Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Merhabalar bugün çok önemli ve işinize yarayacak bilgiler vereceğiz. Bugünkü konumuz kalın telli saçlar nasıl kesilmeli diyenler için olacaktır. Neden bu soru soruluyor derseniz de çünkü gerçekten doğru şekilde kesilmediğinde çok sorun üreten bir saç tipidir. Tabiki gür olması ve yoğun görünüm olması birçok kişi tarafından gıpta ile bakılıyor. Bunun yanında ise dezavantajları da bulunmaktadır. Bunları ayarladığınızda ortaya çok güzel ve sağlıklı görünümler çıkacaktır.

Çok çabuk kabarmalar oluyor ve de elektriklenme yapıyor bu da güzel bir görünüm sağlamıyor. Doğru şekilde kesim yaptığınızda ise gerçekten büyük bir oranda faydasını görüp daha güzel şekilde bir görünüm elde edeceksiniz. Bunun için size aşağıda bolca öneri sunduk, bunları yaptığınızda önemli faydalar sağlayacaksınız.

 

Bu Saç Tipinin Olumsuz Özellikleri

 

  • Çok çabuk elektriklenir ve dağılır.
  • Şekil alması zordur, şekil alsa bile bu görünüm uzun süre sabit kalmaz.
  • Kontrol edilmesi zor olan saç tipleri grubundadır.
  • Gür görünümler sahiptir ve bunun içinde doğru kesimler yapılmalıdır.
  • Saç tellerinin kalınlığından dolayı inatçı bir yapıya sahiptir.
  • Biçimsiz görünme eğilimi fazladır.
  • Sürekli toparlamak ve şekil verme isteği oluşan bir saç tipidir.
  • Saç modeli ve kesimi kullanımı biraz daha sınırlıdır.

 

 

Nasıl Bir Kesim Kullanmalı, Nasıl Bir Görünüm Oluşturmalı

 

1.Yüz şekli, saç rengi ve yüz özelliklerine yapılacak kesim doğru bir şekilde uygulanmalıdır. İlk dikkat edilecek nokta tabiki yüz şeklidir.

2.Kolay şekil alan, kabarmaya müsaade etmeyen saç stilleri kullanılmalıdır.

3.En doğru saç modellerinin uzun saçlar olduğunu unutmamalısınız. Yani siz bu saç tipine sahipseniz kullanacağınız modeller uzun saç stillerinden olmalıdır. Bu görünümde çok daha rahat edeceksiniz ve yarar sağlayacaksınız.

4. Ara makas kullanımı bu saç tiplerine doğru şekilde kullanıldığında elektriklenmez. Ara makas saç uçlarında kullanıldığında hacim katar. Bundan dolayı da ara makas dipten kullanılmalıdır.

5.Kısa saç modellerini bu tip saçlarda kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü kullanımı zor oluyor ve de iyi görünümler ortaya çıkmıyor. İnce Telli Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

 

6.Omuz hizası tarzı bir kesimle beraber kat ekleyip kullandığınız da kolay şekilde bir model elde edebilirsiniz. Ayrıca kabarma gibi durumları da çok az yaşayacaksınız.

7.Uzun katlı saç stilleri en ideal olan görünümlerin başında geliyor. Bu modelleri kullanarak göz alıcı ve mükemmel bir görünüm kazanabilirsiniz.

8.Bir diğer kullanacağınız model de dalgalı saç stilleridir. Birçok resimde de dalgalı modellerin ağırlıkta olduğunu görmüşsünüzdür. Bu model de kabarma ve elektriklenme durumlarına karşı daha iyi görünümler sağlayacaktır.

9.Saçınızı bakımını da ihmal etmeyin kesinlikle, çünkü bu gür saç tellerinde bakımsız saç telleri size çok daha fazla zorluk çıkaracaktır. Bunun içinde düzenli ve doğru bir şekilde bakım yapın.

10. Biraz sert bir yapısı da var ise yumuşatıcı bakım ürünleri de kullanın. Ayrıca saç stilinizi uzun süre korumak istiyorsanız sabitleyicileri kullanmalısınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?