Cilt Bakımı: Cildimizi Kışa Nasıl Hazırlarız?

Cilt Bakımı: Cildimizi Kışa Nasıl Hazırlarız?

İçindekiler

Kış geldi çattı! Bu yüzden soğuk havalarda cildimizi özel cilt bakım uygulamaları ile iyileştirmeliyiz. Çünkü özellikle kış aylarında hangi cilt tipine sahip olursak olalım, cildimiz kurumaya eğilim gösterir.

Kış mevsiminde cildinizin koruyucu bariyeri zayıflar ve cildinizde nem kaybetmeye başlar. Bu gibi durumlarda soğuk havaya temas eden cildiniz nem kaybı, kaşıntı, kızarıklık ve tahriş yaşayabilir. Özellikle, dışarıdan gelen olumsuz hava şartlarına en çok maruz kalan el, burun ve dudak gibi bölgelerde kuruma meydana gelebilir.

Bu zor zamanlarda cildinizin soğuk hava şartlarından etkilenmemesi için Eveshop cilt bakım ürünleri ile yanınızda!

Uzmanların kontrolleri eşliğinde hazırlanan Eveshop cilt bakım ürünleri, diğer cilt bakım markalarına göre bazı ayrıcalıklar sunar. Eveshop adını taşıyan tüm cilt bakım ürünleri kışın cildinizin sağlığını koruyan ve soğuk havalarda kuruyan cildinizi iyileştiren formüller içermesinin yanı sıra:

  1. Cildin derinlemesine nemlendirilmesi için yoğun içeriği,

  2. Sabun, paraben ve renklendirici katkı maddesi içermeyen ürünler,

  3. Cildi zengin içerikleriyle besleyen özel yapısı,

  4. E ve D vitamini içeren ürünleri ile cildinizi kışa hazırlamak artık çok kolay.

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış aylarında cildinizi korumak için yapmanız gerekenler Eveshop cilt bakım ürünleri arasından size en uygun olacak ve cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacak bir cilt bakım uygulaması hazırlamak! Cilt bakım uygulamanızda mutlaka olması gereken ürünleri şöyle sıralayabiliriz:

Cilt Temizliği

Cilt temizliği için muhakkak kullanılması gereken ilk ürün, bir temizleyici jel ya da sabun olmalıdır. Makyajdan cildinizi yağ ya da micelar temizleme suları ile temizleyip, arındırtan sonra ayrıca bir başka ürün ile yıkamalısınız.

Özellikle yağlı cilt tipine sahip kişiler için cildi makyaj kalıntılarından sonra tekrar katkı maddesi içermeyen bir ürün ile yıkamak ciltteki yağı azaltacak ve yüzünüzdeki yağlı görünümü bitirecektir.

Nemlendirici Uygulayın

Nemlendirmeden katiyen olmaz! Eğer kuru cilt tipine sahipseniz, cildin koruyucu bariyerini korumak ve güçlendirmek için bu adım çok önem taşır. İster kışın ister yazın olsun temizlenen cildinizi nemlendirmeden bırakmayın. Kış aylarında ise her duştan sonra cildinizi, özellikle diz ve dirsek gibi çok kurumaya yatkın bölgeleri besleyici bir krem ile nemlendirmelisiniz. Nemlendiricinizin cilt tipine uygun olmasına dikkat edin. Su bazlı nemlendiriciler daha yağlı ciltler ve karma cilt tipi için uygun olabilir.

 

Nemlendirici kremlerin yanı sıra cildinize son dokunuşu serumlar ya da bitkisel yağlar ile yapabilirsiniz. Ph değeri yüksek olan kimyasalların cilt kuruluğunu arttırdığını unutmayın.

Cilt Bakım Rutininizi Eveshop ile Yapın

Eveshop online alışveriş sitemizden ve mağazalarımızdan kışın cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz mükemmel ürünler bulabilirsiniz. Cildinizi soğuk kış aylarında nemlendirmek için Garnier Skin Naturals C Vitamini Süper Aydınlatıcı Serumu indirimli fiyatıyla Eveshop mağazalarından tercih edin!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?