Boğumlu At Kuyruğu Saç Modeli Yapımı!

Boğumlu At Kuyruğu Saç Modeli Yapımı!

İçindekiler

Boğumlu At Kuyruğu Saç Modelini Denemeye Ne Dersin?

 

Yılın farklı zamanlarında farklı saç modellerini denemek sizlere taze bir görünüm katacaktır. Klasik modelleri sürekli kullanmak sizi herkesin gözünde sıradanlaştırabilir. Yaz-kış sürekli kullanacak modeller arıyorsanız da boğumlu at kuyruğu saç modeli size hitap edecektir. At kuyruğu saç modeli kullanmayı seviyorsanız ve de buna biraz farklılık katmak istiyorsanız boğumlu at kuyruğu saç modeli yapımı resimli anlatım başlıklı yazımızı sonuna kadar okuyun.

Son zamanlar yeni trend saç modeli olduğunu söyleyelim. 2022 yılında da bu trend artarak devam edecektir. Defilelere baktığımızda da çok sık bir şekilde boğumlu at kuyruğu saçlarının kullanıldığını gördük. Sizlerde bu stilden geri kalmak istemiyorsanız aşağıda adım adım nasıl yapılacağını anlattık. Görsel olarak yapılışını videodan öğrenmek isteyenler de aşağıdaki videomuzu izleyebilirler. Bu resimli ve videolu anlatımdan sonra çok kolay bir şekilde boğumlu at kuyruğu saç modelini yapacaksınız.

 

en özel at kuyruğu modelleri
en güzel at kuyruğu saç stilleri

 

Adım Adım Boğumlu At Kuyruğu Saç Modeli Yapımı

 

1.Adım : Saçları Tara

 

boğumlu at kuyruğu yapım aşamaları
boğumlu at kuyruğu nasıl yapılır?

 

Saçlarınızı toplamaya başlamadan önce yapmanız gereken ilk adım saçları taramak olacaktır. Saçlarınızı hırpalamadan güzel bir şekilde tarayın. Tarağın saçlarınıza zarar vermemesi içinde ince dişli bir tarak kullanmanız gerekir. İnce dişli tarakla iyi bir şekilde taramanız saç modelinizi oluşturmayı da kolaylaştıracaktır.

 

2.Adım : Oluşturmaya Başla

 

boğumlu at kuyruğu saç modeli
boğumlu at kuyruğu yapım aşamaları

 

Alt ve üst olarak saçlarınızı ikiye ayırarak, üst kısmı arkadan iyice toplayarak lastik toka ile sabitleyin. Bu adım saç modelinin oluşturulmaya başladığı adımdır.

 

3.Adım : Şekillendir

 

boğumlu at kuyruğu saç stili
boğumlu at kuyruğu yapılışı

 

Altta kalan saçlarınızın ise kulağınızın arka kısmından başlayan noktayı arkada birleştirip, at kuyruğunun içine dahil ederek lastik toka yardımıyla sabitleyin. Daha sonra ise ense kısmındaki saçı ortada birleştirerek  at kuyruğuna ekleyip lastik toka ile sabitleyin.

Fransız Örgülü Yüksek Topuz Saç Modeli Yapımı

 

4.Adım : Sonlandır

 

boğumlu at kuyruğu
boğumlu at kuyruğunun adım adım yapılışı

 

Son aşama ise son boğumu lastik toka ile tutturup elektriklenerek kalkıp kötü görünüm veren saçlar var ise onları sprey yardımıyla sakinleştirip toka yardımıyla da son görünümü vermektedir. Bu aşama ile birlikte saç stiliniz artık hazırdır keyfini sürün. Saç Modelleri Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

Boğumlu At Kuyruğu Saç Modelinin Videolu Yapımı

 

 

Klasik görünüme çeşitlilik arayan bayanlar için çok güzel bir öneridir. Deneyip aşağıdaki yorum kısmından nasıl olduğuna dair fikirlerinizi paylaşırsanız çok seviniriz. Bizi takip etmeye devam edin. Yorum Yapmayı Unutmayın J

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?