6 Numara Saç Kesimi ve Modelleri

6 Numara Saç Kesimi ve Modelleri

İçindekiler

6 numara saç için orta uzunluğa yakın bir tarzdır. Yani kısa bir saç modelinden sıyrılarak biraz daha orta boy görünüme kavuşmuştur. 6 numara saç kesimi son zamanlarda daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bunun da en önemli nedeni rahat kullanımı ve yüze çok hoş bir görünüm vermesidir. Stil sahibi erkeklerin deneyip de vazgeçemediği numaralardan biridir. Çok kısa saç stilleri size göre değil ise size de tavsiye ederiz.

İsmi nereden geliyor diyenler olabilir, tarak uzunluğundan dolayı bu adı almıştır. 0 numaradan yukarılara çıkıldıkça saç uzunluğu artar. 0 yaklaştıkça da gittikçe kısalır ve kel diye tabir edilen 0 numara olarak isimlendirilir. Şimdi de bu saç stili için diğer detaylara bakalım.

 

 

 

6 Numara Saç Kesimi Nedir?

 

Yukarıda kısa bahsettik ama detaylı burada da ifade edelim. 6 rakamı tarağın uzunluğunu belirtir. 6 numara saç modelleri ortalama 1.8 cm uzunluğundadır. Yani orta uzunlukta saç stili kategorisine girer. Evde kendi makinanızla bu görünümü oluşturabilirsiniz ama biraz detaylara dikkat etmelisiniz. Ayrıca bazı bayanlarda da zaman zaman bu erkek saç stilini kullanıyor.

 

 

 

6 Numara Saç Stili Kimlere Yakışır?

 

Bana yakışır mı diye sormanız çok doğaldır. 6 numara saç tıraşı kısa modellere göre daha kolay ve çabuk uyum sağlar. Yani diğer alt numaralar gibi kafa yapısını ortaya çıkarmadığı için birçok kişi bu kesimi deneyebilir. Geniş bir alnınız var ise bunu mümkün mertebe de gizler. Kusurları açığa çıkaran değil örten bir görünümü vardır. Üstlerdeki saç uzunluğu da şekil verilebilecek uzunluktadır. Çok yoğun şekiller yapılmasa da birçok şekillendirmeyi rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

 

 

Çok Beğenilmesinin Nedenleri

 

Birçok bey tarafından çok fazla beğenilir bunun sebepleri ise şöyledir;

  • Şekillendirmesinin kolay olması ve güzel bir görünüm alması
  • Her ortama uyum sağlaması ve resmi yerler içinde çok ideal uzunlukta olması
  • Az bakım istemesi ve saç sorunları ortaya çıkarmaması
  • Sakalla mükemmel uyumu ve birçok sakal modelli ile beraber kullanılabilme seçeneği sunması.
  • Yüzdeki kusurları gizlemesi (örneğin alın genişliğini)
  • Birçok yüz şekli ile uyumlu çalışması
  • Saç şekillendirme ürünleri ile etkileyici yakışıklılığı kolay ortaya çıkarması.
  • Bayanlar tarafından beğenilme oranının fazlalığı.

 

 

 

Sakalla Beraber Kullanabilir Miyim?

 

Birçok sakal modeli ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kirli sakal, uzun sakal, dağınık sakal, çizgi sakal, kaba sakal gibi modeller bu saç modeli ile uyum sağlar. Yüz yapınızı da dikkate alarak bu sakal modellerden birini tercih etmelisiniz. Sakal görünümü ile saçın etkililiğini de arttırmış olacaksınız. Sakalla kullanmak istemeyenler içinde bir kısıtlama yoktur.

 

 

 

Nerelerde Bu Saç Modelini Kullanabilirim?

 

Resmi yerlerde, özel davetlerde, toplantılarda, nişan töreninde, gündelik olarak bu stili kullanabilirsiniz. Özel günler için kullanırken bu saç stilini şekillendirmeniz gerekmektedir. Şekillendirerek bu güne uygun görüneme kavuşacaksınız. Gündelik olarak ise şekillendirmeden kullanabilirsiniz. Sonuç olarak her yere uyumlu bir saç stili olduğunun altını çizelim. Resmi bir yerde çalışıyorsanız da bu saç modelini rahatlıkla kestirebilirsiniz çünkü bu ortamlara da uyum sağlayacaktır.

 

 

 

Evde Kendi Başıma Yapabilir Miyim?

 

Makine ile bu saçı evde yapabilir miyim birçok kişi var kısa saçlar gibi olmadığı için evde kendinizin bu görünümü elde etmesi biraz zordur. Yalnız bir miktar kuaförlük işlerinden anlayanların bu görünümü makine ile elde etmesi mümkündür. Bunun haricinde elde etmeniz biraz zordur bunun içinde uzman bir kuaföre gitmenizi tavsiye ederiz. İnat edip kendiniz oluşturmaya kalkınca birçok problemle karşı karşıya kalabilirsiniz buna dikkat edin.

 

 

 

Nasıl Şekillendirmeli?

 

Özellikle üst kısmı şekillendirilebilir. Çok tutucu ağır şekillendirme ürünleri yerine daha hafif ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz. Wax gibi parlaklık sağlayıcı ürünler daha iyi bir görünüm kazandırmaktadır. Bunun yanında saç spreyi ve saç köpüğü de deneyebilirsiniz. Hafif fönlerle saçlarınıza güzel şekiller verebilirsiniz. Şekillendirme yaptıktan sonra gün sonunda mutlak saçlarınızı yıkayın yoksa dökülme gibi zararlı etkilerle karşılaşabilirsiniz.

 

3 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

 

Bayanlar Bu Saç Modeli Yakışır Mı?

 

Ünlü dizi oyuncuları, şarkıcılar, mankenler zaman zaman bu görünümü denediler. Birçok kişiye de esin kaynağı oldular ama genel olarak bayanlara uzun saçlar yakışıyor. Böyle bir görünümün erkekler için daha uygun olduğunun altını çizelim. Öz güveni olan farklılık arayanlar için ise denenebilir bir stildir.

İlginizi Çekebilir: 5 Numara Saç Modelleri

 

 

 

 

 

Bayanlar İçin Öneri

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?