Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır

İçindekiler

Cildimiz, hassas yapısı ile zaman içinde kir, yağ gibi etkenlerden kaynaklı olarak olumsuz etkilenebilir. Yağlı ciltlerde daha da çok görülen bu durum, cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Nefes alan bir yapı olan cilt, gözenekler tıkandığında nefes alabilmek adına gözeneklerin büyümesini sağlar, bu da hem gözeneklerin büyümesine hem de siyah nokta, akne ve sivilce oluşuma sebebiyet verir. Cildin sağlıklı kalabilmesi için yapılabilecek en iyi şeylerden biri ise, bu kir kalıntısını ve zaman içinde ciltte biriken ölü deriyi almak için peeling yapmak. Cildi ferahlatan ve keyifli bir deneyim sunan peeling işlemi sayesinde, cildiniz çok daha ferah ve temiz olabilir. 

 

Peeling Nasıl Yapılmalı, Kaç Günde Bir Uygulanmalı?

Peeling nasıl yapılır merak ediyorsanız anlattık, ancak öncesinde ne kadar sürede bir peeling yapmalısınız ona bakalım. Bu sorunun yanıtı aslında herkes için aynı değil. Makyaj ve bakım ürünlerinde, cilt tiplerine göre çözümler farklı olabiliyor. Bu anlama, yağlı ciltlerde yüzde kalıntı ve ölü deri birikmesi daha çok olurken, kuru ciltlerde bu durum o denli yüksek değil. Bundan ötürü yağlı ciltlerde hafta birkaç kere peeling yapmak söz konusu olabilir. Cildiniz yağlı değilse, haftada bir ya da en fazla iki peeling işlemi yapmak yeterli olabilir.

 

Hangi Peelingi Tercih Etmeliyim?

Tüm cilt bakım ürünleri, içeriğinde farklı doğal özleri taşır ve bu da ciltte istenen etkiyi ortaya koyar. Peeling seçimi, ilk olarak cilt tipinize göre karar verebileceğiniz bir konu. Bunun dışında cilt sorunlarınız mevcutsa, örnek olarak siyah noktalarınızdan şikayetçiyseniz, siyah noktalara karşı etkili peelingleri düşünebilirsiniz. Bunun dışında limon ya da nane formlu peelignler, ciltte pürüzleri engelleyici özellik sunar. Kuru bir cildiniz varsa, aradığınız etki parlaklık olabilir. Kuru ciltli kişiler için peelinglerde, genellikle e vitamini içeren ve nemlendirici etki sunan peelingler önerilir.

Peeling nasıl uygulanır sorusuna gelirsek, peeling ürününü hafif bir şekilde oval hareketlerle cildinize yaymalısınız. Çok fazla ve kalın bir şekilde peeling uygulaması önerilmez. Bununla birlikte hangi peelingi satın almalıyım diyorsanız, doğrudan cildinize uygulayacağınız bir bakım ürünü olmasından ötürü, dünyaca ünlü kaliteli markaların ürünlerini değerlendirebilirsiniz. 

Kasım ayının son cuma günü tüm dünyada alışveriş kampanyası olarak karşımıza çıkan Black Friday indirimlerinde, en ucuz peelingi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?