Ketoral Şampuan Nasıl Bir Şeydir, Faydaları?

Ketoral Şampuan Nasıl Bir Şeydir, Faydaları?

Tüm beylere ve bayanlara selamlar diyerek güzel bir konuya daha başlangıç yapıyoruz. Birçok kişi şampuan tercihi konusunda hep kararsız kalmıştır. İşte bundan dolayı da detayları öğrenmek artık daha önem taşıyor. Birçok kişi için saçlar en önemli güzellik kaynağıdır. Saçlarınızda oluşan sorunlar için doğru ürünler kullandığınızda onların daha sağlıklı olmasını sağlayacaksınız. İşte bundan dolayı da bugün sizlere ketoral hakkında çok geniş bilgiler vereceğiz.

Ketoral şampuan marketlerde bulunan diğer şampuanlar gibi değildir, sadece eczanelerde bulunmaktadır. Yani medikal özellikli bir üründür, genellikle de dermatologlar tarafından reçete edilmektedir. Bu şampuanla ilgili birçok makale mevcuttur ve etkileri kanıtlanmıştır. Çok etkili özellikleri olduğu içinde doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Şimdi de bu saç ürünü hakkında diğer detaylara bakalım.

 

Ketoral Şampuan Nasıl Bir Şeydir?

 

Ketoral şampuan nedir diye bir soru soruyorsanız hemen cevabını net bir şekilde açıklayalım. Mantar rahatsızlıkları için oluşturulmuş çok etkili bir içeriğe sahip üründür. Kepek, genetik kaynaklı saç dökülmesi, seboreik, kaşıntı, egzama, mantar enfeksiyonları, yağlı saç derisi için kullanılan medikal bir şampuandır.

Kırmızı beyaz renkli hafif uzunca bir kapta satışa sunulmaktadır. Bilim İlaç Sanayi tarafından piyasaya sürülmektedir ve de yıllarıdır güvenle kullanılmaktadır. ph değer 6 civarı değere sahiptir bu saç derisinin değeri ile aynıdır. Bu ph değerlerinin aynı olması da çok önemlidir ve faydalıdır. 60 ml ve 100 ml olmak üzere iki çeşidi mevcuttur.

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Ketoral şampuan içeriği çok merak ediliyor. Merak edilmesindeki en büyük sebep ise diğer normal şampuanlardan farklılığının ne olmasıdır. Saç deri üzerine sürülerek uygulanan bir üründür. Yüz ya da diğer vücut bölgelerinde kullanılmaz. Etken maddesi ketokonazol. Ortalama her ml’sinde ortalama 20 mg bulunur.

Ketokonazol isimli bu madde işlevi yapan ve hastalıkları iyileştirendir. Birçok bilimsel makale ile de etkisi kanıtlanmıştır. yardımcı maddeleri ise sodyum klorür, saf su, hindistan cevizi yağı asidi, viking esansı, hidroklorik asit, eritrosin boya, sodyum lauril eter sülfat.

 

 

Ketoral Şampuan Nerelerde (Hangi Hastalıklarda) Kullanılır?

 

Kullanıldığı noktalar önemlidir Aşağıda saydığımız noktalarda kullandığınızda önemli faydalar göreceksiniz. Bunlar nerelerdir diye düşünüyorsanız hemen açıklayalım.

 • Mantar enfeksiyonlarının ortaya çıkardığı saç sorunlarında
 • Saçtaki mantar enfeksiyonlarında
 • Mantarların deri üzerinde çoğalmasını önlemede
 • Aşırı yağlı saçlı deri tedavisinde
 • Saçkıran tedavisinde
 • Kepek sorununda
 • Saçlı deride oluşan kabuklanmalarında
 • Seboreik dermatit tedavisinde
 • Genetik sebepli saç dökülmesi tedavisinde
 • Saç tellerinin incelme sorununda (genetik kaynaklı)
 • Erkeklerde saç dökülmesine sebep olan DHT inhibitörü olarak
 • Saçta oluşan hormon aktivitesinin azaltılmasında
 • Saçlı deride oluşan sivilcelerin kurutulmasında
 • Saç ekimi yapılan kişilerde koruyucu tedavi olarak

 

Ketoral Şampuan Saç Dökülmesi İçin Kullanılır Mı?

 

Bu soru çok fazla soruluyor, ondan dolayı de detaylı cevaplamak istedik. Özellikle genetik kaynaklı saç dökülmeleri için kullanılır ve de çok iyi sonuçlar çıkarır. Genetik dökülmelerin sebebi saç derisinde oluşan DHT maddesidir. Bu şampuan bu maddeyi önemli ölçüde azaltarak dökülme problemine katkıda bulunmaktadır. Birçok bilimsel dergide ketoralın minoksidil etkisi oluşturduğu ve de DHT hormonu azalttığı kanıtlanmıştır.

Birçok dermatolog ketoral kullanmadan saç dökülme problemini yenmenin zor olacağını ifade ediyor. İşte bunun içinde kullanılması tavsiye ediliyor. Ayrıca mantar kaynaklı saç dökülmeleri içinde güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bayanlarda ve erkeklerde genetik dökülmeler var ise hemen kullanmaya başlayın. Bunun yanında mantar problemi sonucunda oluşan saç kayıplarını da önler.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Dermatolog tarafından size reçete edilmişse söylediği gibi aynen kullanın. Şayet kullanımı ile ilgili herhangi bir şey demedi ise aşağıdaki şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Bebeklerde ve çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. Hamile ve emziren bayanlar ise doktor önerisine göre kullanmalıdırlar.
 • İlk önce kutuyu iyice çalkalıyoruz daha sonra ise saçlı deride hafif köpürdeterek uyguluyoruz ve de 5 dakika kadar beleyip duruluyoruz.
 • Kullanım şekilde bir önceki öncüldeki gibi olacak ama ilk önce kendi şampuanınızla sonra ketoral şampuanla yıkayacaksınız.
 • Doktor önerisine göre kullanıyorsanız, doktorunuzun önerdiğinden daha fazla kullanım yapmayın.
 • İlk haftada iki kez kullanım yapmalısınız.
 • İki haftadan sonra her gün 3 günde bir kullanmalısınız.
 • Sonuç aldıktan sonra ise haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır.

 

 

Bilinmesi Gereken Önemli Detaylar

 

1.İçeriğindeki etken ya da yardımcı maddelere karşı alerji durumunuz var ise kullanmamalısınız.

2.Bu ürün saç derisinde mantar çoğalmalarını ve mantar kaynaklı problemi önlemektedir.

3.Saçlarınızı yıkma esnasında gözünüze mümkün olduğu kadar temas ettirmemelisiniz. Şayet göze değerse bol su ile durulamalısınız.

4.Çok farklı bir cilt problemi için kullanmayın dermatoloğa muayene olun.

5.Gebe ve emziren anneler doktora muayene olmadan kullanmaya başlamamalıdır. Doktor önerisine göre kullanabilirler.

6.Kullanırken hamile olduğunuzu anlarsanız hemen kullanımı durdurun, bir doktora muayene olun.

7.Saç boyanızın çabuk özelliğini kaybetmesine neden olur, ayrıca ana saç rengini de açabilir.

8.Uygulama sonrası tekrar bir yıkama yapmayınız yapacaksanız da en az üç saat beklenmelidir.

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok nadir ortaya çıkabilecek durumları aşağıda sıraladık ama bunların gerçekleşme ihtimali son derece azdır. İşte ketoral şampuan yan etkileri

-Saç renginde hafif farklılaşma

-Saç derisinde kabarma soyulma durumu

-Göz yaşı üretiminin normale göre artması

-Gözlerde hafif tahriş durumları

-Temas edilen yerlerde hafif kızarıklıklar

-Deride yanma durumu

-Deride kuruluk ve döküntü

-Ürtiker(kurdeşen)

-Yüzde, dilde, boğazda şişmeler

-Karında ağrı durumu

 

 

Ne Kadara Satılmaktadır ve Nereden Alınır?

 

Ketoral şampuan fiyatı 19.05 TL dir. Bu fiyatın üzerinde satan yerlerden alımlar yapmayın. Medikal ürün olduğu için eczanede satılmaktadır. Reçete ile alınabilmektedir. Reçete ile alındığında miktarın bir kısmını sigortanız karşılamaktadır. paketi yırtık ağzı açılmış olanları almayın. Ayrıca son kullanma tarihine de mutlaka bakın. Son kullanma tarihi çok yakın olan ürünleri satın almayın, özelliği kaybolmuş olabiliyor.

 

 

Bu Şampuanın Muadilleri (Eşdeğerleri) Var Mıdır?

 

Ketoral şampuan muadilleri diye soran çok fazla kişi vardır. Bu ürünün eş değer özelliğe sahip olanları mevcuttur. Etken maddesi aynı olan cilt formülleri mevcuttur. Onların isimleri şöyle;

-Nizoral şampuan

-Konazol medikal şampuan

-Fungoral şampuan

-Ketoderm

 

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Çok nemli rutubetli ortamlarda bulundurmayın. Bunun yanında çocukların temas edeceği yerlerde tutun. Sıcaklık olarak otuz derecenin altındaki yerlerde muhafaza edin. Ayrıca son kullanma tarihi geçenleri kesinlikle kullanmadan atın. Bunun yanında ambalajı zarar görmüş ürünlerden de uzak durun.

İlginizi Çekebilir: Sülfatsız Şampuanların Avantajları ve Dezavantajları

 

Sorular ve Yanıtları

 

Bu konu hakkında detaylı sualleri burada tek tek cevapladık. Bu soruların cevapları size yol gösterici olacaktır. Detayları es geçmeyin.

Soru 1: İçeriğinde kortizon var mıdır?

Cevap 1: Kortizonlu bir ürün değildir. Antimitotik diye adlandırılan ilaç grubu içerisindedir.

Soru 2: Genital bölgede kullanılabilir mi, herhangi bir sorun oluşturur mu?

Cevap 2: Genital bölge için kullanılamaz. Kullanılacaksa bu bölge için ketoral krem tercih edilmelidir.

Soru 3: Yüz için kullanılsa sorun olur mu, denemeli miyim?

Cevap 3: Yüz ve saç bölgesinde kullanılabilir. Yalnız gözlerinize vurmayın sorun oluşturabilir.

Soru 4: Bu şampuan tek başına mı kullanılmalı?

Cevap 4: Kesinlikle tek başına kullanılmamalı. Çok etkili olduğu için normal şampuanınızla beraber kullanılması tavsiye edilir. Örneğin haftada üç kez saçınızı yıkayacaksanız ilk başlarda haftada 2 kere ketoralle 1 defa normal şampuanınızla 3 ay sonra ise dozu haftada 1 kereye düşürülmelidir.

Soru 5: Ayağımda mantar var bunun için kullansam olur mu?

Cevap 5: Ayak mantarı için kullanılmaz. Bunun için travazol isimli kremi kullanabilirsiniz.

Soru 6: Bebeklerde kullanılabilir mi?

Cevap 6: Kesinlikle kullanmayın diyoruz, çünkü çok fazla yan etki gösterebilir.

Soru 7: Ketoral şampuan kedi köpek gibi hayvanlarda mantarı geçirir mi?

Cevap 7: Bazı kişiler tarafından denenmiş ama sonuç alınamamıştır. Bunun için boş yere bu uygulamayı yapmayın.

Soru 8: Saçta oluşan sivilce için faydalı olur mu?

Cevap 8: Sivilce sorunu içinde gayet etkilidir ve kısa sürede sivilceleri geçirmektedir.

 

 

Kullananların Tecrübeleri Nasıl?

 

Ketoral şampuan kullananlar aşağıdaki yorumları yaptılar. Bu yorumlara bakarak sizlerde kararınızı daha doğru bir şekilde vereceksiniz. Çeşitli sosyal medya,sözlük gibi yerlerden alınan gerçek kişi yorumlarıdır. İsimlerini gizleyerek paylaşıyoruz.

Y.K anlatıyor: Kepek için kullandım gerçekten çok fazla etkili ve hızlı bir çözüm sunuyor. Piyasadaki birçok şampuanda bu etki yok. Kepek sorununda muzdarip olanlar denesin derim. Saç dökülmesi içinde artı fayda gördüm bunu da ekleyeyim.

F.N anlatıyor: Genetik saç dökülmesi için gittiğim cildiye doktoru verdi. Bir çok detayı anlattı ve gerçekten çok faydasını gördüm. Saç teli incelmesini önlüyor. Yalnız saç dökülmesi için ekstra bir iki ürün daha kullandım. Yalnız saç rengini hafif açıyor bilginiz olsun çok fazla kullanmayın.

K.Ü anlatıyor: Mantara bağlı sorunlar için çok ideal kesinlikle, ilk tercihiniz olmalı. Biraz saç derisinde kaşıntı yapıyor o hoşuma gitmedi.

Ç.N anlatıyor: Saç boyamın rengini açtığı için hoşuma gitmedi ama çok iyi bir içeriğe sahip. Birçok bilimsel dergide de etkisi kanıtlanmış labovatuar testleri mevcut.

M.İ anlatıyor:  Saçkıran için kullandım çok faydasını gördüm. Bu ürünü doktorum yazmıştı o şekilde haberim oldu öneririm.

S.R anlatıyor: Egzama için denedim fayda ediyor ama işte kalıcı çözüm olmuyor. Yine yararlı kesinlikle.

U.K anlatıyor: Saçlarında çok fazla yağlanma olanların kullanması gereken bir ürün. Doktorum da bunun için verdi artık yağlanma olmuyor ve de yağlanmaya bağlı birçok saç problemi ortaya çıkmıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

52 yorum

 1. 13yaşında oğlum kullanabilirmi saçlarında hem kepek var hemde kaşıntı var yaralar oldu bende aynısı var

 2. Saçlarımı yıkarken yüzümü de yıkadım alnımda olan sivilceler için yüzümde kızarıklık yaptı ve bu kırmızılıklar geçmiyor hangi ürünü kullanmalıyım, nasıl geçer

  • Yüzünüzü yıkamayın bu ürünle bu durum geçicidir herhangi bir ilaca gerek yok ama 2 gün içinde geçmezse trosyd kremi kullanabilirsiniz

 3. 42 yaşındayım. Bacak arası mantar için gittiğim doktorun uygun gördü ve bu şampuanı aldım. Fakat sadece saç ve derisinde kullanılır diye okudum. Şimdi ben ne yapmalıyım.

  • Genelde aç için kullanılıyor yalnız doktorlar istisna olarak vücutta önerebiliyor bundan dolayı doktorunuzun önerisine uyup kullanın acil şifalar dileriz.

 4. Merhaba,
  şampuanı saçın tümüne mi uygulayacagız, yoksa sadece problemin oldugu kısmamı ?

  Hafta da 2 defa kullanılacak, kullanıldgıı zamanlarda ilk önce kendi sampuanımızı duruladıktan sonra keroral şampuanı kullanmamızda bir sakınca olur mu?

  • Merhabalar saçın tümüne uygulanacak uygulaması haftada iki gün sadece ketoral kullanın diğer günler kendi normal şampuanınızı tercih edin bu şekilde kullanım daha doğru olacaktır.

 5. Merhaba 47 yaşındayım saçlarım hem kaşıntı var hemde yağlanma hemde dökülme nasıl kullana bilirim teşekürler

  • Merhabalar kullanım şekli yazımızda var bakabilirsiniz. haftada 2 gün bu şampuanla diğer yıkamalarda da kendi normal şampuanla saçınızı yıkayın ayrıca vitamin biotin kullanın.

 6. Merhaba bu şampuanı sac dökülmesi için gittiğimde doktorum vermişti. Eczacı beraberinde başka birşey kullanma demişti çok etkili bir şampuan demişti. Ketorali tek başına kullanıyorum. Birde 2 yıldır filan kullanıyorum her duşta en az 3 defa ve her 2 günde bir kullanıyorum. Bana zararı çok mu bırakmalı mıyım?

  • Merhabalar evet etkili medikal şampuandır. Tek başına kullanmayın kendi şampuanınızla beraber kullanın daha iyi olur. Örnek haftada İKİ KERE KETORAL ŞAMPUANI kullanın diğer duşlarda ise normal şampuanınızı kullanın. Zararı olmaz fayda gördü iseniz düzenli kullanmaya devam edin.

   • Pek bi zararını görmedim zaten kepek için almıştım. Şimdi bırakırsam ya da azaltirsam tekrar çıkar diye korkuyorum. Ama zararlı diyorsanız azaltmaya önem göstericem.

 7. Sadece bu şampuanı kullansak olmuyorum tek kullanmayın demişsiniz yukarıda hocam

 8. Merhaba,
  7 haftalık hamileyim ve kepek sorunum var.Daha önce kullanmıştım.Tekrar kullanmak istedim fakat sizin yazdıklarınızı görünce çekindim açıkçası.Koronavirüsten dolayı dışarı çıkmıyorum, hastaneye gitmeyi de tercih etmiyorum açıkçası.Önerebileceğiniz bir kullanım şekli var mıdır?
  Teşekkür ederim…

  • Merhabalar haftada bir kere ketoral şampuanı bol köpürterek iki kez kullanın. Aynı hafta içerisinde duş zamanları da ise normal şampuanınızı kullanarak devam edin.

 9. Merhaba ellili yaşlardayım iki aydır vucudumda kaeın vesırtımın bazı bölgelerinde kellemeler oluştu yanlız hiç kaıntı veya kızarklık yok doktorads gitim egzaöa dedi hap ve kırem verdi hiç faydası olmadı bana yardıcı olurmusunuz teşekkür ederim

 10. Fungal akne icin iyi geldiğini bi çok yerde araştırma yaparken okudum cidden iyi gelirmi yüzümde kullansam feci sekil de aknelerim arttı hic bi ilaç fayda etmiyo corona yüzünden de cildiyeler kapalı çok çaresiz ve zor durumda kaldım artık canım aciyo akneler yüzünden

  • Yüz bölgesinde kullanmak sakıncalı sizin için çare roaccutane onu kullanın geçecektir. Bu ilacı öneririz size.

 11. İyi günler apış arasında kaşıntım var bunu kullansam olurmu ? bununla beraber hangi kremi önerirsiniz teşekkür ederim

 12. Aşırı derecede saç döküntüm var ve saçlarım çok ince dokunsam dökülüyor elimi saçıma götürmeye korkuyorum bu şampuan saçıma iyi gelir mi? Bide yüzümde ara sıra benek benek kırmızı kabarcıklar oluşuyor kaşınıyor sonra ertesi gün kendiliğinden geçiyor ama kabarcıklar çıktığı zaman kaşıntısı beni çok rahatsız ediyor bunun içinde yüzüme kullanabilir miyim??

  • Kullanabilirsiniz iyi gelecektir kesinlikle. Yüzünüze de az az sürünüz gözünüze değdirmeyin iyi gelecektir.

 13. En az 6 aydır genital mantarı oluyor kullandığım ilaçlarda fayda etmiyor bunu saçım için aldım fakat getital bölge yıkamada da kullanabilirmiyim az miktar olarak

 14. İyi günler bu ilacı yüzüme kullana bilirmiyim sivilcelere bazı şehrelere siyah noktalara simdiden teşekkür ederim bilgi verdiginiz için

 15. Şampuanı bugün aldım ilk kullandığım halde pek etkisini göremedim. Bana öneren kişi anında etkisini göreceksin demişti ve ananem 70 yaşında onun da saçında kalıntılar var o da kullanabilir mi ve saçına kına yakıyor sorun olur mu?

  • Hemen anında etki görülmez. Birkaç ay sonra etkisi ortaya çıkar sonuçlar kişiden kişiye de değişmektedir. Kına rengini bir miktar açabilir onun haricinde bir şey olmaz kullanabilir.

  • Sadece saçlı deride kullanılabilir ciltte kullanılmaz. Ciltte kullanacaksanız krem formları kullanılmalıdır.

 16. Saç dökülmesi için kullanmayı düşünüyorum, ne sıklıkla kullanabilirim? Uygulamadan önce kendi şampuanımı kullanıp duruladıktan sonra mı kullanmalıyım? Teşekkürler

 17. Merhaba doktor bana Ketoral sampuandan 1 adet verdi. Saçımda kalın kabuk kepekler oluşuyor hani toprak catlar ya oyle catlak ve kalın kepekler var kaşıntı da oluyor egzama büyük ihtimalle ve bir adet ketoral şampuan yazdı. Saçım gür biraz sanki bana 1 adet yetmez gibi geliyor 1 ay ancak yeter gibi. Ama umarım 1 ayda geçer ya geçmezse yine yazdiririm, sizce 1 ayda böyle yoğun kepeğe etki eder mi?

  • Merhabalar güçlü medikal şampuandır 1 ay içerisinde tam geçirmese bile kepeği gözle görülür derecede kepeğin azaldığını göreceksiniz. Acil şifalar dileriz.

 18. Keterol şampuanı 2 aydır kullanıyorum saç dökülmesi ve saç oluşumuna etki edip dht baskılayıcı olduğu için ilaveten de Keterol krem kullanıyorum düzenli ama doktor tavsiyesi deyil tesadüfen deng geldim iyi geldiği için Keterol krem sürekli kullanımda yan etki yaparmı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?