Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Modelleri?

Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Modelleri?

Bugünkü konumuzda beyler için olacaktır. Yuvarlak yüz saç modelleri erkek için önem taşımaktadır. Günümüzde artık görünümün ne kadar önemli olduğunu biliyoruz Bayanlar kadar erkeklerde buna fazlasıyla dikkat etmektedir. Saç modelleri de yüz yapısına uygun şekilde olmalıdır, böyle olduğunda gerçekten erkekler çok daha yakışıklı görünmektedir.

Gelişi güzel saç stilleri sizi kötü gösterecektir ve karşı cinsleriniz tarafında da fark edilmeyeceksiniz. İşte bu konu hakkında sizlere detaylı bilgiler vererek sizi her zaman hoş ve yakışıklı göstermeye çalışacağız. Bu konu hakkında detaylı bilgiler sunarak işinizi kolaylaştıracağız. Önereceğimiz modellerden de ilham alarak kendinize hoş bir stil bulmuş olacaksınız. Gelin hep beraber bu konunun detaylarına bakalım.

 

Yuvarlak Yüz Tipinin Özellikleri

 

İlk önce bu yüz tipinin özelliklerinden bahsedelim gerçekten siz yuvarlak yüz tipine mi sahipsiniz bunu belirleyelim. Özellikler size uyuyorsa demek ki bu yüz şekline sahipsiniz o zaman bu yüz şekline uygun saç stili kullanmalısınız. Onun içinde aşağıdaki önerilerimizden ilham alabilirsiniz.

-Bu görünümde genişlik ve uzunluk hemen hemen aynıdır.

-Köşe noktaları yoktur hafif geçişlere sahip bir yüz şeklidir.

-Biraz daha top, portakal gibi cisimleri andırır.

-Yanak bölgesi dolgun özellik taşır ve yanak bölgesi tombul olma eğilimi taşır.

-Yüz hatları tam belirgin değildir. estetik bir görünüm taşır.

-Çene ve elmacık kemikleri görürüm olarak yer kaplar ve geniş görünüm sağlar.

Yukarıdaki yüz şekilleri sizde var ise siz yuvarlak yüzlüsünüz demektir ve aşağıda saç modellerinden birini kullanmalısınız. şayet bu özellikleri taşımıyorsa farklı bir yüz şekline sahipsiniz anlamına gelmektedir.

 

Yuvarlak Yüze Nasıl Bir Saç Modeli Yakışır?

 

Şimdi ne gibi bir saç kesimi yapılmalı buna bakalım. Kuaförünüzle beraber bunu kararlaştırmalı size önerilerimizi saç kesiminiz de uygulamalısınız. Alnınız üzerine düz kesilmiş kahkülden bu yüzde uzak durmalısınız, bunu ilk belirttik çünkü en fazla yapılan kesim hatalarından biridir. Görünüm için yükseklik yani saçlarınızı kaldırmak çok yakışmaktadır, kısa ve orta uzunluklar daha çok yakışmaktadır.

İdeal ve doğru bir görünüm için açılı kesim yapılmalıdır, bunun yanında sakal ekleyebilirsiniz. Çok uzun sakal modelleri olmamasına dikkat edin. Bu şekilde güzle görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Yuvarlak Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri

 

1.Yandan Çizgili Saç Modeli

Bu görünüm yuvarlak yüzleri kontrastlar ve asimetriklik ortaya koyar. Yan kısımda çizgi şeklinde tıraş edilerek şekillendirilir. Çizginin zıt yönüne doğru taranan saçlar hacimli bir görünüm oluşturur. Son dönemde çok popüler olan bu erkek saç stili gerçekten çok tarz. Tarzına dikkat eden erkekler bu görünümü deneyebilirler.

 

2.Hacimli Uzun Saç Modeli

 

 

Dikey yönde kesim yapılmış ve sakalla birleştirilmiş bu görünümü deneyebilirsiniz. Karşı cinsler tarafından çok çok beğenilmektedir kesinlikle. Hacimli bir görünümü vardır ve ayrıca kalın telli saç yapısına sahip olan erkeklere öneririz. Fön uygulaması da yapmanızı tavsiye ederiz, zaten yukarıdaki fotoda da fönlüdür. İlham alacağınız şık bir tarz. 3 Numara Saç Modelleri İçin Tıklayınız

 

3.Asimetrik Saç Stili

Zıtlıklar bu yüzde ortaya iyi sonuçlar çıkarıyor. Uzun saçlarınız var ise bu kesim şıklık oluşturur. Bu kesimi yapabilmesi için uzman bir kuaföre gitmelisiniz yoksa bu görünümü oluşturmak çok ama çok zordur. Hafif dağınık bir görünümle ortaya bu şekli çıkarabilirsiniz.

 

4.Yanları Kısa Geriye Yatırılmış Saç Stili

Düz saç yapısına sahip olanlar yanları kısa üst tarafı uzun bu görünümü sakalla beraber kullanabilirler. Pompadour olarak isimlendirilen saç stiline benzerlik göstermektedir. Hafif şekillendiricilerle beraber kullanmanızı tavsiye ederiz. Sakalla beraber daha iyi görünüm verdiğini de unutmayın.

 

5.Dik Görünümlü Saç Stili

Hacim katmanın yolu yukarı doğru dik görünümlü saçlardır. Bu görünüm yüz yapısını dengeleyecek ve ortaya hoş bir tatlılık çıkaracaktır. Şekillendirmenin biraz daha önemli olduğu şekillendirmedir. Bunun yanında sakalsız da kullanılmaktadır.

 

6.Faux Hawk

Popüler bir saç kesimidir. Yanları çok kısa geriye doğru yatırılmış modern bir tarzdır. Kaliteli şekillendirme ürünleri kullanmalısınız yoksa bu görünüm öne çıkmaz. Bu yüz tipi için çok ideal bir kesimdir.Kirli sakal ile beraber çok hoş etki oluşturur.

 

7.Kısa Saç Tarzı

Biraz klasik ve profesyonel bir modeldir. Çok yönlü her yerde kullanacağız bir stil. Çok bakım ve şekil gerektirmez, zamanı olmayan erkeklere için çok idealdir.

 

8.Dolgun Görünümlü Saç

Yoğun bir görünüm için yüksekliği kullanabilirsiniz. Hafif sakalla da kullanabilirsiniz. Dört mevsim rahat kullanacağınız görünümlerden biridir.  Kızların beğendiği modeller arasında yerini almaktadır. Kızlar için deneyeceğiz modellerin başında gelmektedir. Erkek Saç Modelleri İçin Tıklayınız

 

9.Dağınık Orta Boy Saç Modeli

Dağınık modeller de artık çok ön planda. Dağınık modelleri sakalla beraber kullandığınızda ortaya çok hoş sonuçlar çıkacaktır. Renkli gözlerle daha güzel duran bir modeldir. Giyim tarzınızla beraber ortaya çok iyi bütünlük çıkacaktır.

 

10.Yanları Kısa Saç Sakal Tarzı

Kesinlikle çok detaylı bir model. Şeklinize şekil katmak istiyorsanız bu stili tercih edebilirsiniz. Sakin modeller bana değil diyen erkeklerin tercihi olacak bir tarzdır.

 

11.Şık Stil

 

12.Renkli Saç Stili

 

13.Yandan Çizgili Tarz

 

14.Geriye Yatırılmış Hacimsiz Tarz

 

15.Kahküllü Model

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?