Fındık Kabuğu Saç Rengi İçin Tüm Ayrıntılar

Fındık Kabuğu Saç Rengi İçin Tüm Ayrıntılar

İçindekiler

Güzel ve hoş bir saç rengine ne dersiniz?

Tüm zamanlarda var olan doğadan esinlenerek oluşturulmuş bir yaklaşım fındık kabuğu saç rengi. Bu saç renginin hiçbir zaman modası geçmez ve her zamanda var olmaya devam edecek. Fındık kabuğu doğadan ilham alınarak oluşturulmuş bir saç rengi olduğu içinde çok naturel özelliklere sahiptir. Ayrıca saçlara çok çekici bir hava katmaktadır. Kumral rengin müthiş bir tonu olduğundan genel anlamda orta ton özelliğine sahiptir.

Günümüzde birçok bayanın güzel görünmek için saç rengi tercihine çok fazla önem verdiğini biliyoruz. Bunun için tüm renkleri ayrıntılı bir şekilde anlatarak en doğruyu bulmalarını istiyoruz. Aşağıdaki açıklamalar saç stilistlerinin sahip olduğu tecrübelerdir. Bunları sizlerle paylaşarak daha isabetli kararlarla daha harika görünmenizi sağlamak istiyoruz. Kendinize farklı bir hava katmak istiyoruz bu saç rengini denemelisiniz işte detaylar…

 

 

 

Fındık Kabuğu Nasıl Bir Renktir?

 

Kumral rengin en güzel tonlarından biridir. İçerisinde ışıltılara sahip olduğu için çok farklı bir etki oluşturur. Yumuşak ve tatlı bir renk tercihi için çok idealdir. İçerisinde sarı, kumral ve kahve bulundurmaktadır. Ayrıca bu rengi deneyenlere çok sıcak ve sempatik bir hava katmaktadır. Yani güler yüzlü bir bayanın seçmesi gereken yegane renktir diyebiliriz.

 

 

 

Fındık Kabuğu Hangi Bayanlara Yakışır?

 

Saçlarınız için ne açıktan ne koyudan yana iseniz o zaman daha orta tonlar tercih etmelisiniz demektir. Bunun içinde fındık kabuğu saç rengi tam orta denecek özelliklere sahiptir. Kumral ve sarının baskın olduğu bu renk açık ten rengine sahip bayanlarda hoş durmaktadır. Bu renk alışkanlık yapmaktadır ve sürekli olarak bu yansımayı kullanmak isteyeceksiniz.

 

 

 

Fındık Kabuğu Saç Boyası Numaraları

 

Güzel ve kaliteli bir boya ile güzel bir renk tonu tutturabilirsiniz. İşte bu rengin boya markaları ve boya numaraları:

  • Natural colors 6d fındık kabuğu saç boyası (fiyatı: 13.99 tl)
  • Sea color 7.3 fındık kabuğu saç boyası (fiyatı: 6.79 tl)
  • Koleston 7/3 fındık kabuğu saç boyası (fiyatı : 11.90 tl)
  • Neva color tüp boya 6.3 fındık kabuğu saç boyası (fiyatı: 14.19 tl)
  • Garnier color natural serisi 7/3 fındık kabuğu saç boyası (fiyatı : 6.99 tl)
  • Voila 7/31 fındık kabuğu saç boyası (fiyatı :9.88 tl)
  • Loreal excellence creme serisi 6.41 fındık kahvesi saç boyası (fiyatı: 13.99 tl)

 

Bu Saç Rengine Nasıl Makyaj Yapılmalı?

 

Bazı saç renklerinde makyaj çok daha önemli hal alıyor. Çünkü bizi gösteren yüzümüzdeki yapıların her birinin bütünlüğüdür aslındadır. Sadece tek bir noktayı yaparak kusursuz görünmeyiz. Bu saç yansıması için daha açık özellikli bir makyaj yapılmalıdır. Bunun yanında açık tonlu bir ruj tercih etmeliyiz.

Kaş renginizinde bu renkle yakın olmasına özen gösterin. Çünkü kaş renginiz görünümü çok çok önemli bir detaydır. Kaş şekli ise ince ve hafif şekilli olmalıdır. Bununla beraber allık ve eyeliner kullanmayı da ihmal etmeyin. Bu öneriler ışığında makyajınıza son şeklini verebilirsiniz.

 

 

 

Bu Rengi Kullanan Ünlüler Kimler?

 

Birçok ünlü isimde bu saç rengini kullanmaktadır. Hatta ünlülerden Çağla Şikel’in saç rengi olarak bilinmektedir. Çağla bu rengi kullanan ünlülerin başında gelmektedir ve ona çok yakışmaktadır. Sizde güzel mankenden ilham alabilirsiniz. Bunun yanında birçok yerli ve yabancı fındık kabuğunu kullanmaktadır. Diğer kullananlar ise

Çağla Şikel

Emma Stone

Jennifer Lopez

-Pınar Altuğ

 

Kuaföre Gitmeden Bu Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Kuaföre gitmeden bu saç rengini elde etmeniz için değerli bilgiler vereceğiz. Boyama kuralları aldığınız boyanın üzerinde zaten yazıyor önemli olan bu rengi elde etmektir.

Boya markalarını ve boya numralarını yukarıda paylaştık. Bir kere daha tekrarlayalım. Size önerimiz natural colors, garnier, loreal, koleston, neva color, voila gibi markaları tercih etmenizdir.

Çok parlak bir görünüm isterseniz de Palette saç boyasını tercih etmelisiniz. Çoğunu denedik en çok parlak yapan bu marka idi.

7 numara ile başlayan saç boyaları  açık bir fındık kabuğu rengidir. Yansımalı bir renk olsun derseniz Loreal saç boyasını tercih etmelisiniz.

Boya ile oksidanın beraber olduğu saç boyası Garnierdir. Garnier 7.3 saç boyası ile saçlarınızı boyadıktan sonra bakır yansımalar olacaktır.

 

 

 

Bakımı  İçin Neler Yapılmalı?

 

Saçlarınızın sağlığı ve görünümü için bakım olmazsa olmazdır. Sadece bu saç rengi için değil tüm renkler için geçerlidir. Saçlarınızı boyadığınız ilk günden itibaren her gün göz alıcı görünmek istiyorsanız kesinlikle dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Boyalı saçlar için saç kremi kullanın: Saçlarınızı aşırı derecede yıkamayın ama yıkamanızda da mutlak saç kremi kullanın. Çünkü saç kremi saç sağlığınız ve boya sağlığınız için önem arz eder.

Saç maskesi kullanın: Saçın yapısına göre haftada 1 ya da 2 kere saç maskesi kullanmanız saç renginizin kullanım süresini uzatacaktır. Saç maskesi seçerken de boyalı saçlar için olanı seçerseniz çok daha iyi olacaktır.

Mümkün olduğu kadar ısılı işlemlerden uzak durun: fön ve saç düzleştirme işlemleri ısı ile olna işlemlerdir, bunlar da saç rengimize zarar vermektedir. Mümkün olduğu kadar bunlardan uzak durun. Saçlarınızı köpük gibi şekillendiriciler ile şekillendirin ki zarar görmesin.

 

Kumral Saç Rengi ve Tonları Hakkında Özel Bilgiler

 

 

Fındık Kabuğu Saç Rengine Yakışan Saç Modelleri

 

Kısa ve uzun olmak üzere birçok saç modeli bu renkle beraber uyum sağlar. Saç modeli için size çok daha fazla olasılık sunar. Bu renkte daha çok yüz şeklinize yakışan saç modelleri tercih etmeniz yerinde olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Küllü Kumral Saç Rengi

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?