Amerikan Kapı Modelleri ve Fiyatları Hakkında Her Şey!

Amerikan Kapı Modelleri ve Fiyatları Hakkında Her Şey!

Merhabalar bugün yeni bir dekorasyon konusu ile karşınızdayız. Bugünkü konumuz Amerikan kapı modelleri hakkında olacaktır. Evinizin daha iyi görünmesini istiyorsanız kapılarınızı en modern görünüme getirmeniz şarttır. Çünkü en çok dikkat çeken noktaların başında bu yapılar gelmektedir. Ayrıca ev içinde en çok kullanılan noktalarında başında da kapılar geldiği için bu noktaya ayrı bir önem göstermelisiniz. Amerikan kapı ihtiyacı karşıladığı için son dönemde çok fazla kullanılmaya başlamıştır. Bu tarzı denemeye karar verenler için en çok soruların başında da Amerikan kapı fiyatları gelmektedir. Sizlere bu detaylar hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler alt başlıklar halinde derleyerek seçiminizi kolaylaştırarak daha doğruyu bulmanızı sağlamayı amaçladık.

 

 

Amerikan Kapı Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

İlk olarak ne anlama geldiğini ve özelliği ne bundan bahsedelim. Amerikan kapı nedir diyorsanız hemen açıklayalım. Hafif, camsız özelliği, lake cilalı yapısı ve topuz kilitleme özelliği olan kapılara verilen isimdir.Yalnız günümüzde camlı olanları da piyasaya sürülmektedir ama orijinalin de cam yoktur. Hızlı montaj ve kolay üretimi ile beraber cazip fiyatları olduğu için çok fazla tercih edilir. Yüzey kısmı mdfden yapılmıştır ve standart ölçülere göre üretilmektedir. Bunun yanında dayanıklı yapısından dolayı da uzun yıllar kullanım sağlar. Renk seçenekleri de olsa da en fazla beyaz rengi kullanılmaktadır. Ölçü seçenekleri de standart olarak fabrikalarda onlara göre üretildiği için her evin kapılarına gelir.

 

Çok Fazla Tercih Edilme Nedenleri

 

Bu kadar neden çok kullanılıyor gibi bir soru aklınıza geliyorsa hemen cevaplayalım. Birçok artı özelliğinin olmasından dolayı her geçen gün daha fazla kullanılıyor. Peki bunlar neler derseniz hemen bakalım.

 • Temizlenmesinin kolay olması ve zaman almaması
 • Kirlendiğinde lekeleri göstermemesi ve çabuk kirlenmemesi
 • Seri üretimle hazır olarak bekleme durumunun olması
 • Camlı ve camsız seçeneklerinin bulunması
 • Kapanır ve açılırken çok fazla ses çıkarmaması ve sessiz çalışması
 • Kilitleme kısmının pratik olması ve çabuk bozulmaması
 • Birçok renk seçeneğinin bulunması
 • Uzun yıllar rahat bir şekilde kullanılması
 • Darbelere karşı dayanaklı olması
 • Fiyatlarının uygun olması ve her bütçeye hitap etmesi
 • Banyo,oda kapıları, tuvalet, mutfak gibi her yerde kullanılabilme özelliği sunması
 • Birçok yerde rahatlıkla bulunması

 

 

Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

 

Ölçülerinin standart olduğunu yukarıda söyledik. Bu ölçüler çeşitli durumlara göre değişmektedir. Bunun için aşağıda olması gereken ölçüleri paylaşıyoruz. Duruma göre bunlarda farklılık olabilir ama en ideal olanları aşağıda verilenler gibidir. Bu şekilde kapı ölçüleri olursa evinizin daha güzel bir görünüm almasını sağlar diyebiliriz.

Fiyatları Ne Kadardır?

 

Amerikan kapı fiyatları hakkında da sizleri geniş bir şekilde bilgilendirelim. Birçok çeşidinin olmasının yanında fiyat seçenekleri de çok geniştir. Yani tek bir tipi ve fiyatı yoktur. Seçtiğiniz tasarıma göre fiyat farklılaşmaktadır. Ödeyeceğiniz miktarı değiştiren kapının malzemesi kalitesi, işçiliği ve montaj bedelidir. Bunlara göre rakamlar değişmektedir. En ucuz amerikan kapı fiyatları nedir diyenler içinde bir parantez açalım. Ucuz olacak diye çok kalitesiz ve kısa sürede kullanacağınız ürünlerden uzak durun. En ucuz standart boyutlarda olanı 200 TL’den başlayan fiyatları bulunmaktadır. Ortalama olarak 1 tek amerikan kapı 200 TL İle 1500 TL arasında fiyatlara sahiptir. Fiyat konusunda birkaç tane örnek sunalım.

 

 

Nereden Alabilirim?

 

Hazır mutfak ve dekorasyon işi yapan mağazalardan bu ürünleri alabilirsiniz. Bunun yanında Koçtaş ve Tekzen gibi yerlerde de bu ürünler satılmaktadır. Ürünlerin çok fazla çeşidi olduğu içinde seçim yaparken zorlanabilirsiniz. Bu ürünü alırken kampanyaları takip edin çok daha ucuza sahip olabilirsiniz. Yıl içinde en az 2-3 kere indirimler olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Amerikan Mutfak Modelleri ve Fiyatları

 

En Son Çıkan Amerikan Kapı Modelleri 

 

Banyo,tuvalet,oda,mutfak gibi noktalarda rahatlıkla kullanacağınız bu tarzın birçok tasarımı mevcuttur. Hangisini yaptırsam diye düşünüyorsanız aşağıda bununla ilgili size onlarca örnek sunduk. Bu örneklerden ilham alarak seçiminizi yapabilirsiniz. Model seçerken kilit kısmı sağlam olan tercihler yapmanızı öneririz çünkü bu konuda sıkıntılar çok fazla oluyor. Bunun yanında birçok renk tercihi de var ama en çok beyaz ve tonları tercih edildiğini de bilin. İşte örnekler ve detayları.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Merhaba.
  Sizinle bir iş kurmak kibi düşünüyorum ama Sizin de düşüncelerinizi bilmeg isterdim. Yani Bakü Azerbaycan da Sizin fabrikanın bir uyesi kibi olmak isterdim ama yine de Sizin de düşünceleriniz benim için önemlidir. İnşAllah olur.
  Kabul etseniz de etmeseniz de teşekkür ederim sağ olun var olun.
  Allaha emanet olun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?