Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 2023

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 2023

İçindekiler

Merhabalar diyerek güzel bir konu hakkında daha sizlere bilgiler vereceğiz. Bugünkü konumuz bebek battaniye modelleri hakkında olacaktır. Bebeklerimiz doğmadan ya da doğduktan kısa süre sonra bu tatlı görünümleri kullanmak çok hoş görünüm sağlayacaktır. Örgü bebek battaniye modelleri için çeşit çok fazladır ve bu konuda kararsızlık yaşayabilirsiniz.

Aşağıda size en güzel modelleri ve yapılışlarını sunarak işinizi son derece kolaylaştırdık. Bunlara bakarak çok rahat bu örneklere sahip olacaksınız. Sağlıklı olmasının yanında renklerle beraber çok güzel desenler sağlamaktadır Bunun yanında çok da ekonomiktir, kesinlikle bebeğe olacaklara önerilir. Ayrıca hediye etmek içinde güzel bir örgü işidir. Şimdi de diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Bebek Battaniyelerinde Hangi Desenler ve Renkler Tercih Edilmelidir?

 

Bu tekstil ürünlerinde en önemli olan iki öğe vardır. Birisi desen diğeri ise renktir. İkisini de uyumlu seçtiğinizde ortaya çok iyi sonuçlar çıkacaktır. Desen olarak hayvan figürleri, çizgi film karakterli, çiçekli desenler, bebeğe uygun motifler, örüntülü desenler en sık kullanılanlar arasındadır. Bunun yanında renk tercihleri ise çift renkler ya da karışık renkler tercih edilmelidir.

Küçük bireyler olduğu canlı renklere yer vermenizde fayda var. Uyumlu kombine renkler ise en güzel tercih olacaktır. Birçok kişi modelinizi soracak ve hemen kendi de işlemeye başlayacaktır. çünkü çok ilgi çekiyor ve de çok hoş görünüyor. Aşağıdaki önerilerimizden ilham alıp hemen sizde deneyebilirsiniz.

 

 

 

Örgü Bebek Battaniyelerinin Beğenilme Nedenleri Nelerdir?

 

 • Bebeklere çok uygun olması aksesuarlarla beraber çok iyi kombine olması.
 • Çok tatlı ve şirin bir tarzının olması.
 • Mükemmel derecede sıcak tutması ve sağlıklı olması.
 • Yapımının kolay olması.
 • Pratik ve kolay bir şekilde sürekli üretilmesi.
 • Ekonomik olması çok uygun fiyata gelmesi.
 • Bebeklerde hazır üretimler gibi alerji yapmaması.
 • Zevke göre renk ve desen tercihlerinin yapılabilmesi.
 • Boy uzunluklarının ayarlanabilmesi.
 • Çeşidinin çok fazla olması ve harika desenlerinin yerleştirilebilmesi
 • Hediye edilebilir özelliğinin olması.
 • Sevimli görünümün yanında uyumlu bir görünüm yansımasının olması.

 

 

Erkek ve Kız Bebekler İçin Bebek Battaniye Fiyatları

 

Fiyat konusunda bilgi almak isteyen çok kişi vardır. Çoğu mağazada bu ürünleri bulma şansınız yok ama yerel mağazalarda artık satılmaya başlanmış birçok şehirde. Fiyatları ise ortalama 250 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Siz kendiniz yapmayıp hazır alayım bu örgüleri derseniz bu miktarları ödeyeceksiniz. Siz kendiniz ipini alıp örerseniz ortalama üçte bir fiyatına size mal olacaktır. Yani 450 TL’ye satılan ürün 150 TL’ye size mal olacaktır.

İlginizi Çekecektir: Örgü Battaniye Modelleri Videolu Yapılışları

 

 

 

Tığ İşi Bebek Battaniye Modeli ve Yapılışı

 

Tığ işi bebek battaniye modelleri en beğenilenler arasındadır. Bu model için detaylı videomuzu izleyerek kolayca öğrenebilirsiniz. Uzun cümlelerle nasıl yapıldığını anlatmak yerine görsel olarak sunup daha işlevsel olmasını sağlamaya çalıştık. İşte videosu ve detaylı yapılışı;

 

 

Renkli Battaniye Örgü Modeli ve Yapılışı

 

 

Beyazla beraber diğer renkli kullanarak ortaya süper bir görünüm çıkarabilirsiniz. Top top görünümle beraber daha iyi sonuçların çıktığını söyleyebiliriz. Bu beyazla diğer uyumlu renklerin kullanılması bebekler için daha ideal oluyor. Kız ya erkek bebek fark etmeden de kullanılabilir, bu da önemli bir avantajdır. Birinci olarak beyaz ip ile örülmeye başlangıç yapılıyor.

Düz olarak örme işlemi yapıldıktan sonra kenar ilmeği alınıp sonraki ilmeğe çift dolama yapılarak devam ediliyor. Bundan sonraki işlem ise iki ilmeği ters örmelisiniz. Çift örüp alın bundan sonraki işlem ise bir tane ters ilmek örme olacaktır. Bundan sonra ise renkli iplerle devam edin. Videosunu da izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Tunus İşi Patik Modelleri ve Yapılışı

 

 

 

Popcorn Tarzı Bebek Battaniye Modeli ve Yapımı

 

 

Örüntü şeklinde devam eden görünümü ve simetrik tarzı görülemeye ve yapılmaya değer. Nasıl yapacağım diyenlere yapımını video da paylaştık. Bu videoyu izleyerek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İşte detayları!

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?