Advantan Krem Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

İçindekiler

Advantan krem haricen kullanılan, 30 gr tüp ambalajlarda satılmakta olan bir cilt kremidir. Etken maddesi metilprednisolon aseponattır. Egzama, sivilce, iltihaplı sivilce, kızarık ve kaşıntılı cilt problemlerinde sıklıkla kullanılır. Yani çok yönlü bir cilt ürünüdür. Kullananlar fayda gördüğü için tekrar tekrar kullanmaktadırlar. Bu gibi sorunlar siz de varsa alıp denenmesi çok fayda sağlayabilir. İşte advantan krem hakkında diğer detaylar ise şöyledir.

 

 

 

Advantan Krem İçeriğinde Neler Vardır?

 

Bu ilacın etken maddesi az önce bahsettiğimiz gibi metilprednisolon aseponat olup bunun dışında içeriğinde deşil oleat, gliserol monostearat, setostearil alkol, katı yağ, kaprilik-kaprik-miristik-stearik trigliserid, makrogol stearat40, gliserol, disodyum edetat, benzil alkol, bütil hidroksitoluen ve saf su bulunmaktadır.

İçeriğinde bulunan bu maddeler ile etkili bir cilt kremi olup birçok cilt hastalığı tedavisi için doktorlar tarafında reçete edilmektedir. Krem ciltte gelişen egzamalar da, sinirsel nedenlere bağlı ortaya çıkan kaşıntılı kronik iltihaplı deri hastalıklarında, hasta birine temas yolu ile bulaşan temas egzamasında, sulu kaşıntılı deride ve pul pul döküntülerle gelişen egzamalar da, çocuk egzamaları ve herhangi bir şekilde gelişebilen sınıflandırılmamış olan egzama tedavilerinde kullanılır.

Krem yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahiptir. Kortizon içeren krem mutlaka doktorunuz tarafından belirtilen sürelerde kullanılmalı süre aşımı yapılmamalıdır. Çocuklarda ve bebeklerde kullanımı özellikle bir ayı geçirilmemelidir.

 

 

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?

 

 • Deri yüzeyinde beliren cilt problemlerinde etkili olan bu krem yetişkin ve çocukların kullanımına uygundur.
 • Ciltte gelişen birçok farklı egzama tedavisinde kullanılmaktadır. Bu egzamalardan bazıları sinirsel nedenlere bağlı ortaya çıkan kaşıntılı kronik iltihaplı deri egzamaları, temas yolu ile bulaşan temas egzaması sulu, kaşıntılı ve döküntülü egzamalar, çocuk egzamaları ve herhangi bir şekilde gelişebilen sınıflandırılmamış olan egzamalardır.
 • Güneş yanık tedavisinde oldukça başarılı olan krem cildi onararak iyileşmesini sağlar.
 • Herhangi bir nedenle ya da kimyasal etkilere maruz kalma sonucunda ciltte oluşan tahriş, acı ve yanmayı azaltır ve tedavi eder.
 • Birinci ve ikinci derece yanıkların tedavisini sağlar.
 • Krem sivilce tedavisinin yanı sıra iltihaplı sivilcelerin de iyileşmesinde etkilidir, olumlu sonuçlar yaratır.
 • Deride oluşan iltihaplı ve alerjik reaksiyonları iyileştirici etkisi bulunmaktadır.
 • Uygulandığı bölgede damarları daraltıcı ve iltihap giderici etkiye sahiptir.
 • Ciltte kullanılan kozmetik ürünlerin veya küpe, kolye gibi takıların yarattığı alerjik reaksiyonlara sebep olan temas egzamasını giderir.
 • Deride oluşan kalınlaşmayı giderir, cildi yumuşatır.
 • Bacaklarda varislerle birlikte gelişen egzamaların tedavisinde faydalıdır.
 • Burun, kafa derisi, kasıklar, koltuk altı gibi bölgelerde gelişen kabarık, kuru ve döküntülü olarak oluşan seboreik egzama olarak tanımlanan egzama türünü iyileştiricidir.
 • Yetişkin ve bebeklerde pişik tedavisinde kullanılır.
 • Atopik dermatit olarak adlandırılan kırmızı renkli, sulu yaralara sebep olan egzama tedavilerinde etkilidir.
 • Sebebi bulunamayan ve adı konamayan egzamaların tedavisinde de başarı sağlamaktadır.
 • Ev hanımların temizlikte kullandığı deterjanlar birçok kimyasal katkı maddeleri içermektedir. Bu ürünlerin eldivensiz kullanımı ile kimyasal maddelerle temasta bulunan eller ve kollarda bu kimyasallara karşı alerjik olarak kaşıntı, şişme, kızarıklıklar için bu ilacın uygulaması yapılır.

 

 

 

Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

 

Advantan krem kullanımı oldukça kolay bir ürün olmakla birlikte mutlaka doktorunuzun belirlediği uygulama şekli ve prospektüs bilgilerini dikkate alarak kullanınız. Uygulanacak bölgenin temizliği sağlanarak kurulanır. Ardından ince bir tabaka halinde deri üzerine sürülür ve deri tarafından emilimi sağlanır.

Doktorunuz tarafından aksi söylenmedikçe günde 1 defa uygulanması yeterli olacaktır. Krem uygulanan bölge hiçbir zaman hava ile teması kesecek, hava almayacak şekilde kapatılmadan giysiler bol ve pamuklu tercih edilmelidir. Ciltte geniş yüzeylere uygulanmamalıdır. İlaç kullanılmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde iyileşme başlayacaktır eğer bir iyileşme başlamaz veya durumunuz daha kötüye giderse mutlaka doktorunuza başvurmanız ve durumunuz hakkında bilgi vermeniz gerekir.

İlaç tedavisine başlandıktan sonra cildi tahriş edebilecek sabunlar, saç boyaları veya tüy dökücü krem uygulamaları yapılmamalıdır. Krem bebeklerin kullanımına da uygundur. Yetişkinlerde 12 haftayı bebeklerde ise 4 haftayı geçen uygulama yapılmamalı ve uygulamaya ara verilerek gerekiyorsa doktorunuzun önerisi ile tekrar başlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Hipokort Krem Nedir,Ne İşe Yarar?

 

 

Advantan Krem Fiyat 2023

 

Advantan kremi mutlaka doktor muayeneniz sonucunda doktorunuz tarafından reçete edilmiş olarak eczanelerden temiz edebilirsiniz. Eczanelerde perakende satış fiyatı KDV hariç 23,98 TL olup, KDV dahil fiyatı ise 25,9 TL dir.

 

 

 

Advantan Krem Yan Etkileri Nelerdir?

 

Her ilaç gibi bu kremi kullananlarda da içeriğindeki maddelere karşı alerji olan kişilerde karın ağrısı, nefes alma güçlüğü, ciltte kuruluk ve döküntü, boğaz ve dilde şişme, ciltte kızarıklık ve yanma gibi alerjik yan etkiler görülebilmektedir. Böyle bir durumda derhal doktorunuza başvurmanız gerekir.

Bu alerjik reaksiyonlar dışında doktorunuz tarafından belirtilen kullanım şekli uygulandığında ve prospektüste yer alan kullanım şartlarına uyulduğu taktirde olası bir yan etki beklenmez. Ancak önemli bir nokta olan yetişkinlerde 12 haftalık süreyi bebeklerde ise 4 haftalık süreyi aşan uygulama yapılmamalıdır.

Unutmayınız ki bir ilaç tedavi amacı ile kullanılırken yanlış uygulama şekli ve süreleri ile iyileşme yerine yeni bir takım rahatsızlıklara sebebiyet verebilirsiniz. Bu sebepten dolayı gelişebilecek herhangi bir durum ile ilgili bilgi sahibi olabilmek adına ilaç prospektüslerini ilacı kullanmaya başlamadan önce okumalı ve kullanım süresi boyunca da atmamalı, kaybetmemelisiniz.

Her hastalığın tedavisi doğru yapıldığı sürece sağlığa kavuşturduğu gibi yeterli bilgi sahibi olmadan yapılan yanlış uygulamalar iyileşme yerine yeni rahatsızlıklar doğurabilir bu sebeple kullandığınız bu cilt ürününün bileşen maddelerini kontrol etmeli alerjiniz varsa kullanmamalısınız. Böyle bir durumda doktorunuz yaşadığınız cilt problemini çözebilmek için gerekli farklı ilaç tedavileri uygulayacaktır.

İlaç kullanım sürecinde yukarıda da belirttiğimiz beklenmeyen bir yan etki görülmesi halinde derhal doktorunuza başvurmalısınız.

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları

 

 

Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Aynı özelliğe sahip olanlar hangisi diye sorabilirsiniz. Bu ilacın içeriği ile aynı etkileri oluşturacak ürünler mevcuttur. Bunlar şöyledir;

-Efederm losyon 50 gram

-Efederm losyon 100 gram

-Exanate pomad

-Extopix losyon

-Ectopix çözelti

-Ectopix pomad

-Alocort losyon

 

 

 

En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bebeklerde bu cilt ürününü kullanabilir miyim?

Cevap 1: 6 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmamalıdır.

Soru 2: Gebeler ve emziren anneler kullanabilir mi?

Cevap 2: Bu konuda yapılan testlerde herhangi bir durum ortaya çıkmamıştır. Hekiminiz önerisine göre kullanıp kullanılmamasına karar verilmelidir.

Soru 3: Yüze sürebilir miyim, yüzde kullanımında herhangi bir sorun olur mu?

Cevap 3: Yüzde kullanılabilir anacak çok uzun süre olmamalıdır. 7 günden fazla yüzde kullanmayın.

Soru 4: Bu ilaç kortizon içerir mi?

Cevap 4: Bu sorunun cevabı evettir. Kortizon içeren bir ilaçtır.

Soru 5: Bu cilt ürünü günden kaç defa uygulanmalıdır?

Cevap 5: Gereken miktarı günde tek seferdir. Bunu arttırmayın kesinlikle.

Soru 6: Vajina da uygulanmasında herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Cevap 6: Vajina da genellikle kaşıntı ve kızarıklık için kullanılır. Doktor önerisi ile kullanmanızda fayda var.

Soru 7: Sivilce izlerim var bunun için kullansam etkili olur mu?

Cevap 7: Bu ürün akne izleri üzerine etkili değildir kullanılmaz. Madecassol kullanabilirsiniz.

Soru 8: Bu ilacın kullanım süresi ne kadar olmalıdır?

Cevap 8: Uygulanma süresi maksimum 3 aydır. Genel olarak ise 14 gün ile 30 gün arasında tedavi sonuç verir ve kullanım  sonlandırılır.

Soru 9: Yüzümde çok fazla sivilce çıktı bu kremi kullansam geçer mi?

Cevap 9: Sivilce(akne) için kullanaılabilir ve iyi sonuç vermektedir.

Soru 10: Bu krem tüylenme yapıyor mu, bu sorunla karşılaşır mıyım?

Cevap 10: Bu şekilde kıllanma ya da tüylenme yapmaz. Kişinin hormonlarından kaynaklı bir durum olmaktadır.

 

 

 Advantan Krem Kullanıcılarının Yorumları Nasıldır?

 

Sosyal medya ortamı ve birebir kullanıcılardan derlediğimiz yorumlarda en çok karşımıza çıkan ilacın diğer pahalı ilaç ya da kozmodermotik ilaçlara nazaran uygun fiyatlı ve atopik dermetit tedavisinde etkili bir iyileşme sağladığı yorumu oldu.

Bunun dışında kullanıcılar uzun süreli kullanımlar yerine kortizon içeriğinden dolayı 10’ar günlük kullanım ve ardından bir hafta gibi dinlenme süresinden sonra tekrar aynı periyotlarda kullanım ile yaşadıkları cilt problemlerine çözüm sağladığını anlatıyor.

Yüzünde yağlı egzama rahatsızlığı bulunan kullanıcıların doktor reçetesi ile aldıkları ürünü beş gün boyunca kullanmaları sonucunda egzamanın tüm izlerinin kaybolduğunu belirtiyor. İlaç kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra bir iki gün içerisinde iyileşme belirtileri ile birlikte on gün içerisinde tam iyileşme elde eden kullanıcı yorumları da mevcut.

Kullanıcı yorumları son derece olumlu olsa bile diğer ilaçlar gibi  Advantan Kremi de  doktor kontrolü olmadan ve kullanım şekli ve özellikleri hakkında bilgi edinmeden herhangi bir kişinin tavsiyesi ile alıp kullanmamalısınız. Bu sebeple de her zaman ilaç prospektüsünü atmamalısınız, ihtiyacınız olan bilgiler orada bulunmaktadır.

Birçok deri hastalığında yaygın olarak doktorlar tarafından reçete edilmekte olan advantan krem halk arasında mayasıl olarak bilinen egzama tedavisinde oldukça etkili bir ilaç olmasının yanı sıra fiyat olarak ta diğer pahalı ürün gruplarına göre düşük fiyatlarla iyileşme sağlıyor.

İlaç kolay kullanımı ve eczanelerden kolay ulaşılabilir olmasının yanı sıra uygulamaya başlamanın ardından kısa süre içerisinde iyileşme belirtileri göstererek doktor tarafından reçete edilen şekilde uygulanmaya devam edilmesi halinde yaşanan cilt problemlerinin iyileşmesini sağlıyor. Her ilacın kullanımında olduğu gibi Advantan Krem kullanımında da dikkat edilmesi gereken süre aşımı yapılmaması, temiz bir cilde uygulanması, fazla dozda uygulama yapılmaması da iyileşmeyi etkileyen önemli faktörler arasında.

Her hastalığın tedavisi doğru yapıldığı sürece sağlığa kavuşturduğu gibi yeterli bilgi sahibi olmadan yapılan yanlış uygulamalar iyileşme yerine yeni rahatsızlıklar doğurabilir. Sağlık önemlidir, bu sebeple kullandığınız Advantan Kremin yukarıda bahsettiğimiz bileşen maddelerini kontrol etmeli ve herhangi birine karşı bilinen bir alerjiniz varsa uygulama yapmamalısınız. Böyle bir durumda doktorunuz yaşadığınız cilt problemini çözebilmek için gerekli farklı ilaç tedavileri uygulayacaktır. İlaç kullanım sürecinde yukarıda da belirttiğimiz beklenmeyen bir yan etki görülmesi halinde derhal doktorunuza başvurmalısınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

30 yorum

 1. Merhaba, doktorum bana ectopix krem ve alcort losyon yazdı extopix’i 5 gün kullanmamı söyledi fakat hangisini önce hangisini sonra kullanacağımı ve yüzümde ne kadar kalacağını söylemedi. Bana bu konu hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

  • Merhabalar çok önemli değil birini önce yada sonra kullanmanız birini sürün arkasından yarım saat sonra diğerini uygulayarak kullanabilirsiniz. Acil şifalar dileriz.

   • Merhaba benim cildimde ve boynumda güneş lekeleri var arkadaşım Advantan+Expigment+Acnelyse bu üç ürünü karıştırıp yüzüne sürmüş bütün lekeleri gitmiş ona doktor vermiş ben doktora gitmeden kullsanmam olurmu acaba ayrıca benim cildim çok hassas

    • Merhabalar cilt yapınız farklıdır bundan dolayı doktora gidip kullanmanızda fayda var onda alınan sonuç sizde alınamayabilir sizde farklı krem eklemesi yapılabilir cilt doktoruna randevu alın.

 2. merhaba;
  2 aylık bebekte yuz kızarıklıgı için doktor kullanın dedi ama soru cevap kısmında 6 aydan önce kullanılmamalıdır diyor. ne önerirsiniz?

 3. Sivilce tedavisi görüyorum doktoruma madacassol kremi cilt lekelerine iyi geliyomuş diye sordum hayır dedi ve bana bu kremi yazmış eczaneye gittiğimde öğrendim sivilce lekelerimi geçirirmi?

 4. Merhaba;
  1 senedir haftada 3 gün fitnessa gidiyorum. Spora başladıktan belli bir süre sonra genital bölgemde, göbeğimin hemen altında ve sağ koltuk altımda sürekli kaşıntı ve kızarıklık oluyor. Sizce bu ilacı kullansam geçer mi.

  • Merhabalar advantan kremi kullanabilirsin fayda eder ama şayet etki etmezse bazen olabiliyor farklı bir kremi önerisinde bulunabiliriz. Yalnız deneyen etki edecektir.

 5. Merhabalar vucudumda cikan lekeler icin gul hastaligi doktor ectopix krem verdi. Ama recetede emziren anneler gogus bölgesine uygulamamalidir yaziyor bi sakincasi varmidir.kullanabilirmiyim tskler.

 6. Oncelıkle merhaba ayaklarımda ve dıskapaklarımın yanlarında asırı sınır bozucu kaşıntı oluyor ne onerırsınız 12 saat ayakta calısıyorum

 7. Merhaba doktorum bana ellerimdeki kızarık ve kaşıntı için alocort losyon verdi fakat eczacı nasıl kullanacağimı yazmamış günde kaç defa kullanmalıyım

 8. Merhaba,
  Vajina kasintimdan dolayı evde vardı iki akşam sürdüm. 3. Gün 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim ve bidaha kullanmadım. Sizce bebeğe zarar verme durumu nedir? Şimdiden teşekkürler.

 9. Dudagımın üst kısmında ağda yanığı meydana geldi,ne kullandıysam bu leke gitmedi advantan krem kullansam bu lekelerden kurtulabilir miyim,çok üzülüyorum bıyık gibi duruyor

 10. 3 buçuk aylık bebeğimiz egzama oldu doktor advanta krem yazdı sabah akşam 3 gün boyunca uygulama yapın dedi ama siz günde 1 sefer demisiniz sorun olur mu

 11. Advantan krem çocukların sac derisine kaç gün uygulanması lazım.Deride pullanma ve kırmızı benekler var.

 12. Merhaba doktorum bugün yüzümde özellikle burun üstü ve çevresinde oluşan kuruluk ve soyulmalar için bu kremi verdi günde iki defa sabah akşam kullan dedi ama kaç gün kullanmam gerektiğini söylemedi sizce etkisi olurmu ve kaç gün kullanmalıyım sürekli yüzüm kuruyup kabuk kabuk soyuluyor şimdiden teşekkür ederim

 13. Merhabalar yuzumdeki tuyleri aldigimda ertesi gun sivilce cikiyordu doktorum bana advantam m losyon kullan dedi bilgisi olan var mi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?