2023 Sonbahar Kış Trendleri

2023 Sonbahar Kış Trendleri

İçindekiler

Bu yazımızda sizler için 2023 sonbahar- kış trendleri hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz gibi New York moda haftası sayesinde bu senenin sonbahar-kış modası hakkında bilgi sahibi olduk. Bizde sizler için New York moda haftasında ön plana çıkan detayları bir araya getirdik.

Kürk Tutkusu

2022 yılının kış aylarında trend olacakların başında hiç şüphesiz kürkler geliyor. Leonardo Di Caprio’nun oynadığı Diriliş filminin bu trende ne kadar etkisi olduğu bilinmez ama kürkler 2023 sonbahar-kış trendleri arasında kendisini üst sıralarda gösterecek. Üstelik bu sene kürkler klasik renklerin dışına çıkacak. Yani istediğiniz her renk kürkü giyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken detay ise kürkünüzün boyutu olacak. Ne kadar büyük bir kürk tercih ederseniz o kadar iyi bir görüntü elde edeceksiniz.

Toprak Tonları

Bu senenin sonbahar kış trendleri arasında ön plana çıkan bir diğer detay ise toprak rengi tonlarının bolca kullanılacak olması. Özellikle Polo ve Karen Walker gibi markalar bu renkleri bu sezon koleksiyonlarında oldukça fazla kullanıyorlar.

toprak-renkleri

Karışık Desenler

New York moda haftasında ön plana çıkan detaylar arasında göze karışık desenler de çarpmakta. Birçok önemli marka, koleksiyonlarında karışık desenleri çokça kullanmakta. Fakat bu karışık desenler oldukça şık görünebildiği gibi oldukça tehlikeli de olabilmekte. Bu yüzden kıyafet seçiminizde dikkatli olmanızda fayda var.

karisik-desenler

Asimetrik Trend

2023 sonbahar kış trendleri arasında simetri hastalarını üzecek bir detay da ön plana çıkmakta. Çünkü bu sezon simetri bir trend olmaktan çıkmakta, asimetrik kıyafetler tercih edilmekte. Birçok tasarımcı uzun bir zamandır simetrik kıyafetleri sıradan olarak görmekte. Bundan dolayı da bu sezon asimetrik etekler, tek omuzlular daha çok ön plana çıkıyor.

asimetrik-etek-modasi-sonbahar

Dantelin Güzelliği

Elbette millet olarak dantellere oldukça alışkınız. Bu sezon ise alışkın olduğumuz dantelleri kıyafetlerde sıklıkla göreceğiz. Tabi ki kıyafetler tamamen dantelle kaplanmayacak fakat küçük detaylarla kıyafetlerde kendine yer bulacak.

dantelli-kiyafet

90’lara Dönüş

Son birkaç yıldır aksesuarlarda kendine yer bulan 90’ların trendleri bu yılda kendini kıyafetlerde gösterecek. Bu sezon ise özellikle 90’lardan baskılı ve logolu sweatshirtler ön plana çıkacak.

90-lar-sweatshirt

Ayrıca 2023 Sonbahar-Kış Ayakkabı Trendleri konumuzu da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?