.

Saç bakım maskesi uygulayın: Doğal ya da herhangi bir ürünün kaliteli saç maskesini alıp haftada bir kere düzenli olarak kullanabilirsiniz. Çok fazla saç renginize katkı sağladığınızı göreceksiniz.

Sıcak su yerin soğuk su tercih edin: Sıcak su boyayı hızlı bir şekilde akıtır ve görünümü matlaştırır. Bunun içinde mümkün olduğu kadar soğuk su ya da ılık su tercih edin.

Saç kremi tercih edin: Krem saç boyasını sabitler ve korunmasına yardımcı olur. Yapılan birçok çalışmada saç kreminin ömrünü uzattığı kanıtlanmıştır.

 

 

 

Türk Kahvesi Saç Rengine Yakışan Saç Modelleri

 

Uyumlu saç modeli en temel kuralın başında gelir. Rengi gösteren saç stilidir, bu altın kuralı unutmayın. Saç şeklinizle beraber saç renginiz uyumlu olursa ortaya çok güzel bir görünüm çıkacaktır. Bu parlak renkle beraber kullanacağınız saç modelleri ise şöyledir;

 • Ultra düz saç stilleri
 • Hafif dağınık saç modeli
 • Uzun dalgalı saç modelleri
 • Maşalı saç modelleri
 • Ortadan ayrık sade saç stilleri
 • Katlı saç modelleri
 • Çok hafif dalgalı saç modelleri

İlginizi Çekebilir: Altın Kahve Saç Rengi ve Modelleri

 

 

 

Türk Kahvesi Saç Rengini Kullananların Yorumları

 

Türk kahvesi kullananlar düşüncelerini paylaştı. Yapılan yorumları sizler için ayrıntılı bir şekilde paylaşıyoruz. İşte bu rengi deneyenlerin tecrübeleri

Ayten diyor ki: Fahriye Evcen’den esinlenerek denemiştim bu tonu çok yakıştı bana süper gerçekten. Ayrıca bakımı da çok kolay kesinlikle tavsiye ederim. Çok güzel bir parlaklığı var buna bayılıyorum. Kahve tonu hastalarına şiddetle önerilir.

Meral diyor ki: Çok göz alıcı bir görünümü var kesinlikle denenmeli. Birçok kahve tonunu kullanmak biri olarak en güzellerinden biri diyebilirim.

Sevgi diyor ki: Birçok ünlü de tercih ediyor, bende kuaförüme söyledim. Belli bir süre yaptırdım sonuç beklediğimden de öte çıktı. Çok güzel bir etki oluşturuyor. Bir düşünün, bakın, araştırın derim.

Gamze diyor ki: Koyu olsun diye bir renk arıyordum bu tonla karşılaştım. Yaptırmaya karar verdim güzel ama ben daha alışamadım.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?