Arap Kızı Kremi Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı Nedir, Kullananlar Ne Diyor?

Arap Kızı Kremi Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı Nedir, Kullananlar Ne Diyor?

Güzellik insanlar için her zaman önemli olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Güzelliğine önem verenlerin ilk dikakt edeceği noktaların başında da ciltleri gelmektedir. Bir kişinin cildi ne kadar sağlıklı ve pürüzsüz görünürse güzelliğine o oranda katkı sağlar. İşte bugün sizlere Arap kızı kremi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Piyasada onlarca ürün var acaba hangisi işe yarıyor diye kendinize sormakta haklısınız. İşte bu soruyu soruyorsanız siz de bu konuyu sonuna kadar detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Öncelikli olarak cildi beyazlatma etkisinden dolayı bu ismi almıştır. Sivilce, siyah nokta, cilt lekeleri,çil gibi sorunları için kullanılan ve de başarılı olan bir üründür. Şimdi de b konu hakkında diğer ayrıntılara bakalım.

 

Arap Kızı Kremi Nasıl Bir Şeydir?

 

Arap kızı kremi nedir diyen soranlara ayrıntılı cevap verelim. Suudi Arabistan da çok yoğun bir şekilde kullanılan ve o yörede hevadiye kremi olarak nitelendirilen bir üründür. Osmanlı devleti zamanında ise bayanların güzellik için en sık tercih ettiği formüllerden biri idi. Cildi bembeyaz yapıyor ve de sivilce,leke,çil,siyah nokta gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırıyor. İçindeki maddeler sebebi ile cilt hücrelerini uyararak kan dolaşımını hızlandırıyor ve cildi hızlı bir şekilde yeniliyor. Kullanımdan sonra pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca cildinde kararma yaşayan kişiler ise beyazlatma ve kendi cilt ana rengine dönmek için bu kremi kullanabilir. Şuana kadar bu formülü kullanamayanlara en az bir kere denemelerini öneririz.

 

 

İçeriğinde Neler Vardır?

 

Bu konuda biraz net bilgiler yok. Yani tüm ince ayrıntısına kadar var bilinmiyor ama inceleme yapıldığında genel olarak içeriğindekiler biliniyor. A ve E vitamini bakımından yoğun bir formülü var, bunun yanında gliserin(gliserol) bulunmaktadır. Tespit edilen zararlı bir madde ise bulunmuyor. Bu formül yıllardır güvenli bir şekilde de kullanılıyor.

 

 

Arap Kızı Kremi Nerelerde Kullanılır?

 

Arap Kızı kremi ne işe yarar diyorsanız size tek tek bunları belirtelim. Güzellik için yani cildimiz için kullanılan başarılı ve işe yarayan kozmetik üründür. İşte kullanım alanları;

 • Cilt rengini açar ve beyazlaştırır.
 • Ciltteki renk uyumsuzluğunu giderir ve renk eşitlemesi sağlar.
 • Sivilce(akne) problemine karşı savaşır ve ciddi anlamda bu sorunu ortadan kaldırır.
 • Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.
 • Ciltteki gözenekleri daraltır ve daha sıkı bir görünüm ver.
 • Derideki pürüzleri ortadan kaldırır ve düzgün bir görünüm kazandırır.
 • Sivilce(akne) izlerini temizler ve bunların olduğu noktaları sağlıklı hale getirir.
 • Yüz ve vücut bölgesindeki çilleri azaltır veya yok eder.
 • Genital bölgede oluşan kararmaları giderir, eski sağlıklı görünümüne getirir.
 • Doğum lekesi,güneş lekesi gibi leke problemlerini giderir.
 • Çeşitli nedenlerle oluşan cilt kızarıklığını hafifletir ve giderir.
 • Ciltte oluşan sararmaları gidererek canlı bir görünüm kazandırır.
 • İyi bir nemlendiricidir, nem sorunu yaşayan ciltlerin nem dengesini sağlar.
 • İçeriğindeki maddelerden dolayı cilde bakım yapar.

 

 

Hangi Çeşitleri Vardır?

 

Arap kızı kremi çeşitleri 2 tanedir. Arap kızı kremi pembe ve Arap kızı kremi mavi olmak üzeredir. Kutuların rengi farklıdır, ikisininde içeriği ve fiyatı aynıdır. Burada kullanım olarak cilt tiplerine göre renkler ayrılmaktadır. Mavi kutu (beyazımsı gibi rengi var) esmer tenliler ve normal cilde sahip olanlar için tasarlanmıştır. Pembe kutu ise yağlı cilt ve açık tene sahip olanlar için tasarlanmıştır. Sizin cilt tipiniz ne ise ona göre renk seçimi yapmalısınız. Doğru renk seçimi yapmadığınızda istenilen faydayı göremeyebilirsiniz.

 

 

Faydaları(Yararları) Nelerdir?

 

Arap kızı kremi faydaları neler derseniz bunu ifade edelim. Doğru ve düzgün bir şekilde kullanıldığında yüzünüzde ve vücudun diğer noktalarında önemli yararlar sağlayacaksınız. Cildin üzerindeki ölü hücreleri ortadan kaldırıyor ve alttaki canlı parlak cildi ortaya çıkarıyor. Hücreleri uyararak yeni sağlıklı hücre yapımını sağlıyor. Cildi yenileme özelliğinden dolayı da lekeleri ortadan kaldırıyor. Bunun yanında cildin yağ dengesini de kurarak siyah nokta oluşumunun da önüne geçiyor. Cildi temizleme ve pürüzleri ortadan kaldırma yapısıyla da eşsiz bir parlaklık sağlıyor.

 

Kullanım Şekli İle İlgili Bilgiler

 

Arap kızı kremi nasıl kullanılır kullanım şekli çok ama çok önemlidir. Sürekli ve doğru bir şekilde kullandığınızda güzelliğinize güzellik katacaksınız. Kullanım şekli de bir o kadar pratik ve sorunsuzdur. İşte bu konudaki detaylar;

-İlk olarak temizleme ve kurulama işlemi yapıyoruz. Makyaj var ise cildinizde bunu silin ve temizleyin.

-Kullanım zamanı olarak gece uyumadan önce en iyi vakittir. Bu zamanda sürekli olarak kullanın.

-Parmak uçları ile iyice yedirilerek deriye sürülür ve bundan sonra uyunur. Gece bu kremi cildiniz iyice emecektir.

-Gün ayınca uyandığınızda ise cildiniz hafif bir şekilde yıkayın. Arkasından cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın.

-Her gece yatmadan önce 1 defa kullanmak yeterli olacaktır. Hastalıklı bölge iyileşinceye kadar kullanıma devam ediniz.

-Tüm cilt tiplerine uygun bir içeriği vardır, tüm herkes kullanabilir. Düzenli kullanım çok önemlidir bunu ihmal etmeyin.

-İlk etkiler 1 ay içinde ortaya çıkmaya başlayacaktır ama belirgin sonuçlar için 3 ay beklenmelidir.

Çiller İçin Kullanımı

Çiller içinde etkili sonuçlar almanız mümkün. Yine yukarıdaki kullanım şekline uygun olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Yalnız çil için günde 2 defa kullanın sabah akşam olacak şekilde.

Sivilce ve Siyah Nokta İçin Kullanımı

En temel bu iki cilt sorunu içinde önemli faydalar sağlamaktadır. Günde bir kere uyumadan önce kullanmanız yeterli olacaktır. Ortalama 3 ay içerisinde sonuç alacaksınız.

Cilt Lekeleri İçin Kullanımı

Bu sorun için günde 3 defa kullanmalısınız, çünkü leke tedavisi zor ve inatçıdır. şayet 3 kere kullanmak zor diyenler günde en az iki defa leke olan bölgelere iyice ovarak bu kremi sürmelidir.

 

 

Fiyatı Nedir, Nereden Alınabilir?

 

Arap kızı kremi fiyatı 5 TL ile 60 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin sebebi ise markalarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Yalnız ucuz olanlardan almamanızı tavsiye ederiz. Markaları araştırın ve kaliteli olanlardan alın. Fiyatı ucuz olan da temkinli yaklaşın ve alım yapmayın. Eczanelerde, kozmetikçilerde, aktarlarda ve internet üzerinde satışı yapılmaktadır. Bu yerlerden en güvenilir olan noktadan ürününüzü satın alın. Satın alırken de kutusunun yırtık olup olmamasına dikkat edin.

 

 

Arap Kızı Kremi Orijinali Nasıl Anlaşılır?

 

Piyasada sahtesi bolca vardır ve çok ucuz fiyatlara satılmaktadır. Orijinal  olmayanlardan aldığınızda fayda yerine zarar görebilirsiniz. Bunun içinde satın alırken hassas yaklaşacaksınız.

 1. Alım yaparken fiyatına bakın 6-7 TL gibi komik rakamlara satılan yerlerden alım yapmayın.
 2. Markaları araştırın ve kullanıcı yorumlarına bakın buna göre marka belirleyin.
 3. Fiş ve fatura veren yerlerden alım yapın.
 4. Kutusuna dikkat edin ve kaliteli kutulu olanlardan alım yapın.
 5. Pahalı olsa da güvenilir yerlerden alım yapın.(eczaneden)
 6. Üzerinde bandrol olup olmamasına dikkat edin ve bandrollü ürün alın.

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Yan etkileri konusunda da sizleri bilgilendirelim. Bu konuda çok fazla soru alıyoruz ama bu ürünün pek bir yan etkisi yoktur. Yani herhangi bir sorunla karşılaşma durumunuz son derece azdır.

-Alerjik cilt reaksiyonları

-Ciltte yanma

-Cilt renginde kızarıklık

-Tahriş durumu

-Belli belirsiz morarma görünümü

İlginizi Çekebilir: Arnavut Kremi Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Doğru bir şekilde saklamak önemli yoksa zaman içerisinde krem özelliğini kaybedip hiçbir fayda sağlamıyor. Bunun içinde oda sıcaklığında bu krem muhafaza edilmelidir. Buzdolabında filan kesinlikle saklamayın özelliğini kaybedebilir. Çok yüksek ısı altında bırakmayın,son kullanma tarihi geçenleri de kullanmadan atın.

 

 

Hangi Ünlüler Kullanıyor?

 

Arap kızı kremi kullanan ünlüler de bulunmaktadır. Yerli ve yabancı birçok isim bu cilt ürününü kullanıyor. Seda Sayan,Hülya Avşar, Hande Yener,Naz Elmas, Emel Sayın, Jennifer Lopez, Nicole Kidman, Kate Winslet gibi isimler bu kremi kullanıyor.

 

 

Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

 

Arap kızı kremi kullananlar düşüncelerini aşağıda anlattılar. Bu düşünceler size yol gösterici olacaktır. Bir ürünü en iyi olarak deneyen kişiler anlatabilir. İşte bu konu hakkında yaşanılanlar;

S.P anlatıyor: Sivilce ve siyah noktalar için süper bir etki yaptı bende işe yaradı diyebilirim. En azından bir kere deneyin derim.

Ç.A anlatıyor: Çok güzel beyazlatıyor bu konuda kesinlikle size garanti verebilirim ama leke tedavisi için felan herkes aynı sonucu alamayabilir. Lekeleri gidermek biraz daha güç.

M.P anlatıyor: Tüylenme yapar mı diye çok korkuyordum ama yapmadı ve de cildimi güzelleştirdi bunu net bir şekilde fark ettim. Kaliteli olanını alın benim arkadaşım ucuz bir markasını aldı ve cildi çok kötü oldu. Bu noktaya dikkat çekiyorum özellikle.

G.H anlatıyor: Birkaç kişinin olumlu görüşlerinden sonra aldım ama bende tam istediğim gibi etki etmedi. Yani sizlerin de denemeden nasıl sonuç alacağınıza çok emin olmayın derim.

Y.D anlatıyor: Kullandıkça kullanasım gelen bir krem. Çok hoşuma gidiyor ve gerçekten güzelliğime güzellik katıyor. Arapların ciltleri neden bu kadar güzel derdim meğerse bu ürünlerdenmiş.

T.A anlatıyor: Lekeleri azalttı bu bile hoşuma gitti cildi yenilemesi çok güzel. Sanki cildim birkaç yaş gençleşti bu net bir şekilde belli oluyor.

E.K anlatıyor: İşe yarayan bir ürün birçok defa denedim olumlu sonuçlar aldım. Vücudun birçok noktasındaki sorunlarda işe yaradığını gördüm. Tabi ki olumsuz ve işe yaramayan kişilerde var bunu inkar etmiyorum.

İlginizi Çekebilir: At Kestanesi Kremi Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Bu Konu Hakkında Sorular ve Cevaplar

 

Soru 1: Göz altına bu krem sürülür mü?

Cevap 1: Yüz bölgesinin tüm noktalarında kullanılır yani göz altında da kullanabilirsiniz. Yanız göz altı bölgesi biraz daha hassastır. Bundan dolayı da uygularken ekstra dikkatli olmanızda fayda var.

Soru 2: İçeriğinde civa bulunuyor mu?

Cevap 2: Etken ve yardımcı maddeleri arasında civa kesinlikle bulunmuyor. Bundan dolayı da güvenle kullanabilirsiniz.

Soru 3: Ne kadar sürede etkisini gösterir?

Cevap 3: Etkisini ilk bir ay içerisinde göstermeye başlar ama net sonuçlar için 3 ay düzenli kullanılmalıdır.

Soru 4: Sivilcelere iyi gelir mi?

Cevap 4: Sivilceler(akneler) için çok etkili sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu cilt sorunu için çok faydalı oluyor.

Soru 5: Arap kızı kremi koltuk altı için kullanılır mı?

Cevap 5: Koltuk altı kararmaları içinde kullanılabilir. Kullandığınızda bu bölgeyi beyazlatacaktır.

Soru 6: Yüzde ne kadar kalmalı?

Cevap 6: Yüzde ortalama 2-3 saat kalmalıdır, bu süreden sonra yıkayabilirsiniz. Bu süreden daha uzun kaldığında ise herhangi bir sıkıntı olmaz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Bulgarca yazan mavi kutulu krem bende de var fakat ne işe yaradığını bilmiyorum acaba nedir ,?

  • Arap kızı kremidir cilt sorunları için kullanılmaktadır. Sivilce,leke,siyah nokta sorunlarına iyi gelmektedir.

 2. Merhaba bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum bu kremi 2 3 yıl önce kullandım mavi aldığında krem çok güzel kokuyordu bembayazdi şimdi yine aldım aynı krem mavi aktar da aynı ama kremin üstünde yağ gibi birşey var zeytinyağına benziyor beyaz krem aynı ama o güzel kokusuda yok sizce neden tarihinde sıkıntı yok bu konuda kremi ilk açanlar gözlemlerini söyleyebilir mi

 3. Son kullanma tarihi neresinde yazıyor? Uzun bir süre önce aldım ancak net hatırlamıyorum. Nasıl öğreneceğim?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?