Denim Mavi Saç Rengi 2023

Denim Mavi Saç Rengi 2023

İçindekiler

Denim Mavi Nasıl Bir Saç Rengidir?

 

Denim mavi saç rengi aynı zamanda avantgard bir saç rengi olup eşsiz bir görünüm sağlayabilir. Açıkçasını söylemek gerekirse denim mavi saç rengi doğal bir renk değildir ancak sessiz güzel tonları gerçekten kullanılmaya değerdir. Bu yansımanın doğru tonunu seçmek o kadar kolay değildir. Çünkü ten renginize ve yüz şeklinize dikkat etmeniz gerektir.

Bu renge uygulanacak gölgelerin bir çok yolu vardır. Hepsi de size farklı farklı görünüm sunar. Bu gün size denim mavi saç rengi 2023 ile ilgili tüm bilgileri vereceğiz. Balyajlı, ombreli, gölgeli mavi saç rengi ile çarpıcı bir görünüme kavuşacaksınız. İşte diğer ayrıntılar.

 

denim mavi saç fikirleri 2017-2018

 

Denim Mavi Saç Rengi Tonları

 

1.Balyajlı Mavi Saç Rengi

 

Mavi saç rengi efekte, dokuya, vurgulara ve renk tonlarına dayalıdır. İşte inanılmaz koyu mavi renklerle balyaj oluşturmak süper bir renk kombinasyonudur. Uzun saçlar için ekstra cazibesi vardır. Sofistike bir saç rengi saçlarınıza çok fazla bir şey katmanıza gerek kalmaz.

 

balyajlı mavi saç rengi önerisi

 

2.Mat Denim Saçlar

 

Genellikle kadınların çoğu parlak saç ister, koyu ve bu mavi mat tonları kot pantolonlarındaki rengi hatırlatır. Yumuşak modern ,şık bir stil vermek için katlı saç modelleri ile eşleştirilebilir. Oldukça bakımlı bir saç görünümü veren mat denim saçları denemelisiniz.

 

mat görünüm denim mavi saç rengi

 

3.Koyu Köklü Denim Mavi Saç Rengi

 

Kutup mavisi tonuyla elde edilmiştir. Bakımı azaltmak içinde kökler koyu tutulduğunu ifade etmeliyiz. Kökleri koyu renkli uçları mavi saç rengini siz evde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Saç modellinizle bu gölgelendirmeye anlam katmanız yeterli olacaktır.

 

koyu köklerle mavi saç

 

4.Siyah-Mavi Ombre

 

Bu renk kombinasyonunda dalgalı saçlar harika görünüyor. Zıt görünüm için doğal karanlık parçalarla eşleştirebilirsiniz. Siyah mavi ombreye kraliyet rengi de denmektedir.

 

Siyah mavi ombre saç

 

5.Gümüş Mor Denim Mavi Saç

 

Gümüş rengi ile mavi saçlarda efekt yaratılabilir. Burada gümüş kilitlere stil veren çekici bir his mavi renktir. Tek başına bir renk yerine gümüş renkle eşleştirmek çok yerinde olacaktır.

 

Gümüş mavi saç stili

 

Saç Renkleri İçin Tıklayınız.

Denim Mavi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Koyu renkli bir saç olduğu için açık tenli bayanlara daha çok uyum sağlamaktadır. Beyaz tenli bir bayansanız denim mavi size çok yakışacaktır. Yalnız şunu demiyoruz sadece bu rengi beyaz tenliler boyatabilir diye bir durum yok. Buğday tenli bayanlara daha açık gölgeli maviler uyum sağlamaktadır. Eğer esmer tenli iseniz de çok açık tonları kullanmalısınız. Esmer tenli bayanlara mavi balyajlı tonlar çok uygun olmaktadır. Yani kısacası ten rengimize göre burada tonlara dikkat etmeliyiz.

 

gece mavisi saç rengi

 

Saç Kategorimiz İçin Tıklayınız.

Mavi Saç Rengine Uygun Saç Modelleri Hangisi?

 

Saç renklerine uygun saç modeli değiştiği için bizde size her renkle en çok yakışan saç renklerini sıralıyoruz. Denim mavi saç rengine yakışan saç modelleri çift topuz saç modeli, yarım topuz saç modeli, katmanlı uzun saç modelleri, fönlü düz saç modelleri en çok yakışan saç modelleridir. Bunlardan size en uygun olanı seçmeniz daha güzel görünmeniz için yardımcı olacaktır. Fotoğrafta saç modellerinden ilham alabilirsiniz bu durumu atlamayın.

 

kısa mavi saç rengi

Denim Mavi Saç Renginin Boya Numaraları

 

Saç renkleri için boya numaraları önemlidir. Bu numaraları öğrenmek isteyen bayanlar olabilir. Numarasını öğrendiğiniz markaya çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilir. İnternet üzerinden satış yapan noktalardan hemen temin edebilirsiniz. Palette mavi siyah saç boyası numarası 1-1 dir. Loreal İnoa mavi saç rengi numarası 2.10 dur.

Loreal Excelence gece mavisi saç boya numarası 1.1 dir. Wella color touch serisi mavi saç rengi boya numarası 2.8 mavidir. Escuela markası mavi saç rengi numarası ise 1.10 dur.

 

Kışkırtıcı mavi saç rengi

 

Denim Mavi Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Mavi saç renginin bakımı zordur. Neden diyecek olursanız yoğun bir renk olduğu için akma ihtimali yüksektir. Ayrıca renk değişimi yaşama fazla olabilmektedir. Bunun  için öncelikle yapmanız gereken rutin saç bakımınızı günü güne yapmanız gerekmektedir. Boyalı saçlar için şampuan ve bakım içinde saç kremi kullanmalısınız. Bunda başka da saç renkleri için olan bakım kürünü tedarik edin . Mavi saçlar için bakım kürü deyip satın alabilirsiniz kozmetik noktalarından.

 

Sıcak Espresso Saç Rengi 2022

 

mavi saç rengi modeli

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?