Lif Örnekleri ve Yapılışları 2023

Lif Örnekleri ve Yapılışları 2023

İçindekiler

Tüm örgü sever bayanlara merhaba diyorum. Bugün lif örnekleri hakkında harika bilgiler vereceğiz kesinlikle yazımızı sonuna kadar okuyun. Lif modelleri çok çeşitlidir bunun içinde hangisini yapsam diye kararsızlığa düşebilirsiniz biz sizin için en popüler olanları derledik. Bu seçimler sayesinde kararsızlık yaşamayacaksınız.

Yıl geçtikçe de her yıl farklı farklı derlemeler çıkmaktadır bundan dolayı bazı görünümler eskimektedir. Bunun içinde 2023 lif modelleri  ile daha güncel desenler elde edebileceksiniz. Bu güzel el işlerini çeyiz için ya da birilerine hediye etmek için kullanabilirsiniz. Öyle güzel renklerden desenler ortaya çıkıyor ki gördüğünüz de müthiş hoşunuza gidiyor.

Konumuzun detaylarına geçmeden önce en son modelleri ve bilgiler aşağıda detaylı bir şekilde derledik. Sorularınız olursa yorum kısmımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar videolarını da ekleyerek işinizi kolaylaştırmak istedik. Şimdi de bu konu ile ilgili diğer detaylara hep beraber bakalım.

 

 

 

Lif Modelleri 2023 Fiyatları

 

Birçok kişi bu lif örneklerini kendi yapmayım da hazır satın almak istiyor. Bunun içinde fiyat soruyor. Desenine ve büyüklüğüne göre fiyatları biraz farklılık göstermektedir. Lif modelleri 2023 fiyatları ortalama 60 TL ile 275 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Kullanılan ipliğin kalitesi, renkleri, verilen emeğe göre bu fiyat değişiklik göstermektedir. Yalnız kendim ipini alayım yapayım derseniz de size maliyeti sadece bir iplik olacaktır. İplikte ortalama 18-20 TL arasında bir fiyata sahiptir. Kendiniz işleyerek çok daha ucuza mal edebilirsiniz ayrıca istediğiniz deseni de oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Tüm Lif Örnekleri

 

1.Yeni Lif Modelleri ve Yapılışı

 

En yeni tarzların başında geliyor. Son dönemde gül görünümler hayli popüler oldu birkaç yılda hiç modası geçemeyecek. Önümüzdeki birkaç yıl daha bu stil çok popüler olacaktır. Renk uyumu, deseni, şekli ile çok fazla göze hitap ediyor. Gerçekten el emeği göz nuru bir fikir diyebiliriz. Yapılışını çok merak eden oluyor. Uzun cümleler kullanarak anlaşılmazlıktan çıkarıp videosunu ekledik. Videoyu izleyip daha hızlı bir şekilde evde yapabilirsiniz.

İşte videosu;

 

 

2.Derya Baykal Lif Modelleri ve Yapılışları

 

Derya Baykal’ı yaptığı örgü ve el işleri programı ile tanırız. Yıllardan beri çok şık el işleri ile ekranlarda olur. Birçok kanal değişse de programını yıllardır yapmaktadır. Birbirinden harika önerileri ile bizlere ilham vermiştir. İşte Derya Baykal’ın bir programda yaptığı bir lif önerisini ve bunun videosunu sunarak işinizi kolaylaştırmak istiyoruz.

İşte videosu;

 

 

3.Güzel Lif Modelleri

 

 

Birçok çeşit arasında tabi ki bayanlar güzel olanını kullanmak ister. Bunun içinde desen ve renk uyumu olması lazım. Ayrıca ortaya çıkan görünümünde göz alıcı olması güzel olma noktasında etkisi büyüktür. Sizler için çok beğenilen görünümler seçerek yapılış videolarını da alt kısma ekledik. Bu videoları izleyince kolay bir şekilde kendinizde bu modelleri elde edebileceksiniz. İşte yapılışı

İşte videoları;

 

 

4.Çeyizlik Lif Modelleri 2023

 

 

Çeyizlik lif modelleri bir gelinin en önemli parçalarından biridir. Gelin olmadan önce en şık modeller işlenerek çeyize koyulur. Biraz daha gençler için uygun desenler olmasına dikkat edilmelidir. Basit görünümler çeyiz için uygun olmaz. Biraz daha detaylı, renkli stiller tercih edilmelidir. Kişiden kişiye zevkler değişebilir ama genel olarak sade görünümler uzak durmanızı tavsiye ederiz. Tunus İşi Patik Modelleri İçin Tıklayın

İşte videosu;

 

 

5.Tığ İle Yapılan Lif Modelleri ve Yapılışları

 

Tığ ile yapılan örneklerdir. Daha sık bir görünüm verir ve birçok noktada kullanabilirsiniz. Bu size önerdiğimiz tığ işi fıstık lif örneğidir. 7 numara tığ kullanarak yapılmaktadır. İlk önce 110 zincir çekerek oluşturuyoruz. Daha sonra ise yani ikinci sırasında ise zincir ve Trabzan oluşturuyoruz. Toplamda üç tane renk ile bu görünümü oluşturuyoruz.

Renkleri dönüşümlü kullanıp 2’li fıstıklar yaparak büyük boyutlara ulaşınca bitiriyoruz. Son tur dediğimiz aşama da ise 2’li fıstık oluşturup zincir çekimi ile sonlandırıyoruz. Bu görünüm biraz kenar oyasını andırıyor. Üç renkten oluşan fıstıklarla da renkli ponpon görünümü oluşup dış noktası bitmiş oluyor. Videosunu izleyerek de daha kolay bir şekilde bu görünüme ulaşabilirsiniz.

İşte videosu;

6.Banyo Lifleri ve Yapılışları

 

Banyo için sabunluklu lifler çok ilgi görüyor. Birçok bayan bu örnekleri örerek duş alırken kullanıyorlar. Sabun koyacak kısmı ile beraber çok pratik bir kullanım sağlıyor. Ayrıca yapımı da son derece pratik ve basit. Sizde aşağıdaki videomuzu izleyerek kolayca bu deseni elde edebilirsiniz. Ayrıca maliyeti de son derece ekonomiktir. Durmadan hemen ipliğini alıp başlayın deriz.

İşte videosu;

 

 

7.Lahana Lif Modeli ve Yapılışı

Görünüm olarak lahanaya benzediği için bu ismi almıştır. Bu tip bir model gerçekten farklı ve ilgi çekicidir. Son dönemde çok fazla ilgi görmeye başlamıştır. Hanımlar arasında  hızla yayılan bu modelin nasıl yapılacağının videosunu aşağıya ekledik bu size yardımcı olacaktır. Klasik modellerden sıkıldıysanız ve farklı bir görünüm arıyorsanız tam size göre diyebiliriz.

İşte videosu;

 

 

8.Değişik Lif Modelleri ve Yapılışları

 

Birçok bayan farklılık arıyor çünkü hem aynı modelleri birazcık ilgi çekici olmuyor. Bunun yerine daha önce pek fazla rastlanmamış ama hoş bir örnek arayışındalar. Siz de böyle bir iseniz modelimizden ilham alıp deneyebilirsiniz. Bunun için güzel bir örnek verdik videoda da ayrıntılı ve adım adım anlatım var. Şimdi de yapılışına bakalım.

İşte videosu;

 

 

9.Farklı Lif Örnekleri(modelleri)

 

Farklılık arayanlar için bir öneri daha verelim. Bunlardan bir tanesini deneyip farklılığın keyfini sürebilirsiniz. Son zamanlarında favorisi diyebiliriz. Farklı ama hoş bir görünüm için denemenizi öneririz. 2019 ve 2020 yılı için önerilen örneklerinde başında geliyor. Yapılışı için videomuzu da detaylı inceleyebilirsiniz.

İşte videosu;

 

 

10.Kolay Lif Modelleri ve Yapılışları

Hızlı bir şekilde modeli elde etmek istiyorsanız kolay olanları denemelisiniz. Bazı örnekler gerçekten biraz zordur ve çok zaman alır. Bazı desenler ise çok kolaydır ve çok  kısa sürede ortaya çıkar. Zamanınız yok ise kolay da bir görünüm arıyorsanız bu fikri deneyebilirsiniz. Çok pratik ve aynı zamanda da çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

İşte videosu;

 

 

11.Kalpli Lif Modelleri

 

Kalp şeklinde desenler çok çok ilgi görüyor. Özellikle de sevgilinize böyle bir deseni hediye etmek için kullanabilirsiniz. Bununla beraber özel kişiler bu görünümü işleyip sunabilirsiniz çok beğenileceğinden emin olabilirsiniz. Kırmızı, siyah, beyaz renkler en uygun olan renklerdir. Göz, ağız desenleriyle beraber çok tatlı bir görünüm alıyor bunları da kullanmanızı tavsiye ederiz. Sade kalp yerine detaylar eklemenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: Örgü ve El İşi Kategorimiz İçin Tıklayın

 

12.Kuş Desenli Lif Modelleri

Kuş desenleri birazcık sempatik desenler oluşturmaktadır. Sarı, yeşil, beyaz renkleri bu lif türlerinde ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Özellikle çocuklarınız için bu şekilde bir desenle onlara banyoyu sevdirebilirsiniz. Genellikle çocuklu anneler bu modelleri fazlaca tercih etmektedir. Çocuklarınız hayvan figürlerini fazlaca kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

13.Çaydanlık Desenli Lif Modelleri 2023

 

Günlük hayatta kullandığımız nesneler desenlere ilham kaynağı olmaktadır. Bunlardan biri de çaydanlıktır, birçok bayan bu deseni çok beğeniyor ve kullanıyor. Özellikle 2023 yılında da çok popüler olmaya devam edecek. Sizde desen arıyorsanız güzel bir ilham kaynağı olabilir. Denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

14.Kare Görünümlü Lif Modelleri

 

 

Yuvarlak görünümler hoşunuza gitmiyorsa kare şeklindeki modellere göz atabilirsiniz. Birçok değişik deseni kara stiline nakşedip hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fanatik bir taraftar iseniz bunu life ekleyip kendinizde kullanabilirsiniz ya da aynı takıma gönül vermiş bir arkadaşınıza da armağan edebilirsiniz. Ayrıca birçok bayan bu lif örneklerini satarak para kazanıyor. Ortalama tanesi 55-60 TL arası değişen fiyatlara satmak mümkün. Bunun için sosyal medya sayfalarını sıklıkla kullanarak kendilerine müşteri potansiyeli oluşturuyorlar.

 

15.Yuvarlak Lif Modelleri 2023

 

Yuvarlak görünümler daha simetrik bir şekil oluşturur. Ayrıca daha farklı desenler ortaya çıkarırlar bu sayede ortaya güzel bir lif modeli oluştur. Yeşil, mavi, beyaz, sarı renkler yuvarlak desenlere çok güzel oturmaktadır. Bu renkleri kullanarak ortaya daha güzel örnekler çıkarabilirsiniz.

 

16.Uzun Lif Örnekleri

 

Modellerden biri de uzun olandır. Yuvarlak, kare şekillerinden sonra uzun görünümleri de deneyebilirsiniz. Uzun modellere çilek, kelebek gibi desenler ekleyebilirsiniz. Bunun yanında renkleri de fazla fazla kullanabilirsiniz. Geometrik desenlerinde yoğun kullanıldığı bir çeşittir.

 

17.Çiçekli Lif Modelleri

 

Çiçek detaylarını her yerde görebilirsiniz. Örgü işlerinde de sıklıkla görebileceğimiz desenlerin başında gelmektedir. Çiçek desenleri kullanıldıkları noktaları daha anlamlı hale getirirler. Gerçekten bu desenle beraber ortaya müthiş bir tasarım çıkmış. Renkleri fazla kullandığınızda işini biraz zor olur ama ortaya sanat eseri bir ürün çıkar. Bu modeli denemenizi tavsiye ederiz.

 

18.Üzümlü Lif Örnekleri

 

 

Üzüm modelleri çok fazla ilgi görüyor bunun nedeni de harika derece de ortaya güzel bir görünüm çıkmasından kaynaklanıyor. Üzümlerin şekli ve rengi ile beraber müthiş bir desen ortaya çıkacaktır. Birçok rengi kullanarak farklılık görünümlerde ortaya çıkarabilirsiniz. Kendi içinde de çeşidi çok fazla olan bir desendir.

 

19-Örgü Lif Örnekleri

 

 

 

Örgü tarzlarının çok yoğun hissedildiği örneklerdir. Bu örneklerden esinlenip sizde kararınızı daha kolay vereceksiniz. Birbirinden hoş görünümlerle örgüleriniz daha bir güzel duracak. Modellerden birini seçerek hemen oluşturmaya başlayın.

 

20-Lif Modelleri 2023

En güncel önerileri kullanarak zamanla beraber uyumlu gidin. Yılların geçmesiyle görünümler farklılaşabiliyor. İşte bunun için aşağıdaki fikirler sizlere yardımcı olacaktır.

 

 

Tunus İşi Patik Modelleri Nelerdir, Tunus İşi Patik Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?