Gevşek Dalgalı Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Gevşek Dalgalı Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kendi başınıza bazı saç modelleri yapmanız mümkün. Bunun için önemli olan bazı bilgileri öğrenip uygulamak. Kuaföre gitmeden gevşek dalgalı saç modeli nasıl yapılır sorusunun cevabını aşağıda ayrıntılı bir şekilde açıkladık. Dalgalı saç modelini artık evlerinizde söyleyeceğimiz teknikle rahat bir şekilde elde edebileceksiniz. İşinizi daha da kolaylaştırmak için videosunu da ekleyerek çok basitleştirdik. Ayrıca gevşek dalgalı saç stilini elde etmek içinde öyle abartı malzemelere de gerek yok kesinlikle. Şimdi yorulmadan bu saç stilini nasıl öğreneceğinizi inceleyin.

 

Gerekli Malzemeler

 

-Kaliteli bir saç maşası

-Schwarzkopf Kristal Parlaklığı ve Tutuş Isı Koruma Spreyi

-Ouai Texturizing Sprey

-Ouai Yumuşak Saç Spreyi

 

Adım Adım Yapılışı

 

1.Adım : Saç Maşasını Kapalı Bir Şekilde Uygulayın

 

dalgalı saç yapımı videolu
Kendi başınıza dalgalı saç modeli yapımı resimli anlatım

 

Buna yeni bir teknik diyebiliriz. Bu tekniği nasıl uygulayacağı işte ilk adımı. Saç maşasını saçınızın üzerinde tutun ve ağzının aşağıya baktığından emin olun. Saçınızın bir kısmını  alın ve maşaya sarın ve arka noktaya gelince çekin. Saç tellerini sıkıştırıp kaydırın aynı şekilde. Saç tellerinizi yüzünüze yaklaştırmadan bu uygulamayı yapın.

 

2.Adım : Kıvırma

 

dağınık dalgalı saç stili
Dağınık dalgalı saç modeli yapımı

 

Şimdi ise kıvırma zamanı geldi. Öncelikle saçınızın alt kısmını kıvırmaya başlamanız tavsiye edilir. Saç maşasını kullanmadan önce saç ısı koruma spreyini uygulamayı unutmayın. Saçlarınızın bir bölümüne uygulayın ve uyguladığınız tekniği uygulayın sarın, çekin, klipsleyin ve kaydırın. Bu şekilde saç arasındaki boşlukları da giderin.

 

dalgalı saç (resimli anlatım)
Adım adım dalgalı saç yapımı

Başladığınız tarafı bitirdiğinde, artık saçın diğer tarafını kıvırmak için o noktaya geçebilirsiniz.

 

3.Adım : Saç Spreyini Uygulama

 

dalgalı saç stili
3. adım saç spreyini uygulama

 

Saçlarınızda kıvırma işlemi bittikten sonra, saçlara daha fazla doku vermek ve sabitlemek için saç spreyini saçlara dokundurarak her noktasına püskürtün. Püskürtme yaptıktan sonra saçlarınızı hafif hafif ovun.

 

Kolay Örgülü Saç Modelleri ve Yapılışları 2019-2020

 

Bitmiş Görünümü

 

dağınık dalgalı saç stili
evde dalgalı saç yapımı bitmiş görünümü

 

Nasıl Yapıldığını Buradan da Öğrenebilirsiniz!

 


Bu videoya baktıktan sonra öğrendiğinize çok mutlu olmuşsunuzdur diye düşünüyoruz. Seyahat ederken bile, gittiğiniz yerde bu saç stilini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca ortaya çıkan sonucu da çok beğeneceksiniz. Mükemmel gevşek dalgalı saç modelleri çok hoş görünüyor. Bu saç modelini deneyip kullandıktan sonra bağımlılık yapacaktır sürekli kullanmaya başlayacaksınız. Sorularınız olursa aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?