Bacak Ağrısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Bacak Ağrısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

İçindekiler

Vücudumuzda çeşitli nedenlerden dolayı çeşitli ağrılar oluşmaktadır. Birçok kişide en çok rastlanandan biri de bacak ağrısı olarak ifade edilebilir. Sızlama ve ağrı şeklinde bizi rahatsız eden bu durum belli süre sonra dayanılmaz bir hal almaktadır. İşte bu vücudumuzun en önemli noktası rahatsız olduğunda sürekli kendimizi yorgun ve kötü hissederiz. Ayaklarımızda oluşan sorunlar tüm vücudumuza yansır.

Tabiki de bu durumun nedeni olarak gün içinde oluşan koşturmacalar ve uzun süre ayakta durmalar gösterilmektedir. İşte bu nedenleri aşağıda detaylandır bunun yanında bacak ağrısına ne iyi gelir ve bacak ağrısı nasıl geçer sorularının cevaplarına denenmiş formüller verdik. İşte bu konudaki tüm ayrıntılar!

 

 

 

Bacak Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

 

 • Uzun süre ayakta durmak
 • Bacaklara aşırı derecede yük bindirmek
 • Bacaktaki ezilmeler ve iltihaplar
 • Kemiklerde oluşan tümörler ve bacaklarda vitamin eksikliği
 • D vitaminin yetersizliği
 • Uzun süre bilgisayar başında oturarak çalışmak, hareketsizlik
 • Çok aşırı yorgunluk ve bu durumun sürekli olması
 • Yeterli dinlenememek ve az uyumak
 • Bel fıtığının oluşması ve bunun bilinmemesi
 • Sinirlerde oluşan sıkışma ve hasar durumunun olması
 • Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan damar tıkanıkları

 

İşte yukarıda sayılan sebeplerden dolayı vücudumuzun bu bölgesinde ağrılar ve sızılar hissederiz. Bu durumundan kurtulmak içinde mümkün olduğu kadar nedenleri ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Bu duruma neden olan durumlar sonlandırıldığında iyileşme görülecektir. Bunun yanında nasıl bir tedavi uygulamanız gerekli buna da bakalım.

 

Bacak Ağrısını Geçirecek Tedavi Yolları

 

1.Bolca Dinlenin

 

 

En iyi çözümlerin başında dinlenmek gelmektedir. Ne yapıyorsanız bırakıp uzanıp güzelce rahat edin. Bacaklardaki birçok problem aşırı yorgunluktan kaynaklandığını unutmayın. Bunun yanında egzersiz yapıyorsanız mutlaka belirli günler dinlenin yoksa bu şekilde sorunlar ortaya çıkabilir.

 

 

2.Bacağınızı Yüksekte Tutup Dinlendirin

 

 

Bu şekilde yüksekte tutmak eski bir çözüm yolu olsa da gerçekten işe yarıyor. Bu şekilde bacaklarınızı konumlandırırsanız hem şişkinlikler azalacaktır hem de ağrılar önemli ölçüde azalacaktır.

 

 

3.Bacak Ağrıları İçin Akupunturu Deneyin

 

 

Akupunturun ağrılar için ne kadar etkili olduğunu duymuşsunuzdur. Kas spazmı,ağrılar ve iltihaplar için önemli bir tedavi yöntemidir. Bu noktada önemli olan uzman birisine bu uygulamayı yaptırmanızdır. Uzman olmayan kişilere bu uygulamayı yaptırdığınızda istenen faydayı göremeyebilirsiniz. Sağlık Kategorimiz İçin Tıklayın

 

 

4.Kaslara Masaj Yapın

 

 

Oluşan gerginlikler ve kasılmalar mutlaka ağrılara sebep olacaktır. Bunun içinde gevşetici özellikteki masaj yağı ile bu noktalara masaj yaptırın. Birçok kişi bu şekilde hızlıca bu sorundan kurtulmuştur. Bu uygulamayı belirli aralıklarla yaptığınızda daha çok fayda göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Omurgamıza Zarar Veren Davranışlar

 

 

5.Bacak Ağrısına Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu

 

 

 • Üzerlik tohumu Saraçoğlu’nun önerdiği bitkilerin başında geliyor. 100 gram kadar üzerlik tohumunu güzelce kaynatıp içerisine sirke ilave edip bacağımızın ağrıyan noktalarına masaj yapar gibi 1 ay uyguladığınızda çok faydasını göreceksiniz.
 • 60 gram kadar zeytinyağı, 60 gram kadar kafur,60 gram amonyak ve bir su bardağı kadar su güzelce karıştırıp bacağımızın sorunlu bölgelerine parmak uçlarımızla masaj yaparak uygulanır. 1 hafta bu küre devam edilmelidir. Duruma göre de bir haftalık süre bir aya kadar çıkarılmalıdır.

 

6.Bacak Ağrısı İçin Suna Dumankaya’nın Formülü

 

 

Bu konuda bitki uzmanı Suna Dumankaya’dan önemli bilgiler edindik. Bu sağlık problemi içinde önemli bir formül aldık. işte o formül için yapılacaklar;

Gerekli malzemeler: 1 yemek kaşı kadar anason yağı,bir yemek kaşığı organik portakal yağı, 2 yemek kaşığı ile vazelin, 1 tane orta büyüklükte muz

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bu formülün uygulanışından önce ilk yapmamız gereken tuzlu su olan bir kaba ayaklarımızı koyun ve 30-35 dakika ayaklarınız burada dursun. bundan sonrada yukarıdaki malzemeleri sürülebilecek püre haline getirin ve karışımı bacaklarınıza uygulayın ve gazlı bezle kapatın. Bundan sonra ortalama 40 dakika durduktan sonra gazlı bezi sökün. Önemli derecede hafiflediğinizi fark edeceksiniz. Haftada 3 kez düzenli olarak bir ay uygulayın.

 

7.Epsom Tuzu Kullanın

 

 

Birçok kişi bunu İngiliz tuzu olarak bilmektedir. Müthiş gevşetme ve yorgunluğu alma özelliği vardır. Sinirler üzerine de önemli faydaları kanıtlanmıştır. işte bu gibi durumlardan dolayı da sızlamalar da sürekli kullanılmaktadır. Nasıl kullanacağım diyenler için hemen tarifini verelim.

Hazırlanışı ve kullanımı: Bir küvete ya da banyo içindeki bir alana bir fincana yakın epsom tuzu ilave edin güzelce dağıtarak ve homojen olacak şekilde karışmasını sağlayın. Bu suda bacak kısımlarınızı ortalama 20 dakika durdurun. Bu uygulamayı haftada iki defa düzenli bir şekilde yapın.

 

8.Zerdeçal Kullanın

 

 

Doğadan insan vücuduna iyi gelecek mucize bitkilerin başında geliyor. Birçok kişi tarafından kullanılmış ve müthiş faydaları olmuştur. Bilim insanları yapılan araştırma sonucunda bacaklardaki ağrı için zerdeçalın faydalı olduğunu kanıtlamışlardır. Bacaklardaki ağrıları hızlı bir şekilde inhibe eder. Antioksidan özelliği sayesinde çok iyi faydalar sağlıyor.

Hazırlanışı ve kullanımı: 1 tatlı kaşığı ile zerdaçalı alıp 1 yemek kaşığı sıcak susam yağı (ocakta ısıtın) ile homojen bir şekilde karıştırın. Ağrı hissettiğiniz kısma sürün ve hafif parmak uçları ile masaj yapın. Hemen yıkamayın ortalama 45 dakika kaldıktan sonra ılık su ile sürdüğünüz bölgeyi yıkayın.

 

9.Bitki Karışımdan Faydalanın

 

 

Bitki karışımlarının çok iyi sonuç verdiği artık herkes tarafından  biliyor. Birçok bitkinin bir araya gelmesi ile çok nokta bir formül ortaya çıktı. Bu formül sayesine sağlığınıza kavuşacaksınız.

Hazırlanışı ve kullanımı: 1 tatlı kaşığı taze lavanta, 1 tatlı kaşığı kadar kedi otu kökü,1 tatlı kaşığı meyan kökü, 1 tatlı kaşığı şerbetçi otu ile 2 bardak su ile beraber güzelce kaynatın 4-5 kadar demlendirin. Düzenli olarak haftada 4 defa bu karşımı için rahatlattığını ve kasaları yatıştırdığını göreceksiniz.

 

 

10.Ahmet Maranki ve Formülü

 

 

Ahmet Maranki, bitkiler dünyasının önemli kişilerinden biridir. Birçok televizyon programında canlı yayınlara çıkmaktadır. İşte aktardığı formülün sizlere tarifini veriyoruz.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Siyah hardal kullanmanızı öneriyor Ahmet Maranki. Her gün 2 çay kaşığı siyah hardal tohumunuzu su ile yutmanızı öneriyor. Bunun yanında ayaklarınızı tuzlu suda dinlendirmeniz gerektiğinin altını çiziyor.

 

 

Ekstra Yapılacak Öneriler

 

 • Doğru ayakkabıyı bulup giyin. Topuklu ayakkabılardan uzak durun.
 • Egzersizle bacaklarınızı rahatlatın.
 • Bol su için ve susuz kalmayın.
 • Düzenli ve dengeli beslenin yoksa vitamin eksikliğinden dolayı ağrılar ortaya çıkabilir.
 • Bol bol magnezyum ve potasyum takviyeleri alın.
 • Tuzu azaltın, işlenmiş gıdalardan uzak durun ve doymuş yağları hayatınızdan çıkarın.
 • Alkol ve sigara kullanıyorsanız bırakın.
 • Hafif yürüyüşler yapmayı ihmal etmeyin. Hareketsiz yaşamı tercih etmeyin.

 

Videomuzu da İzlemenizi Tavsiye Ederiz

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?