2023 Banyo Modelleri ve Banyo Dekorasyonu

2023 Banyo Modelleri ve Banyo Dekorasyonu

İçindekiler

Evlerimizdeki bölümler bizim için çok değerlidir. Çünkü zamanımızın büyük bir bölümü bu noktalarda geçmektedir. Biraz zevk ve estetiğe önem veriyorsanız o zaman birçok noktada seçici olmanız çok doğaldır. İşte bugün banyolar hakkında önemli fikirler vereceğiz. Banyo modelleri ile ufkunuz genişleyecek ve eviniz için en uygun olanı daha kolay bulabileceksiniz. Banyo tasarımları önem isteyen bir noktadır, bu bölümde yorgunluğumuzu attığımız için daha iyi seçeneklerle dekore etmeliyiz.

Kullandığımız malzemeler, fayanslar, banyo dolabı, aynası ile beraber renk ve desen açısından uyumlu olmalıdır. Bu noktada ortada çıkabilecek uyumsuzluklar kötü bir görünüm oluşturacaktır. Atalarımızın yani Osmanlı’nın temizlik kültüründe bu noktaların önemi bir yeri vardı.

Bu temizlik noktaları harika bir şekilde beziyor, müthiş desenlere yer veriyorlardı. Osmanlı esintileri günümüzün banyolarında çok fazla etki gösteriyor ve birçok parçada bunu görüyoruz. Bu noktadan ilham alabilirsiniz.

Günlük yaşadığınızın stresin atılma noktaları olan bu alanları biraz daha rahatlatıcı etkilerle döşemek sizler için çok yararlı olacak. Bu şekilde döşenen yerlerden duş keyfinizi bölüp çıkmak istemeyeceksiniz. Duş alırken kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Birçok banyo tasarımı güzel olmadığı için bir an duşumu alıp çıkayım mantığında oluyor insanlar. Bu da gün boyu yorulan vücudumuz için çok zararlı etkilere sahip malesef. Şimdide tüm detaylara hep beraber bakalım.

 

 

 

 

Banyo Modeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

 

  • Rahatlatıcı renkler seçilmeli, renk uyumuna dikkat edilmeli. Koyu renklerden mümkün olduğu kadar uzak durmalı.
  • Fiyat araştırması yapmalı, kampanyalar takip edilerek indirimlerden yararlanmalısınız.
  • Banyonuzun ölçülerine göre doğru yerleştirmeler yapılmalı. Banyonun büyüklüğü, küçüklüğü için tercihler değişmektedir.
  • Kolay temizlenme özelliği olan modeller tercih edilmelidir. Bunun yanında en ufak kiri belli eden yapılardan uzak durulmalıdır.
  • Modern ve şık tasarımlara önem verilmelidir. Yani her yıl desenler ve modeller değişmektedir. Buna göre seçimler yapılmalıdır.
  • Banyo dolabı, lavabosu, aynası kullanışlı olmalıdır. Bu parçalar estetik özelliklere sahip olmalıdır.
  • Banyo şekline göre dizaynlar yapılmalıdır. Gelişigüzel tasarımlardan uzak durun.

 

 

 

 

Banyo Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

 

Bu noktaya açıklık getirerek kafanızda belli bir miktar olsun. Öncelikle kesin bir miktar vermek çok zordur. Çünkü herkesin beklentisi çok farklıdır. Ayrıca büyüklüğü, tercihler gibi fiyatları etkileyen birçok unsur vardır. Bunun içinde size ortalama bir rakam söyleyeceğiz. Bu rakamlarda değişiklik gösterebilmektedir. Banyo fiyatları ortalama 26500 TL ile 285000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat normal daireler için geçerlidir. Çok lüks seçimlerde bu fiyatlar 4-5 katına kadar katlanabilmektedir.

 

 

 

 

Tüm Banyo Modelleri Kataloğu

 

1.Modern Banyo Modelleri

 

 

 

 

Son dönemde artık modern şekiller önem kazanmaktadır. Her yerde olduğu gibi dekorasyonda da bu detaylara fazlasıyla dikkat edilmektedir. 2021 ve 2022 yılında modernlik çok daha fazla ön planda olacaktır. Bu evlerimizin her bölümünde kendini fazlasıyla hissettirecektir.

 

 

2.Küçük Banyo Modelleri

 

 

 

 

 

 

Yeterli büyüklükte bir alanınız yoksa buna göre akıllı tercihlerle durumu çözeceksiniz. Alanın küçük olması demek iyi olmayacağı anlamına gelmez. Tam tersine doğru kullanımlarla ortaya güzel sonuçlar çıkabilir. Bunun için sizlere yukarıdaki beş model örneği verdik bunlardan ilham alabilirsiniz. Fayans Modelleri ve Fiyatları İçin Tıklayınız

 

 

3.Beyaz Banyo Modelleri

 

 

 

 

 

 

Beyaz banyo modelleri temizliğin ve sağlığın simgesidir. En ağırlıklı kullanılan renklerin başında gelmektedir. Tümden beyaz yerine hafif başka açık renklerle kombin yaptığınızda daha güzel görünümler elde edersiniz. Ağırlıklı beyaz görünümlerde ferahlık ve zindelik göstergesidir.

 

 

4.Koçtaş Banyo Modelleri

 

 

 

 

 

 

Koçtaş dekorasyon alanın öncü firmalardandır. Çok şık tasarımları mevcuttur. Geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyat seçenekleri ile birçok şehirde faaliyettedir. Koçtaş mağazalarının indirimlerini takip ederek istediğiniz banyo stilini çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Markanın modellerine göz atmadan seçim yapmayınız.

İlginizi Çekebilir: Tüm Dolap Modelleri İçin Tıklayınız.

 

 

5.Vitra Banyo Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

Vitra banyo modelleri çok şık ve etkileyici tasarımlara sahip. Detaylara çok önem veren markanın 2023 yılı için çıkardığı renkler ve desenler görülmeye değer. Türkiye’nin birçok yerinde mağazasında satışa sunuluyor. Markanın özel indirimleri de olmaktadır. Bu indirimlerle beraber taksit seçenekleri de mevcut.

 

 

6.İkea Banyo Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

İsveç markası İkea’nın modelleri görülmeye değer. Markanın modellerini görmeden son kararınızı kesinlikle vermeyin. İyi bir araştırmadan sonra seçim yapın. Bunun için İkea’nın bazı modellerine yer verdik, göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

7.Döşenmiş Banyo Modelleri

 

 

 

 

 

 

Döşenmiş tasarımlardan şık fikirler sunduk bunlar arasından seçimler yapabilirsiniz. Yukarıdaki fikriler size esin kaynağı olacaktır bunlara göre kendi evinizdeki bölümü tasarlayabilirsiniz.

 

8.Gri Banyo Modelleri

 

 

 

 

 

 

Beyaz renkten sonra en fazla tercih edilenler arasında gri renk gelmektedir. Gri kiri belli etmez ve çok fazla temizleme ihtiyacı hissettirmez. Bundan dolayı da bayanlar açısından daha fazla tercih edilmektedir.

 

9.Çanakkale Seramik Banyo Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

Çanakkale Seramik çok uzun yıllardır dekorasyon alanında faaliyet gösteren bir markadır. Çok kaliteli tasarımları ve estetik görünümleri ile herkesi fazlasıyla mest ediyor. Bu markanın birbirinden değişik stilleri mevcut. Renk ve desen seçeneğinin fazla olması sizi kesinlikle kararsızlığa sürükleyebilir.

Uzun yıllar kullanacağınız bir model olursun diyorsanız kesinlikle Çanakkale Seramik markasını tercih etmelisiniz. Birçok şehir de bu markaya ulaşabilirsiniz. Ödeme kolaylığı ve taksit seçenekleri de sunan firma, her türlü kolaylığı sağlıyor. Ayrıca destek içinde hizmetleri tam not alıyor.

 

 

10.2023 Yılının En Tarz Stilleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. bütün evim soyulup yapılacak.muğla ulada.evimiz çok eski.buraya hizmetiniz varmıdır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?