Brezilya Fönü Yaptıranlar Tecrübelerini Anlatıyor!

Brezilya Fönü Yaptıranlar Tecrübelerini Anlatıyor!

Merhabalar bugün öneli bir konu hakkında sizlerle birlikteyiz. Bugünkü konumuz Brezilya fönü yaptıranlar neler düşünüyor hakkında olacaktır. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen birçok kişi acaba yaptıranlar memnun mu, ne gibi sorunları var gibi birçok sorunun cevabını onlardan duymak istiyorlar. Bu cevaplara göre de bu işlemi yaptırıp yaptırmama yönünde de net karar vermeniz kolaylaşacaktır.

Aşağıda sizlerle paylaştığımız Brezilya fönü yaptıranların yorumları gerçek kişilerden alınmıştır. Daha önce bu kişiler bu işlemi yaptırmış ya da çevresinde yaptıran birinden dolayı düşüncelerini herhangi bir maddi kaygı olmadan ifade etmişlerdir. Sözlerimizi daha fazla uzatmadan Brezilya fönü yorumları neler bunlara geçelim.

Bu konu hakkında sorunlarınızı aşağıdaki yorum kısmından belirtebilirsiniz, en kısa sürede cevaplanacaktır.

 

 

Bu Konu Hakkında Yaptıranların Düşünceleri

 

Canan anlatıyor: Çok kararsız kalmıştım ama denemek de çok fazla istiyordum. Birçok araştırma yaptım, zararları hakkında birçok kişiden görüş ve düşünce aldım en sonunda yaptırmaya karar verdim. Tabi ki bu karar süreci çok kolay olmadı benim için. Kalıcı fön yaptıranlar diye bir de yazı okumuştum bu da yaptırma kararımda etkili olmuştu. Bu yazı da birçok kişinin olumlu düşünceleri ve fotoğrafları vardı, tabi ki bunun yanında memnun olmayanlar da mevcut idi. Öncelikle olarak kaliteli bir ürün seçimi çok önemlidir, ayrıca gerçekten tecrübeli ve kaliteli bir kuaförde yaptırmalısınız yoksa sonuçlar yine kötü olacaktır.

Ben kaliteli ve en iyi ürünü seçerek bu işlemi yaptırdım, bunun da faydasını gördüm. İşlemden sonra saçlarımı çok ama çok beğendim yüzlerce kez aynaya baktım. Sanki kuaföre gidip fön yapıp düzleştirilmiş gibi değil de sanki genetik olarak saçlarım düz bir yapıda gibi izlenim oluşturuyor. Dedim ki kendime şampuan reklamı teklifi gelebilir, bu derece hoşuma gitti. Tabiki de çok kötü sonuçlar da var bunun benim deneyimim söyleyeyim.

Zehra anlatıyor: Zor ve zahmetli bir işlem çok fazla zamanı kuaförde geçirip elde ediyorsunuz sonucu. Benim saçlarım çok fazla yoğun değildi biraz daha zayıf özellikte idi bu kimyasal işlemde saçlarıma zarar verdi ve biraz döküldü. Bu işlemde saçları yıpratma ve bir miktarda dökme ihtimali var, ondan dolayı da bunları bilerek yaptırın diyorum.

Ben yaptırdım arkadaşımda yaptırdı ama ondan yıpranma ve dökülme olmadı. Bu durum biraz da saç yapısı ile alakalı. Ben dökülme olduğu için herkese tavsiye etmiyorum, kesinlikle iyi araştırılmalı ve de uzman birden fazla kuaföre fikirleri sorulmalıdır. Bu konuda benim düşüncelerim bu şekilde iyi günler dilerim.

 

 

Selenay anlatıyor: Bu konu baya bir tecrübem var diyebilirim. Özellikle de ince telli ve yıpranmış saçlara sahip olanlar bu kalıcı fön işlemini yaptırmasınlar. Çünkü saç telleri ister istemez biraz zarar görüyor ve telafisi güç sonuçlar ortaya çıkarıyor. Ondan dolayı da bu saç yapısı hiç ama hiç önermem.

Saç yapınız güçlü ve çok yoğun ise işlemlerden pek etkilemiyorsa o zaman tavsiye ederim. Ayrıca düz görünüm size yakışıyor mu bu normal fönlerle bakın gerçekten düz saç yapısı çok yakışıyorsa o zaman deneyin.

Pelin anlatıyor: Bende bu konuda deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim. Bu bilgileri paylaşarak daha doğru tercihler yapmanızı istiyorum. Öncelikli olarak şunu söyleyeyim sağlık bakanlığı onaylı brezilya fönü markaları seçimi çok önemlidir. Ucuz diyerek onaysız markaları alıp pişman olmayın bu konuda hüsrana uğramış birçok kişi de mevcuttur.

Bundan dolayı da bakanlık onaylı ürünleri kullanmanıza dikkat çekmek istedim. Bilindiği gibi bazı markaların içerisinde kanserojen taşıyan maddeler bulunmaktadır, bundan dolayı da birçok kişi bu uygulamayı yaptırmaktan korkmaktadır. Gerçekte saçlarınız bu uygulamaya uygun ise kuaförünüzle fikri alış verişi yaptı iseniz, kaliteli bir marka seçti iseniz bir de sonuç güzel olacaktır. Bunlar dikkat etmeden yaparsanız da çok pişman olabilirsiniz.

 

 

Feride anlatıyor: Saçlarıma yaptırmak için çok heyecanlandığım bir işlem idi. İlk zamanlar içeriğinde kanserojen madde olan Formaldehit ve Glikosilik Asit ikilisinden dolayı bu işlemi yaptırmaktan vazgeçtim. Bu iki madde akciğer kanserine varan etkileri olduğu biliniyor. Bir gün tesadüf kuaförüm bana artık bu iki maddenin olmadığı Sağlık Bakanlığı ve Avrupa birliği onaylı Hair Company Just lissi markasını anlattı. Justlıss olarak geçiyor hanımlar bu markayla yaptıklarını anlattı bende araştırdım ve ikna oldum.

Bu marka zararlı iki maddeyi içermediği için biraz düzleştirme etkisi daha az ama çok sağlıklı. Güzel bir işlemin ardından işte hemen yukarı olan gibi saçlarım düz oldu. Kesinlikle normal fönle kıyaslanmaz ve de çok başarılı. Eski saç görünümümle dağlar kadar fark var. Benim güzel tecrübemde bu şekilde.

Dersu Pilami anlatıyor: Bu konu hakkında tecrübesini bir de youtube fenomeninden izleyin isterseniz. Bu konuyu kendi saçlarına uygulayarak tüm soruların cevaplarını videosunda anlattı. Bunun için biz de size bir video ile de cevap vermek istedik. Bu konuda yaşananların videosunu izleyin.

 

Ayşe anlatıyor: Sürekli olarak deneyenlerden biriyim ortalama olarak 3 yıl süredir bu işlemden uyguluyorum. Piyasada Nova brezilya fönü, bio keratin gold, fitness pro jel keratin,saç-ha brezilya fönü sistemi,mild keratin düzleştirici gibi birçok marka vardır. Bunlardan en iyisini seçmeye gayret edin ayrıca elinizden geldiği kadar da en iyi kuaförü seçin.

Gerçekten bende çok güzel duruyor kesinlikle zamandan kazanıyorum sürekli klasik fön uygulaması yaptırmıyorum. Duştan çıktıktan sonra hafif fönü tutuyorum saçlarıma hemen dümdüz oluyor ve de bu görünümü çok seviyorum.

Eğer iyi olmayan markayı seçer yaparsanız bu sonucu elde edemezsiniz. Ayrıca yaptıranlar ilaç sürüldüğünde gözler yanıyorsa o marka iyi değil diye bir sonuca varmışlar. İsteyenler içeriğinde kansorejen olmayan maddeleri de seçip yaptırabilirler.

Ebru anlatıyor: Bende yanlış seçimler yüzüne saçlarımı mahvedenlerdenim. Çok fazla araştırmadığım için bu hale geldi saçlarımı yıprandı ve biraz döküldü. Bu süreçte yanlış kuaför seçimi ve yanlış marka seçiminden dolayı hayallerim suya düştü. Bunun için sizlere araştırın yaptıranların yorumlarını tek tek okuyun, videoları izleyin derim.

Acele etmeden doğru karar verin. Yoksa sonuç benim ki gibi hüsran olur. Yeni yeni artık saçlarım toparlıyorum, bu konudaki olumsuz deneyimim den dolayı artık ben malesef yaptırmayacağım ama bu yanlış anlaşılmasın uygun olanlar yine yaptırmalı. Sadece benim deneyimim bu şekilde oldu malesef.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kırık Fön Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Kader anlatıyor: Bana baya pahalı geldi, ondan dolayı da çok temkinli yaklaştım. Araştırmam neticesinde memnun kalanlarda var memnun kalmayanlar da. Hal böyle olunca da insan kararsız kalıyor yaptırmalı mıyım yaptırmamalı mıyım diye. Birçok uygulama da olduğu gibi bu uygulama da doğru kişiye doğru şekilde yapılırsa ortaya güzle sonuçlar çıkıyor. Tam tersi durumda ise birçok olumsuzluk meydana geliyor ve kişiyi mutsuz ediyor. Ben de bu durumları çok araştırarak yaptırdım sonuç hayal ettiğim gibi değil ama yine de çok hoşuma gidiyor, eskiye oranla çok daha güzel görünüyorum. Gören herkesin dikkatini çekiyor ve de çok güzel olmuşsun diyor böyle olunca da sürekli denemek geldi içimden. Bu işleme ortalama 6-8 ay kadar kalıcılık sağlıyor ondan sonra tekrar yaptırmalısınız. Yani bir kere yaptırdım bitti yok.

Uzman önerisi: Yukarıda yaşananlardan hareketle yapan kişinin bu alanda uzman olmasının önemi dile getiriliyor gerçekten de çok doğru. Uzman bir saç stilistine kendinizi emanet edin. Bu fönde kullanılan ilacın markasının ve kalitesinin önemli olduğuna dikkat çekiliyor ayrıca kullanımından doğru şekilde olması çok önemlidir. Bir de sizin saçlarının bu işlem için uygun mudur, eğer uygun değilse yaptırmamalısınız. Tüm bu noktalara dikkat edildiğinde ortaya güzel sonuç çıkacaktır, tam tersi durumda ise hüsrana uğrayacaksınız. BU KONU İLE İLGİLİ YORUMLARINIZI AŞAĞIDAKİ YORUM KISMINDAN BİZİMLE PAYLAŞIN!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. arkadaşlar ben de keratin saç düzleştirme yaptırdım ama saçlarım çok dökülüyor. yani saçlarım toparlanır mı, dökülmesi sonrası saçlarım tekrar çıkar mı yardımcı olur musunuz?

  2. Merhaba brezilya fönü yaptırdıktan sonra saçlarımızı bağlayabilirmiyiz yoksa sürekli açık mı kullanmalıyız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?