Hastane (Doğum) Odası Süsleme 2023

Hastane (Doğum) Odası Süsleme 2023

Günümüzde artık insanlar ihtiyaçları değişmeye başladı, daha önceleri hastane doğum yapmak yerine genelde ev tercih edilir. Şartların değişmesi ile beraber artık konforlu sağlık merkezlerinde doğum yapılıyor ve burada bir gün kalınıyor. Bunun için ilk olarak buralar en güzel görünüme getirilerek güzel bir karşılama yapılıyor. İşte artık hastane odası süsleme çok yaygın hale geldi. Sizin de çocuğunuz olacaksa şimdiden neler yapacağınızı planlayın. Bunun için çok çeşitli fikirler mevcuttur. Size aşağıda sunduğumuz fikirlerden yararlanarak ortaya güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Doğum odası süsleme biraz bebeğe uygun tasarımlardan oluşmalı ve ondan izler bulunmalıdır. Yani yeni doğan bir bebeğin bulunduğu yeri direk yansıtmalıdır. Gerçekten gördüğünüzde çok hoşunuza gidecek süsleme şekilleri var, özellikle ilk bebek ise bu görünümün daha da ayrı bir yeri olacaktır. Bu oluşturulan şıklığın fotoğrafları sosyal medya paylaşılarak unutulmaz bir anı olarak kalıcılık da sağlamaktadır. İşte bu an bizim için çok önemli diyorsanız aşağıdaki fikirlerimizi iyice inceleyin.

 

 

Evde Doğum Odası Oluşturma Önerileri

 

Günümüzde artık doğum yapma teknikleri de gelişiyor bunların başında da suda doğum gelmektedir. Suda doğum yöntemi evde yapılmaktadır hal böyle olunca da süsleme evde olmaktadır. Bunun yanında hastanede kalmayım eve geçenler içinde evde kalınacak oda süslenebilir. Sağlık merkezinde yapılacakların aynı ya da benzerleri evde yapılarak güzel bir organizasyon yapılabilir. Bu işlem için çok yönlü şeyler düşünüyorsanız maliyet artar ve de çok farklı yapılar ortaya çıkar. Sonuç olarak evde de bu ortamı oluşturup çok güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz.

 

 

Erkek Bebek ve Kız Bebek İçin Nasıl Tasarımlar Kullanılmalıdır?

 

Cinsiyete göre tasarımlar yapılması çok yerinde olacaktır. Özellikle de renkler doğru seçilmelidir. Pembe, kırmızı ve lila gibi renkler kız çocukları için. mavi, beyaz, sarı gibi tonlarda erkek bebekler için kullanılmalıdır. Bunun yanında süs kullanımlarında da cinsiye bağlı değişiklikler bulunmaktadır. Bunun yanında kullanılacak tasarımlarda da farklılıklar olacaktır.

 

 

Süsleme İçin Hangi Materyaller Kullanılıyor?

 

Kendiniz bireysel yapacaksanız neler olacağının önemi daha büyüktür. Sayacağımız ürünleri gidip temin edip yerli yerine dizayn ettiğiniz de çok rahat bir şekilde istediğiniz görünüme kavuşmuş olacaksınız. ayrıca kendiniz bu tasarımları yaptığınızda çok daha ekonomik olacaktır. Peki neler almam gerek diyorsanız aşağıda tek tek sıraladık. Hastane odası süsleri internet üzerinden online satış yapan sitelerden ya da şehrinizdeki özel parti malzemeleri satan yerlerden alabilirsiniz.

-Hoş geldin bebek panosu

-Gül kurulu bebek kapı süsü

-Rengarenk balonlar

-Beşik için detaylı süsler

-Oda kapısına balonlar

-Oda kapısına bebeğin isminin yazımı

-Hediye çantalar

-Hediye süsler

-Banner isimlikler

-İkramlar (şeker, çikolata, cupcake)

-İkramlık misafirlere içecekler

-İkramlar için örtülü şık masa dizaynleri

-Merhaba bebek yazılı kürdanlar ( çok farklı tasarımları mevcut)

-Hoş geldin bebek yazılı tasarımlar

-Karton bardak ve tabaklar ( yazılı, simgeli)

 

 

Organizasyon Şirketleri Hastane Süslemeyi Ne Kadara Yapıyor?

 

Bu işi kendiniz yapmayıp herhangi bir organizasyon şirketine verip yaptırabilirsiniz. Daha kusursuz tercihler olmasını istiyorsanız ve zamanınız yoksa bunu yapan firmalar verip mükemmel bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bu uygulama için ne kadar vermem gerek diyorsanız da hemen belirtelim.

Mini Paketler: 2900 TL ile 9000 TL arasında ( Bu pakette ikram ve misafirlere hediye olmaz, bebek beşiğine detaylı süslemeler, odanın bir çok yerine tasarım ve süsleme yapılır. Oda kapısı ve anne yatağı süslenir.)

Standart Paketler: 8200 TL ile 29000 TL arasında ( Mini pakettekiler olmak kaydı ile misafirler için ikram ve hediyeler bulunur. Bulunur bunun yanında ziyaretçi defteri konulur ve dilekleri hatıra olarak saklanır. Ayrıca sunulacak çantalar bu pakette mevcuttur.)

Vip Paketler : 15200 TL ile 90000 TL arasında ( Diğer iki pakette bulunan her şey vardır, bunun yanında bol aksesuarlar ve özel tasarımlar bulunur. Masa örtüleri ve tüm detaylar bu pakette kat kat zenginleştirilerek sunulur.)

 

 

En Güzel Hastane(Doğum) Odası Süsleme Tavsiyeleri

 

Bu tavsiyelerde dikkat edilecek durum şudur: Şayet misafirler için bir süsleme olayı düşünülüyorsa ikramlarda olmalıdır, sadece süpriz için ise ikram yapmaya gerek yoktur. Süpriz için güzel bir şekilde tasarımla odanın göz alıcı hale getirilmesi yeterli olacaktır. Bunun kararını anne ve baba olacak kişiler vererek gerekli hazırlığı yapmalıdır. Şimdi de bunun için yapılabilecek fikirlere göz atalım.

İlginizi Çekebilir: İkea Genç Odaları ve Fiyatları

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?