Bayanlar İçin Kıvırcık Saç Modelleri?

Bayanlar İçin Kıvırcık Saç Modelleri?

Merhabalar bugün sizlere saç stili hakkında geniş bilgiler vererek işinizi kolaylaştıracağız. Bugünkü konumuz kıvırcık saç modelleri hakkında olacaktır. Bu görünüm bazı bayanlarda o kadar güzel durur ki hiçbir model bu tarzın yerini tutmaz. Yakıştığında son derece mükemmel görünüme sahip bir şekillendirmedir.

Normal saç yapınız kıvırcık ise bunu düzleştirerek farklı görünümler aramaya gerek yok. Çünkü kesinlikle bu saç yapısı için müthiş modeller mevcut. Ayrıca birçok düz saçlı bayanda tam tersine bu modelleri yapmak için saçlarını kıvırcık yapmaya çalışıyor. Kıvırcık saç için aşağıdaki önerilerimizi görünce kendinizi tutamayacak ve bunları hemen deneyeceksiniz. Şimdi de gelin tüm detaylara beraber bakalım.

 

Kıvırcık Saç Stilini Neden Tercih Etmelisiniz?

 

 • Doğal görünmesi ve son derece modern olması
 • Hacimli ve gür görünümü
 • Hafif dağınık tarzların son dönemde moda olması ve saç modelinin de bu görünümü sağlaması
 • Çok farklı şekillendirme seçeneğinin olması
 • Çok hoş ve tatlı görünümü ortaya çıkarması
 • Saç rengi ile beraber etkileyici görünümü, karşı cinslerin ilgisini çekmesi
 • Diğer saç yapısına sahip kişiler çeşitli yöntemlere bu modelleri deneyebilmesi
 • Isı kullanmaya gerek olmadan da rahatlıkla yapılacak modellerinin de bulunması
 • Günlük ve özel günler için geniş çeşit yelpazesinin olması
 • Pratik ve basit yapımının olması
 • Kullanımının diğer modelleri göre daha kolay ve basit olması

 

 

 

Bu Modeli Nerelerde Kullanabilirim?

 

Bu soru çok soruluyor onun için cevaplama ihtiyacı hissettik. Bu saç modelinin kullanımı ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Yani günlük olarak, özel günlerinizde, düğünde, nişanda, kınada, balolarda ,mezuniyetlerde, akşam yemeklerinde, okul için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Önemli olan bu mekanlara göre şekillendirmeleri doğru yapmaktan geçmektedir.

Modelleri gideceğiniz yere göre seçtiğinizde çok etkileyici bir görünüme kavuşacağınıza emin olabilirsiniz. Hem doğal hem de güzel görünmenin sırrı kıvırcık saç stilinden geçmektedir. Özellikle naturalliğe önem veren bayanların tercihi bu saç tarzından yana olmaktadır.

 

 

Kıvırcık Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

 

Bu durumu uzman bir kuaför olarak tecrübelerime göre sizlere cevaplayayım. Birçok kişide bu tarzı denedik, çıkardığımız sonuç bu modelin küçük yüzlü bayanlara çok yakıştığıdır. Yani küçük yüzlere hacimli görünümle destes olup ortaya güzel sonuçlar çıkmaktadır. Bunun yanında yuvarlak, oval, kare, üçgen ,ters üçgen yüz tiplerine de uyum sağlamaktadır. Sadece en çok yakıştığı yüz tipi küçük yüzlerdir, bu detayı unutmayın.

Bunun haricinde uzun yüzlerde ve dikdörtgen tarzı yüzlere yakışmadığının altını çizelim. Kıvırcıklar hacimli görünüm veriyor ve de uzun yüzlerde garip bir görünüm çıkıyor. Onun için uzun yüz tipleri ve dikdörtgen yüz tipleri bu modeli kullanmamalıdır. Diğer yüz tipleri ise gönül rahatlığı ile deneyebilirler.

Bunun yanında saç rengi ile beraber kıvırcık şekiller çok daha etkileyici görünüyor. Burada saç rengini belirlerken de ten renginizi baz alıp saç modelinizle kombin yapabilirsiniz.

 

 

 

Kıvırcık Saç Modelleri ve Yapımları

 

1.Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Modeli Yapımı

 

Isı kullanmaya her zaman gerek yok, ısı kullanmadan da kolayca bu modelleri oluşturmanız mümkün. İşte onlardan biri, adımları takip ettiğinizde bu görünümü rahatlıkla elde edebileceksiniz. Isı kullanmadığınız için saç tellerinizi de yıpratmamış olacaksınız. Günlük olarak çok rahatlıkla kullanabileceksiniz.

 

 

2.Kıvırcık Saç Toplama Modeli ve Adım Adım Yapımı

 

Toplayıp kullanmayı sevenler için çok ideal bir şekillendirme.Saçlarınızı açık kullanmayı çok sevmiyorsanız bu modeli yapabilirsiniz. Yapımı son derecede pratiktir. Özellikle arkadan görünümlerde çok hoş bir yansıma oluşturuyor. Saç renginizle beraber kullandığınızda daha iyi sonuçlar çıkacaktır.

 

3.Çok Şık Örgülü Model

 

Örgülü stiller bir başka detaylar katıyor. Örgülerden vazgeçmem diyen biri iseniz sizin için hoş bir model var kesinlikle denemelisiniz. Yapılışını fotoğraftaki gibi takip ettiğinizde sonuca rahatça ulaşacaksınız.

 

 

4.Kıvırcık Saçlar İçin Okul Saç Modelleri

 

Okulda kullanabileceğini bir öneri de sunmak istedik. Tabiki bu durum kişiden kişiye değişebilir,yani bazı bayanlar ben bu görünümü okulda kullanmam diyebilir. Yalnız bu modeli okulda kullanan çok kişi var.

İlginizi Çekebilir: Kısa Saç Modelleri ve Yapılışları

 

 

5.Isı Kullanmaya Gerek Olmadan Yapılacak Kıvırcık Saç

 

Saçlarını yıpratmak istemeyenler için bir model daha. Isı kullanmanıza gerek kalmadan aşama aşama bu adımları takip ettiğinizde ortaya bu model çıkacaktır. Günlük olarak kullanımı son derece rahattır.

 

 

6.Yapılması Pratik ve Şık Model

 

Pratik tarzlar bana göre diyorsanız kesinlikle denemelisiniz. Yapımı biraz karışıkmış gibi dursa da son derece rahat bir o kadar da pratiktir.

 

 

7.Güzel Model Sevenlere Öneri

 

Çok cool ve derli toplu bir saç şekillendirmesidir. Özellikle genç bayanların tercih etmesi gereken bir model. Değişik saç renkleri ile beraber son derece rahat kullanım sağlar.

 

 

8.Topuzla Beraber Kıvırcık Saç Yapımı

 

Özel günlerde kullanabileceğiniz harika bir stil. Akşam yemeklerinde,kokteyllerde ve özel anlarınızda hiç düşünmeden kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

 

9.Düğünde Kullanabileceğiniz Kıvırcık Saç Modeli

 

Düğün için ideal bir modeldir. Kesinlikle denemenizi öneririz, düğünün en dikkat çeken saç stiline bu görünümle sahip olabilirsiniz.

 

 

10.Örgülü Stil

 

Örgülü bir görünüm daha biraz detaylı ama şık bir tarz. Saçın her bölümü bir ayrı güzel duruyor kesinlikle. Deneyin gerçekten ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz.

 

 

11.Kıvırcık Saçlar İçin Videomuz

 

12.Diğer Modeller ve Öneriler

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?