Örgü Battaniye Modelleri ve Yapılışları!

Örgü Battaniye Modelleri ve Yapılışları!

İçindekiler

Birçok bayanın hayatında örgü olmazsa olmazdır. İşte bunun içinde sizde çok güzel fikirler vereceğiz. Bugünkü konumuz örgü battaniye hakkında olacaktır. Bunun içinde size yapılışlarını da videolu olarak vererek nasıl oluşturacağınızı göstermiş olacağız. Birçok kişi tarafından bu el emeği öz nuru ürünler çok seviliyor. Farklı desenleri ve harika renkleri ile beraber ortaya çok güzel sonuçlar çıkıyor. Örgü battaniye modelleri çok fazladır ve kendi içinde de çok detayları vardır. Bu seçenekler arasında birçok kişi kararsızlık bile yaşayabilmektedir.

Klasik battaniyeler yerine bu şekilde sanat ürünleri müthiş bir şıklık sağlar. Bunun yanında son derecede sağlıklıdır. Kullanılan çoğu ürünler sağlıksız ve alerji olmanıza neden olur. Bu ürünleri kaliteli ipliklerle oluşturduğunuzda sağlıklı parçalarla aynı zamanda sağlığınızı korumuş olacaksınız. Son zamanlarda tığ işi örgülü battaniye modelleri biraz daha fazla ilgi görmektedir. Gelin şimdi de diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Beğenilme ve Çok Tercih Edilme Nedenleri

 

  • Sağlıklı olması ve alerji riskini ortadan kaldırması, plastik özellik taşımaması.
  • Çok fazla renk seçeneğinin olması ve renkleri bir arada kullanma olanağı sunması
  • Çok etkileyici ve müthiş görünümünün olması.
  • Doğal bir görünüm sağlaması.
  • Ekonomik olması ve birçok hazır ürüne göre çok ucuza mal edilmesi.
  • İstenilen modelde yapılması ve el emeği göz nuru olması.
  • Çok sıcak tutması ve yumuşak özellik taşıması.
  • Uzun süre kullanım sağlaması ve çabuk deforme olmaması.
  • Ailenin tüm bireyleri tarafından çok sevilmesi ve özellikle çocukların ilgi göstermesi.

 

 

 

En Çok Beğenilen Renkleri Hangisidir?

 

Renk seçeneği çok fazladır ve bunlar arasından kararsızlık yaşamanızda son derece normaldir. Çoklu renkler daha fazla tercih ediliyor. Yani birkaç tane uyumlu rengin bir arada olması çok beğeniliyor ve de hoşa gidiyor. Gri, sarı, yeşil, beyaz sarı, beyaz kırmızı, yeşil kırmızı sarı en iyi renk seçenekleridir. Size sunduğumuz aşağıdaki modellerin renklerinde de faydalanabilirsiniz.

 

 

Tığ İşi Battaniye ve Adım Adım Yapılışı

 

En çok beğenilen modeller arasındadır. Şimdi bunun iin gerekli malzemeler neler ve yapımı nasıl aşam aşama gösterelim.

Gerekli malzemeler

-4.5 numaralı tığ şişi

-Bebek yünü

Yapımı:

4.5 numaralı şiş ile bebek yününü aldım. Kaliteli bir markanın olması önemlidir. Zincirle başlanıp ne kadar enli olsun derseniz o kadar zincir atılır. Daha sonra 3 zincir çekilir. Aynı ilmeğe 3 tane trabzan yapıyor. 3 ilmek ileriye sık iğne iğne batırılır, daha sonra üç ilmek çekilir, aynı bulunulan ilmeğe 2’li olmak üzere 3 adet trabzan şeklinde sıranın bitimine kadar aynı şekilde devam edilir. 2. sıraya ise 3 ilmek atıp aynı ilmeğe 3 adet  2’li trabzan alarak birinci sırayla aynı olacak şekilde örülür.Çok grift ve sıkıntılı bir model gibi görünüyor ama hiç de öyle de değil gayet kolay.Renkler farklı olması görünümü güzelleştiriyor bilginiz. olsun.

İlginizi Çekebilir: Lif Modelleri ve Yapılışları 2021-2022

 

 

 

Kolay Battaniye Modeli ve Videolu Yapımı

 

Bazı hanımlar zor olanları sevmezler, daha pratik ve şık modeller isterler. Bizde onları düşünerek direk olarak videosunu ekledik. Bu video ile beraber çok daha hızlı bu bir şekilde bu görünüme ulaşacaklar. İşte videosu ve anlatımı;

 

 

Zigzag Örgülü Battaniye Modeli ve Videolu Yapılışı

 

Zigzag tarz farklı ve çok hoş bir görünüm oluşturuyor. Bu modeli elde etmek isterseniz geniş bir anlatımını aşağıdaki videoda bulacaksınız. Uzun uzun cümlelerle nasıl yapıldığını anlatmak yerine video ile daha pratik bir şekilde aktarmak istedik.

 

Tunus İşi Patik Modelleri Nelerdir, Tunus İşi Patik Nasıl Yapılır?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?